Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Baj, hogy nem támogatom a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj, hogy nem támogatom a barátomat a külföldi álmaiban?

Figyelt kérdés
27 évesek vagyunk, együtt élünk fel éve. A barátom mindig arról álmodott, hogy Németországban dolgozzon pár évet, így talán nem kell annyi hitelt felvennie itthon, és a lakáspiacon is értékesebb lesz, ha majd hazajon pár év mulva, valamint világot is lát, tapasztalatot szerez. Most is egesz jól keres, mérnökként dolgozik, de nem felejtette el a külföldi almát, zavarja, h a nyelvtudását nem használja ki itthon, az angolt, de a németet, de az oroszt. Én viszont fel éve megtaláltam álmaim munkáját, bár nem fizet sokat, de nagyon tetszik és lehet pár év múlva a ranglétrán lepdesni. Felé annyit keresek mint a baratom,. Szóval én szeretek itthon, és a külföld helyett inkább már saját lakást, pár év múlva pedig családot is szeretnék. Hogy gyozhetnem még a párom, hogy a kalandozó vágyai helyett inkább engem vegyen még komolyabban? Szerintem idehaza is lehet boldogulni, itthon is lehet tapasztalatot szerezni, felesleges ezert kulfoldre menni

2016. ápr. 25. 20:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Baj.
2016. ápr. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
*szoval 2 nyelven jol beszel, oroszbol kozepfokuja van csak, sztem ezzel itthon is talalna valamit
2016. ápr. 25. 20:16
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Itt az a baj leginkább, hogy teljesen mások a vágyaitok, máshogy képzelitek el a jövőt.. Nem hibáztatlak, hogy nem támogatod benne, hiszen egész egyszerűen arról van szó, hogy te mást szeretnél az élettől, mint ő. De el kell fogadnod, hogy neki is pont annyi joga van a vágyaihoz, álmaihoz, mint neked, egyikőtöké sem ér többet a másikénál.


Ilyenkor pedig le kell ülnötök megbeszélni, és vagy sikerül valami kompromisszumra jutnotok, amit egyikőtök sem fájlal, vagy rájöttök arra, hogy egyszerűen nem egymás mellett van a helyetek..

2016. ápr. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Én (ápolónő) ugyanebben a helyzetben vagyok, csak itt én vagyok az, akit nem támogat a párja (egyelőre). Neki van egy viszonylag jól kereső munkája, de tudom, ha kimennénk, akár már Ausztriába is 6x ennyit kereshetnénk, nem beszélve a környezetről, az életszínvonalról. Én azt tanácsolom neked, hogy támogasd őt, hidd el, nagyon meg fogjátok bánni, ha csak azért nem vágnátok bele, és nem támogatnád, mert neked "jó" a mostani helyzeted, és lehet, ha kimennétek, ennél ezerszer jobb lenne. Mire vártok? Menjetek!


25 N

2016. ápr. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Bajnak nem feltétlen baj. Csak a következő dolgok egyike biztos meg fog történni:

-feladja miattad az álmait és örökké boldogtalan lesz

-nem adja fel és kimegy, majd a távkapcsolatra egy idő után már egyikőtöknek se lesz energiája

-szakítotok, mert két ennyire különböző célú ember nem tud meglenni együtt

-te is kedvet kapsz külföldhöz és boldogok lesztek együtt

Kívánom, hogy az utóbbi legyen!

2016. ápr. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Szerintem is kössetek kompromisszumot.

Azt írod, hogy pár év múlva családot szeretnél.


Akkor menjetek ki pl 2 évre külföldre, szedjétek meg magatokat, hazajöttök, tudtok jó lakást venni, munkaerő piacon is értékesebbek lesztek a külföldi tapasztalattal, majd jöhet a gyerek.


Sajnos az életben nem lehet előrehaladni az olyan mentalitással hogy "jó ami van". Elég zárkózott a mentalitásod, honnan tudod, hogy külföldön nem éreznéd-e magad még jobban, mint most, itthon?

Most gondolj bele.. pl gyereketek lesz, jelentkezik egy suliba, mert TE azt ISMERED, a többit nem ismered, csak "tudod"(~hallottad) hogy jajj de jó ott, de mégse akarod jobb helyre küldeni a csemetédet, mert te a meglévőt ismered és jajj de jó, nem számít, hogy jobb lenne neki egy másik iskolában?!!

Kissé sarkított példa, de remélem érted a lényeget.

2016. ápr. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Kevés a fizetésed. Ennyiből megélsz? Nem szeretnél többet? Mi lenne ha neznél valami más opciót?
2016. ápr. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Hasonló volt a helyzet nálunk, bár a párom nem akart mindenáron külföldre menni, de felmerült. Én elmondtam, hogy semmiképpen nem tudok vele menni, de nem tartom vissza, ha ő akar. Maradt.

Időközben talált egy nagyon jó állást itthon, jelenleg közvetlenül a német központ alkalmazásában áll, rendszeresen jár ki, de az állandó munkahelye itthon van.

2016. ápr. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
79%
Most őszintén, ha tényleg jól fizető állásod lenne, még megértenélek. De te inkébb visszahúzód a posványba. Ha még többet tudna keresni, mint amit most keres, akkor hülye lenne nem kimenni. Csak mert, hát vmi kis szart itthon is tud találni... csak azért, mert te félsz az ismeretlentől meg külföldtől, és megideologizálod azzal, hogy nem vagy elég fontos neki. Hát ő sem neked, ennyi erővel...
2016. ápr. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Nincs jogod eldönteni, hogy a te vágyaid fontosabbak/jobbak mint az övé. Persze nem kell támogatnod, de megparancsolni sem tudod neki, hogy maradjon itthon.
2016. ápr. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!