Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy oldjuk meg? Itt kinek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy oldjuk meg? Itt kinek "kellene" engednie?

Figyelt kérdés

Fiatal pár vagyunk, 25-26 évesek. Én (nő) egy éve fejeztem be az egyetemet, azóta dolgozom teljes állásban. Ő most fog végezni nyáron, mellette diákmunkázik.


Én most kaptam egy állásajánlatot, külföldre (Nyugat-Európa). Egy olyan munkára, ami nagyon-nagyon tetszene, kisebb álmom valósulna meg vele, mert mindig is valami ilyesmi munkát tudtam elképzelni magamnak. Most egy olyan munkám van, amit nem szeretek, de nem igazán váltani, mert jól fizet, és kell a pénz (most spórolunk a későbbi életünkre, lakásra, autóra stb.). A külföldi munka is kifejezetten jól fizetne, az ottani árakat figyelembe véve, arányaiban is jobban, mint a mostani. Szakmába is vág, tehát értékes tapasztalatokat szerezhetnék, amik később is jól jöhetnek.


A problémát gondolom kitaláltátok, a barátom nem szeretne külföldre költözni. Ez nekem kicsit fáj, mert tudja, hogy mindig ilyen munkát szerettem volna, és azt is tudja, hogy egy kicsit mindig is bele akartam kóstolni a külföldi életbe, és Erasmusra is miatta nem mentem, mert amikor lehetőségem lett volna, akkor friss volt a kapcsolatunk és nem akartam kockáztatni.


Úgy érzem, nekem most kicsit fontosabb ez a munka és a kiutazás, mint neki az itthonmaradás. Neki úgyis most kellene majd rendes munkát keresni a diákmunka után, és a végzettségével ő is el tudna szerintem helyezkedni (villamosmérnök), főleg hogy felsőfokon beszél angolul és középfokon németül. Nincs itthon túl sok barátja, aki van, azokkal is főleg neten tartja a kapcsolatot. A családjával sem találkozik túl gyakran, kb. 2 havonta utazik haza a vidéken lakó szüleihez.


Én sem szeretnék kint maradni (én sokkal jobban ragaszkodom a családomhoz, és mindenképpen itt szeretnék gyereket vállalni), csak 1-2 évre mennék ki, amíg még fiatalok vagyunk, gyerekvállalás előtt. Világot látni, pénzt keresni, önállósodni, tapasztalatot gyűjteni.


Ugyanakkor neki is igaza van abban, hogy a külföldre költözés nagy döntés, amit egy párkapcsolatban nem egyedül kell meghozni.. de ő egyszerűen nem akar kiköltözni.


5 éve vagyunk együtt, 2 éve együtt is élünk.


Ti hogy látjátok a helyzetet? Hogy döntenétek?


Minden véleményt szívesen olvasok. Köszönöm!


2016. máj. 17. 20:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Beszéljétek meg. Mi közünk nekünk ehhez?

Miért gondolod, hogy azzal, hogy minden lány itt melléd áll(és böszmén puffogja, hogy szakíts menten), a srácok meg a pasid pártját fogják, te közelebb kerülsz a megoldáshoz.

Ezt csak ti tudjátok megoldani egyedül.

2016. máj. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Téged hív az élet, menned kell!

Ilyen röviden és tömören ennyi, és Te is ezt szeretnéd. :)

2016. máj. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Itt nincs olyan, hogy kinek "kellene" engedni, mert ha nem találtok közös nevezőt, egyikőtök garantáltan rosszul érezné magát. Nálam ez akár a kapcsolat végét is jelentené, ha ennyire összeegyeztethetlenek a céljaink, és csak azért, hogy egyikünknek se kelljen "szenvedni".
2016. máj. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 ~OnLány~ ***** válasza:

Én teljesen megértem a döntésed és igazad van abban, hogy addig kellene tapasztalatot szerezni és több pénzt keresni, külföldre menni, amíg még tehetitek, amíg fiatalok vagytok és nincs gyereketek.

Ha tehetném én is mennék, minél messzebb, mivel nekem sem volna nehéz dolgom állást találni, csak egyelőre a nyelv a gond.

A barátom most van külföldön, nem valami jó így külön, úgyhogy egyedül ne is menj el.

Pedig a párod részéről is minden adott, nincs nagyon, ami oda kötné, rendben van, ha a későbbiekben otthon akartok majd gyereket nevelni, de ilyen lehetőséggel azt mondom élni kell.

2016. máj. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Amúgy emiatt nem kell szakítani, létezik olyan is, hogy távkapcsolat...De ez a rosszabb forgatókönyv, ha nem megy veled.

5 éve vagytok együtt, stabilnak tűnik, szóval szerintem nem lesz gond. Egy próbát megér.

Ha nem mész, örökre bánni fogd, nem dobnak csak úgy oda valakihez egy külföldi munkalehetőséget, hidd el!

2016. máj. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
szerintem sem kell engednie senkinek. ez egy reális oka a szakításnak. én elég hamar tisztázni szoktam, hogy akivel ismerkedek annak mik a tervei, mert később probléma lehet belőle. ha maradsz neked rossz, ha mentek neki.
2016. máj. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nyers leszek, de úgy látom neked erre szükséged van, mert rádumálható vagy bármire érzelmi zsarolással. Már akkor egy hülye voltál, hogy amikor még csak az Erasmusról mondtál le egy pasi miatt, ha erről is lemondasz, akkor csak még nagyobb hülye leszel. Pasi, villamos, busz mindig jön másik, ehhez hasonló lehetőségek viszont nem fognak minden egyes nap kopogtatni az ajtódon, és baromira meg fogod bánni, ha lemondasz róla, és később garantáltan a párodat fogod okolni érte (ami egy bizonyos szintig jogos is, mert miatta nem mentél, de attól még az érzelmi zsarolásnak nem engedünk).

Szerintem mindenképp menj, láss világot, fejlődj, tapasztalj, ha úgy mész ki, hogy együtt lesztek, akkor utána meg az lesz a baj, amikor nem akarsz majd vissza jönni (ez már úgyis egy másik történet, olvastam, mit hogyan tervezel, de majd úgyis meglátod, hogy miért vannak olyan nagyon kevesen azok, akik képesek vissza jönni Magyarországra).

Én a pasitól is megszabadulnék. Teljesen nyilvánvaló, hogy leköt téged, és nem tudsz a kapcsolat miatt fejlődni.

2016. máj. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

mindenképp menj ki...

sokkal fontosabb a jövőd szempontjából a tapasztalat, pénz, stb mint az, hogy egy olyan pasival maradj együtt aki 'tilt' még egy nyomi erasmustól is...

2016. máj. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Menj!!! Nekem a barátom kint tanul külföldön,nagyon sok munkalehetőséget kap,mivel most fog végezni és szegényke vívódik, hogy maradjon tovább vagy sem. Én meg csak bíztatom, hiszem ebben a helyzetben az a legfontosabb,hogy támogassuk a másikat és ezt értékeli is.


Amúgy ha nagyon akarjátok, 2-3 hetente meglehet oldani a találkozókat, vannak nagyon olcsó repjegyek csak körül kell nézni! :)

2016. máj. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez a kerdes mindenkepp eket fog verni kozetek. Ha egyutt is maradtok, szerintem soha nem fogod neki megbocsatani, sem magadnak, hogy egy ilyen lehetoseget kihagytal miatta. Szerintem ez evek mulva is elo fog jonni, ha mas vonatkozasban nem is, abban biztos, hogy "mar lakasunk lehetne", "csaladtervezesen gondolkodhatnank". Hiaba, az itthon fizetes nem tud versenyezni a kulfoldivel.

A baratod onzo, most ismet te hozol aldozatot, a kerdes igazabol csak az, hogy ezt meg tudod-e tenni ugy, hogy ne tegye tonkre a kapcsolatotok. En nem tudnam.

2016. máj. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!