Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nincs rám ideje. Ez normális?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nincs rám ideje. Ez normális?

Figyelt kérdés

A brátommal lassan 4 éve vagyunk együtt. Eddig minden jól működött, de aztán jött az egyetem. Ő másodéves én elsős két külön egyetemen. Az utóbbi pár hónapban alig van rám ideje, hétközben pár percet beszélünk mert ő tanul vagy fáradt. Rz még rendben is lenne,de a hétvégék sem jobbak...vagy ő jön vagy én megyek de akkor is tanul,semmi érdemlegeset nem csinálunk...igen, nekem is kell tnulnom, de rá mindig van időm. Az ő kifogása az , hogy nekem kevesebbet kell tanulni és hogy "tudhattad volna hogy ez lesz"

Szerintetek én reagálom túl a dolgot? Már nem tudom mit csináljak, ez a legrosszabb, mintha egyedül lennék már, de közben meg egy 4éves kapcsolatról beszélünk...

Vélemények?


2016. máj. 12. 01:28
1 2
 1/20 90-ben született F.. ***** válasza:
89%
Az embernek arra van ideje amire időt akar szánni. Szakíts most és próbáld meg élvezni az egyetemi életet. Nem lesz rá több lehetőséged és bánni fogod, ha egybrossz kapcsolatra pazaroltad el.
2016. máj. 12. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 BlackSword ***** válasza:
Milyen szakokon vagytok???
2016. máj. 12. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
66%
Hát azért vannak szakok ahol tényleg nincs idő semmi másra a tanuláson kívül 1-2 félév során. És május közepe van nemsokára vizsgaidőszak. Nekem is volt olyan félévem, hogy kb a félévkezdés utáni 1 hónaptól semmire nem volt időm amíg le nem tudtam a vizsgáim. Szóval én nem aggódnék emiatt annyira, főleg ha ettől függetlenül minden hétvégén találkoztok még ha csak tanul is, de átmegy hozzád vagy nem mondja hogy te ne menj át.
2016. máj. 12. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, hogy képes vagy-e ezt végigcsinálni, tudva azt, hogy még két év hátra van (legalább), de utána minden megváltozik.

Vagy nem...

Mondjuk ha orvosnak tanul, akkor egy életen át ez lesz. Ha épp nem dolgozik, akkor is ugrásra késznek kell lenni, se hétvége, se pihenő, és ha épp otthon van, akkor is csak aludni van ideje.


Most kell mérlegelned, hogy neked megéri-e ezt csinálni, lesz-e jobb később, stb.

A helyedben azért mindenképp megvárnám a nyarat, akkor tudtommal szünet van, és kiderül, hogy tényleg nincs ideje, vagy elhidegült tőled, és nem akar veled foglalkozni.

2016. máj. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
44%

Vizsgaidőszak van, persze, hogy nincs ideje, ha olyan szakon van. Párom mesterképzésen van, neki sincs sok ideje rám, mert tanul, hogy ne csússzon, és jó ösztöndíjat kapjon.

Szóval igen, szerintem túlreagálod kissé, és inkább támogatnod kéne. Vigyél neki csokit, kérdezd ki...stb

2016. máj. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

NINCS vizsgaidőszak, amúgy meg: "Az utóbbi pár hónapban alig van rám ideje" - szerintem felejtős.

Elmúlt a kamaszkori szerelem, ne számíts már rá.

2016. máj. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
38%
Egyetemista nyomik... Minek erőltetni a gyerekkori "szerelmet"? Akkor sem tudtátok hogy mi az, most sem tudjátok! Távkapcsolat. Nyilván félredug. De te még kérdezd, hogy normális-e. Aha... Egyetemista...
2016. máj. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Egyetemen dolgozom, nálunk most kezdődött, de jegymegajánló zh-k már hetek óta zajlanak. Hétfőn irattam egyet, tegnap javítottam a másikat, holnap pedig ismét iratok.

Egyeteme válogatja. Én kémia szakon tanítok, itt ilyenkor már áll a bál. Vizsgaidőszak utolsó hetében pedig tömbös laborokat tartunk, olyankor 2 hétig élni sincs ideje az embernek. Napi 8 órás gyakorlat, hazaér az ember, megírja a jegyzőkönyvet, tanul a másnapi beugróra, alszik, kel és kezdődik az egész előlről. Haladó laboron pedig hétvégén is gyakorlat van. Nincs szünet. Nagyon függ attól, milyen szakot választ az ember. Ráadásul a beadandóknak előző héten volt a leadási határidejük, amiket sokan kitoltak mostanra, mert nem volt idejük befejezni (foglalt volt az nmr, gc, hplc...stb).

2016. máj. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Normális.
2016. máj. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 90-ben született F.. ***** válasza:
80%

BME VIK - Villamosmérnök szakot végeztem. Nem csúsztam és egy tárgyat leszámítva mindegyik legalább négyessel lett meg (az pedig hármas). Minden tárgy elsőre lett meg. Volt ahol pótzh kellet, vagy 2. vizsga, de elsőre meglett.


Aki szorgalmi időszakban nem csak baszta a legyeket röptükben és volt is értelme egyetemre jelentekzniük, azoknak volt idejük végig mindenre.

Én is voltam bulizni. Én is találkoztam kb minden nap a barátnőmmel. Soha nem kellett arra fognom, hogy "jajj túl sokat kell tanulnom".


Tényleg sok volt az anyag. Tényleg nehéz volt, de egy értelmes ember tudja ezt kezelni. Az egyik legnehezebb szakot végeztem el. Legjobb barátom általános orvosit végzett ugyanígy és az öccse pedig bíró lett végül. Senkitől nem fogadok el ilyen kifogásokat. Akinek nincs ideje, annak az a hírem, hogy nem való az egyetemre.

Akik kettesekkel évcsúszásokkal csinálnak meg egy szakot, az nem való oda.

2016. máj. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!