Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Zavar, hogy amikor a barátomma...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Zavar, hogy amikor a barátommal beszélek, a beszélgetésünk nagyrészében a munkájáról mesél, amiből majdnem semmit se értek. Mit tegyek, hogy ne beszéljen annyit erről?

Figyelt kérdés
Programozó. Én sokat nem értek a programozáshoz, de ő úgy beszél velem, mintha én mindent értenék, Magyarázza, hogy a munkában miket csinált, aprólékosan elmond mindent s engem untat vele. Többször próbáltam elterelni a szót, de akkor mérges lett rám, hogy nem figyelek rá. Ha skypeon magyarázza, akkor az jó, mert közben lefoglalom magam a számitógépen, de ha szemtől szembe, akkor csak bambulni tudok.Közös témáink is vannak, de végül a beszélgetés mindig a munkájára irányul. Régebb is beszélt a munkájról, de nem vitte túlzásba. Megérteni se szeretném, meg otthagyni se, mert szerinte én vagyok az egyetlen barátja, meg az egyetlen akire számithat
2016. ápr. 29. 23:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

"meg otthagyni se, mert szerinte"


Ennyit kiragadnék. Gondold át...


24/F

2016. ápr. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Megértem a problémát, az én barátom is informatikus és annak ellenére, hogy elég edzett hallgatóság vagyok, néha lefáraszt. De emellett örülök, hogy beavat a dolgaiba, jobb, mintha a - mi volt ma? -semmi. párbeszéd menne minden nap. Meg hát mindenki arról beszél legtöbbet, ami éppen foglalkoztatja, barátodat nyilván a munkahelyi problémák.

Esetleg említsd meg neki, hogy szívesen beszélgetsz, de mi lenne, ha olyan témát választanátok, amihez te is hozzá tudsz szólni.

Vagy megoldás lehet, hogy beszerez pár havert, akikkel tud erről érdemben eszmét cserélni.

De ha olyan szinten nem érdekel, akkor gondold át, hogy biztos ezt akarod-e hosszú távon is.

2016. ápr. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
47%

omfg, ne legyél már ennyire életképtelen. Mondd meg neki, hogy egy kukkot se értesz abból amit mond vagy hogy nem érdekel téged a munkája mert számítástechnikai analfabéta vagy és utálod a gépeket.


Csak nyerhetsz vele, mert ha megsértődik, akkor nem kell hallgatnod, vagy felfogja hogy nem érted és nem fog annyit, annyi részletességgel beszélni.

2016. ápr. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
26%

Na ezért választottam villamosmérnökként informatikus párt. (Én is programozóként dolgozom egyébként.)

Nagyon jó érzés, ha úgy beszélhetünk a munkánkról, amit nagyon szeretünk, hogy közben értjük miről beszél a másik. Emellett jó ötleteket adunk egymás feladataihoz.


Mit tegyél? Mondd meg neki, hogy téged ez a téma nagyon annyira tud lefoglalni és szeretnéd ha nem mindig a munkáról szólna a mondandója. Legalábbis ne ecsetelje, mert semmit nem értesz belőle és nem is szeretnéd ilyen mélységeiben megérteni.

2016. ápr. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

kezdjetek bele valami közös hobbiba! pl jó lehet a túrázás,vagy egyéb sport:)


menjetek többet el szórakozni,most vannak kaja-pia fesztiválok,kiállítások,szabadtéri rendezvények, színház,mozi,koncert! bármi!


valami csak érdekli a programozáson kívül :)


főzni is lehetne együtt heti 1x :) mutasd be a baráti társaságodnak,hátha onnan szerez barátot :)

2016. ápr. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az én párom is folyton a munkájáról beszél, nem tettem szóvá, de észrevette rajtam (szerintem), és egyszer azt mondta, hogy rossz érzés számára, hog
2016. ápr. 30. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

...bocsánatot kérek, folytatom :D


Szoval hogy senkivel nem tud beszélgetni róla, vagy nemis beszélgetni, csak végighallgassa valaki. Megertettem,hogy fontos szamara, és azóta nagyon szívesen figyelek rá. Probalj te is nyitottabb lenni, sokmindent tudsz tanulni. Egyébként is, ez az ő része, a mindennapjai 60%-át kitölti. Nem csoda, hogy beszél róla. Én is szoktam legalább annyit azóta magamrol ea a munkamrol.

2016. ápr. 30. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én így tanultam meg a párom szakmáját. 4évig hallgattam, aztán egyszer besegítettem, aztán ismét és ez egyre gyakoribb lett. Én mondjuk szeretem a szakbarbár pasikat.
2016. ápr. 30. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Jaj te lány, ne így viszonyulj a barátodhoz!

Az én pasim is programozó és 0-24-ben a munkájáról van szó,igaz ez engem részben érdekel, mert ezt fogom tanulni, de csak azért mert belevitt.

Hagyom, hogy erről beszéljen, mert ez az élete, ne akard megváltoztatni, mert lehetetlen.

Inkább örülj, hogy lelkesül valamiért, és nem egy céltalan senki.

Ha nem tudod elfogadni, hogy ő ilyen, akkor szakíts vele...

2016. ápr. 30. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hát ezért jó a mi programozó-programozó párosunk. :D


Mondd meg neki, hogy neked ez sok. Ennyi. 24/N

2016. ápr. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!