Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ő akar gyereket, én nem. Mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ő akar gyereket, én nem. Mi legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A barátnőmmel 4 éve vagyunk együtt 22-23 évesek vagyunk.


Valószínűleg az hozta ki belőle ezt, hogy néhány barátnőjének már van/lesz hamarosan gyereke.


Elmondta, hogy szeretne jövőt látni velem, gyerekkel, osszekoltozessel.


Bennem akkor tudatosult, hogy én egyiket sem akarom, gyereket legalábbis még soksok évig biztos, hogy nem(talán soha)


Én nem szeretném őt bántani, se hitegetni, velem ezek az álmok nem fognak teljesülni.


Ám! Tény, hogy sokszor veszekszünk, mégis jók vagyunk együtt.


Szerintetek vegyem el az álmát, csak azért, mert jól érezzük magunkat együtt vagy törjem össze(es magamat is) a szakitassal annak reményében, hogy egyszer, talán másnál megtalálja a számításait?



2016. ápr. 8. 09:12
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
41%

sztem ő most bekattant hogy bnőknek lesz, és azért akar.

lehet neked is változik a véleményed.

nagyon fiatalok vagytok.

2016. ápr. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem beszéld meg vele, mert ezek fontos dolgok. Sok nő már kislány kora óta készül az anyaságra (nem mindenki).

Ha neki ez fontos, te meg semmiképp nem akarnád, akkor ezt tudnia kell. Talán találna egy olyan párt maga mellé, akivel boldog is és ezek az álmai is teljesülhetnek, ti meg megmaradtok jó ismerősnek, mert így az ő elképzelése szerint soha nem lesztek család.

2016. ápr. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Igen eléggé úgy tűnik.

Az én véleményem is persze változhat, de egy lehet-re várjon?


Már régebben is mondta, hogy ő fiatalon szeretne szülni mindenképp, de azt nem éreztem annyira komolynak, hisz én akkor is mondtam, hogy ez velem nembiztos, hogy sikerül.Persze akkor is kifejtettem, kifejtettem, miért.


Tudjátok, nem szívesen lennék az az ember, akivel évekig együtt van és 30 évesen eszmél fel, hogy elvesztegette az időt, mert esetleg még akkor sem jutottunk sehova.

2016. ápr. 8. 09:25
 4/34 A kérdező kommentje:

A probléma az, hogy bár megbeszeltuk, illteve beszéltünk is sokszor erről, de nem nagyon hiszi el, hogy nekem ez határozott véleményem.


Akármennyire kérem, hogy gondolja át, mert velem ez nem fog sikerülni, ugyerzem, hogy vagy reménykedik vagy inkább eldobná ezt a vágyát, holott én nem ezt akarom...mert erős benne ez a vágy és inkább most eszmeljen föl, mint később.

2016. ápr. 8. 09:36
 5/34 anonim ***** válasza:
84%

A helyedben nem szakítanék, következetesen kiállnék a döntésem mellett,hogy egyenlőre nem akarsz gyereket. Ha a párod nem bír magával, akkor inkább szakítson Ő, vállalja fel a döntését és lépjen tovább....de szerintem nem fogja bekockáztatni.

Ha mégis így tenne, akkor legalább tudod miért is ment szét a kapcsolatod, hogy megfelelő döntést hoztál és éled tovább az életed.

Nekem is volt hasonló szitum, 1,5 év járás után közölte az Exem, hogy itt az ideje a családnak és a gyereknek...nemet mondtam, elhagyott. Akkor nagyon szar volt, piszkosul megharagudtam rá, ma már egész máshogy látom a helyzetet. Csak akkor vállalj gyereket ha készen állsz rá, ne azért mert az éppen aktuális partnered úgy döntött és ultimátumot adott.

38F

2016. ápr. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ő döntsön, a gyerekvállalást nem lehet erőltetni, vagy akarja mindkét fél, vagy valaki megalkuszik, azt pedig a gyerek szívja meg.


Te határozottan állj ki amellett, amit most érzel, hogy nem érzed késznek magad erre a feladatra, meg lehet, hogy soha nem is akarsz, ő pedig döntse el, hogy neki ez jó-e így, vagy fontosabb, hogy anya legyen, mert akkor elengeded. De ne az legyen, hogy vár és reménykedik, és majd a fejedhez vágja, hogy az idejét húzod, mert te nem tudod borítékolni, hogy majd változik a véleményed. Játssz tiszta lapokkal, így fair.

Ha ezek után veled marad, és a te véleményed nem változik, ő pedig majd ezért fog téged cseszegetni, nem lehet bűntudatod. Ha tényleg csak időhúzásra játszanál, meg ígérgetnél, hogy majd, akkor leszedhetné a fejedet, ha azt mondod, hogy nem akarsz, és nem tudod megígérni, hogy egyszer akarod majd, az csak az ő döntése és felelőssége, ha így is veled marad.

2016. ápr. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
83%

Az a gond, hogy úgy fogalmazol, hogy lehet a későbbiekben mégis szeretnél nem pedig következetesen kijelented, hogy egészen biztosan nem akarsz gyereket a jövőben sem.


Aki gyereket akar már fiatalon, annak öregebb korára se fog megváltozni a véleménye. Aki következetesen nem akar, azok általában később se gondolják meg magukat. (bár élő példa anyukám, nem akart soha gyereket, jött apám és 3-ra is rábeszélte és most imád minket. Neki csak a megfelelő férfi kellett hozzá) És a legveszélyesebb csoport, akik nem tudják. Lehet, hogy akarnak, lehet, hogy nem. Na itt jön az, hogy az optimistább, szerelmes gyereket szerető fél arról ábrándozik, hogy na majd érte a másik véleménye megváltozik és jön a boldog happy end. A húzódozó fél pedig vagy azért, hogy bántsa meg a másikat vagy társadalmi nyomásra azt mondja, oké, legyen gyerek, aztán mikor ott lesz az a csöppség jön rá, hogy neki ez mégse megy és egyenes út vezet a váláshoz.


Egyébként azt írod egyiket sem akarod, tehát összeköltözni sem szeretnél? Akkor miért vagytok együtt? De most halál komolyan. Mi értelme ennek a kapcsolatnak? Néha találkoztok, szexeltek és ennyi? Ebben vagytok együtt jók? Nem akarlak megsérteni, de ez nem nagy kunszt. Erre a tizenéves kamaszok is képesek.


Végülis még járhatok pár évig, de készülj fel nagyon csúnya szakítás lesz belőle mikor leesik a barátnődnek, hogy megrekedtél a járogatás szintjén és egyáltalán semmi komolyat nem tervezel vele.

2016. ápr. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

"Elmondta, hogy szeretne jövőt látni velem, gyerekkel, osszekoltozessel.

Bennem akkor tudatosult, hogy én egyiket sem akarom"


Tehát se jövőt, se összeköltözést és gyereket se? 4év után illene erről már képben lenni. Mi az első pár hónapban megbeszéltük ezt, ki akar gyereket, mikor, hányat.

Mert ha nem tervezel vele, akkor már most jobb elhagynod és meghagyni neki, hogy olyannal legyen, aki szeretne ilyesmit! Vannak nők akik korán szeretnének anyák lenni, 25körül szülni, ő így érez, 4 év hosszú idő, jó, hogy szeretné tudni, hogy mi lesz veletek. Mire ismét felépít egy kapcsolatot, házasság stb sok idő és h

2016. ápr. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

*és hát nem fog megváltozni ez a véleménye, hogy gyereket akar, főleg ha fiatalon!

Azért ezek alapján annyira mégsem vagytok jók együtt, ne haragudj! Elvenni más álmát nem szép dolog. Te is keress olyat aki nem akar gyereket, ő pedig olyat aki akar. Ennek az az ára hogy szakítotok. Különben csak a vita lesz belőle, hogy az egyik fél el van nyomva.

2016. ápr. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Igazatok van...sajnos

Én nem is gondoltam volna, hogy pont én vagyok az aki tönkre teszi, de már egészen biztos vagyok benne, hogy jobb lesz neki nélkülem.



Nem igazán tudom, hogy hogy fogom levezényelni ezt az egészet, mert ha együtt maradunk, ha nem, ő sérülni fog...nagyon nem szerettem volna, de köszönöm a válaszokat, tényleg segitettetek.

2016. ápr. 8. 10:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!