Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnám ebben az esetben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám ebben az esetben a lehető legfinomabban megkérdezni, hogy "mi a helyzet? "

Figyelt kérdés

A barátnőm depresszió közeli állapotban van egy ideje. Régebben délután, munkanap végén megkérdeztem, hogy mizu? hogy vagy? vagy valami hasonló egyszerű kérdést és elmesélte az egész napját, nem volt ezzel probléma. Most össze jött minden rossz az életében. Tényleg nagyon sajnálom, mert rendkívül rossz passzban van. Szeretnék neki segíteni, de könnyen fel tudja kapni a vizet azon is, ha rosszul teszek fel egy ilyen egyszerű kérdést is, hogy "milyen volt a mai napod?".

Az lenne a kérdésem, hogy hogy tudnék elindítani vele egy mélyebb kommunikációt, hogy megnyíljon magától? Ha megkérdezem tőle, hogy "hogy van a lelked?" akkor elmondja, hogy nem jól, és kész, megállt a beszélgetés. "Miben tudok segíteni?" Most semmiben... "Melletted vagyok bármi történjen"... és a többi. De mint ha elengedné a füle mellett. Van valami ötlet?


2016. ápr. 20. 09:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne ajtóstól a házba. Kérdezgesd semleges dolgokról, ne ő magáról.
2016. ápr. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nem nyaggatnám kérdésekkel, inkább próbálnék figyelmesebb lenni vele. Beugrani a cukrászdába két szelet habos/krémes nyalánkságért, vagy venni egy nagy adag csokis jégkrémet és gyere, ülj le együk meg mert majd megveszek érte, stb. Nem tudtam eldönteni, hogy a barátnő titulus alatt azt értsem, hogy a csajod, vagy két lányról van szó :D Elterelni a figyelmét és meglepni ilyen kis dolgokkal.
2016. ápr. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is próbálnék a kedvébe járni, esetleg ha olyan kedve van elmenni/elvinni egy olyan helyre amit ezelőtt szeretett.

Ott lehet, hogy automatikusan megnyílik, és ha picit jobb bőrben lesz, úgyis elkezd mesélni szerintem.

Ha mégse bírod, mindneképp nyitott kérdéseket tegyél fel, de ne olyat amire mehet az automatikus semmitmondó válasz, hogy "jó volt, rossz volt", hanem célzottabbat.

Például akár azt is elmondhatnád neki, hogy te szeretnél rajta segíteni, mert látod mennyire nehéz neki, tud-e valamit ami eredményes lehet.


És majd idővel, ha kitisztul a kép megfogja becsülni, hogy a társát ennyire érdekli az ő jóléte. :)


Ha viszont a depresszió tartós, a problémák elhatalmasodnak, én mindenképp javasolnék segítő beszélgetést a pszichológussal.

2016. ápr. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!