Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Semmi nem jó? Azért mondhatja,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Semmi nem jó? Azért mondhatja, mert ő ezt nem tapasztalta?

Figyelt kérdés

2,5 éve vagyunk együtt a barátommal, én 22 éves vagyok és tavaly végeztem az első szakmámmal, dolgoztam is egy ideig otthonról, fordítottam, szöveget írtam, ez nagyon tetszett a barátomnak, hogy sok szabad időm volt így, bár mondogatta, hogy nem keresek sokat (6órás munkabér), ez nem elég arra, hogy összeköltözzünk, tudtam magamtól is, de pénzt kaptam legalább. Megszűnt a cég.

Mivel munkanélküli lettem, jártam interjúkra, (125 önéletrajzot küldtem szét, 5-re kaptam választ, ebből 3 interjúm volt, egy pedig egy fejvadász cég volt, a tesco nem vett fel, mert túl képzett vagyok...) ekkor mondta, hogy ne stresszeljek, majd jön a munka, lesz épp elég időm dolgozni, és a fővárosba ne keresgéljek (75km-re van és 4óra utazás naponta) mert sose találkozunk akkor. Eltelt 6 hónap, felajánlotta a munkaügyi központ, hogy a 25éven aluliak munkába segítése program keretén belül csinálhatok másodszakmát és nyelvvizsgát, ez idő alatt biztosítja a bérhelyettesítést is, utána pedig munkát. Ez februárban volt és azóta megkerestek, hogy csúszik egy kicsit a tanfolyam, amire jelentkeztem, hogy érdekel, mert nem telt meg a létszám. Azóta a barátom mondogatja, hogy biztos nem lesz belőle semmi, ez idő alatt már találhattam volna munkát. A 6 hónap alatt szóba került, hogy hozzájuk el tudnék menni dolgozni, mondtam, hogy jó, vállalom, hisz kell valami munka. Erre ő azt mondta, hogy ne, az nagyon alja munka, ahová van felvétel náluk. Közben pedig mindig mondja, hogy válogatok és nem keresem eléggé (szerettem volna a szakmámba elhelyezkedni, felénk azért nincsenek roskadásig a munkalehetőségek, de nem gyárba azért, a szüleim konkrétan megkértek, hogy azt az egyet ne, nem azért tanultam!).

Egyébként a szüleimmel élek, ők azt mondták, hogy ez nagyon jó lehetőség, vétek lenne elszalasztani, egy második szakmával és egy nyelvvizsgával jobb esélyeim is vannak.

Szóval nem értem, az se volt jó, hogy kerestem, de nem eleget, az se jó, hogy tanulni akarok, az se, hogy dolgozni akartam.

Ő 6 éve dolgozik, 18 éves kora óta, a gyakornoki helye lett a munkahelye és már középvezető, mert a főnöke intézte a fősulit, csomó képzést. Szerintem ez nagyon ritka dolog manapság. Lehet azért mondja ezeket mert ő sose volt munkanélküli és nem kellett átélnie ezeket? (sajnos a szüleim abban az időszakban pont nem tudták támogatni a továbbtanulásomat - nyelvvizsga, jogsi, egyetem vagy bármi - helyette technikus szakmát választottam)


2016. ápr. 7. 13:54
 1/7 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Írod, hogy korábban otthonról fordítottál. Idegen nyelvről?

Hirdethetnéd újságban és a neten, hogy vállalsz óra adást, korrepetálást, nyelvtanítást.

Lehet ezt hivatalosan is, menj be a NAV-hoz és elmondják, hogy ennek mi a menete, hogy nyugtát tudjál adni. Hidd el, nagy igén van rá, lenne belőle pénzed.

2016. ápr. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem értem. Ha te fordítottál, akkor nincs nyelvvizsgád?

Mi az első szakmád? Anglisztika bsc? (vagy valami hasonló nyelvi cucc)


Tessék órákat adni a közeledben levő fiataloknak, abban van pénz.

2016. ápr. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Csak részben kellett idegen nyelvről a cikkekhez, néha küldtek olyan forrást, ami egyszerű volt, szóval ahhoz elég volt az igazolt B1. Most pedig megszerezhetem a B2-t.

Egyébként munkavédelmi végzettségem van, a tapasztalattal volt mindig a gond (egy helyen pedig azzal, hogy nő vagyok, konkrétan megkérdezte a vállalkozó, hogy mikor fogok házasodni és szülni, tudni akarja).

2016. ápr. 7. 14:17
 4/7 anonim ***** válasza:
én a helyedben a tanulást választanám, a többit kár is kommentálni
2016. ápr. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tanulj, előtted az élet. Amíg a szüleidnél laksz és ők tartanak el, ne a párod döntse el a jövődet. Előbb-utóbb mindenkit utolér a munkanélküliség, a párod is megtudja majd milyen az, és akkor rájön, hogy nem elég képzett. De még képzettként is nehéz munkát találni.
2016. ápr. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A szüleiddel laksz. Ők tartanak el. Akkor a párod minek szól bele? Keress melót mert csak ülni és a sulira várni nem szerencsés dolog. Pláne ha már fél éve csúszik. Vagy menj be és kérdezz rá hogy indul e valami másik szakmai képzés. Ennyi.
2016. ápr. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem késik fél éve, fél évig munkát kerestem eredménytelenül, ennyi idő kellett regisztráltként, hogy bevegyenek a programba, egyből kaptam levelet, hogy behívtak a tájékoztatóra februárban. Március végén felhívtam őket, ők visszahívtak és akkor mondták, hogy 1 hónapos a késés a szervezés miatt, úgy volt hogy áprilisban indul, de május lesz. Ez az egy másodszakma indul most (a többire az mehet akinek csak 8 általánosa van) egy másik ilyen csak ősszel fog. Ha nem fogadom el, akkor kivesznek a nyilvántartásból, a 25éven aluliak kedvezménye a munkáltatóknál az első munkahelyre és a TB-m is így megszűnik , mert ahhoz kell a regisztrált munkanélküliség. Szükségem van rá, mert pajzsmirigybeteg vagyok, az endokrinológusért így is fizetni 4 havonta, kell mert nincs a kórházban, csak magán, a havi 7000Ft-ot meg a szüleim nem tudnának még pluszba kigazdálkodni, plusz a 2 tanfolyam ideje alatt kapok havi 66.000Ft-ot, amit ha elteszek meg tudom csinálni a jogsit télen.
2016. ápr. 7. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!