Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Féltékenység ellen?! Távkapcso...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Féltékenység ellen?! Távkapcsolat.

Figyelt kérdés

20 évesek vagyunk mindketten.

Néhány nap múlva betöltjük a három hónapot.

Nagyon de nagyon féltékeny vagyok, pedig úgy konkrét okot nem ad rá a barátnőm. Bízni bízok benne, bár ő sokkal jobban bízik bennem..ebben biztos vagyok, és tudom is. Mindig mondja hogy bennem bízik a legjobban. Ő az életét is rámbízná.

Tudom hogy nem pasizik mellettem, nem kavar mással, nem beszélget más pasikkal, ha kérdezek bármit akkor azt elmondja, még azt is hogy kivel mit beszélt vagy aktuálisan ki írt neki, milyen értesítést kapott, stb. bármit...mondjuk például hogy mit beszélt a barátnőjeivel. És mindezt szívesen teszi, tehát nem muszájból. Nem is kényszeríteném rá, ne értsetek félre. Sőt van hogy magától is mondja, amiből tényleg azt lehet kikövetkeztetni hogy el akarja mondani, nincs "titka" előttem..jó, persze ez nem konkrét "titok" lenne, de értitek. Ha valaki bejelöli, ír neki, vagy kap engedélyfelkérést, vagy be akarna valaki próbálkozni, azt azonnal elmondja gondolkozás nélkül és azonnal tiltja, nem veszi figyelembe, nem ír vissza. Teljes mértékben csak engem akar, ezt tudom. Ez nem is kérdés. Szeretem és érzem hogy szeret.

Nem ad okot a féltékenységre, sőt mondhatni arra ad okot hogy ne legyek féltékeny. És el is akarja kerülni hogy az legyek/lehessek bármi miatt is, megtesz érte mindent. Még a facebook jelszavát is felajánlotta, ami szerintem elég nagy dolog. Mondta hogy bármikor megadná, nem probléma, ha ettől "megnyugszok". Élhetnék a lehetőséggel, akkor többnyire elmúlna ez az érzés vagy legalábbis nagyon lecsökkenne, de ha elkérném akkor az azt jelentené hogy semennyire sem bízok benne, ezt pedig nem akarom. És ettől csak rosszul érezném magam, és szerintem picit Ő is. Amikor szóbajön a féltékenység, mindig próbál megnyugtatni hogy ne aggódjak mert Ő csak engem szeret..Tudom is hogy szeret, érzem is tehát teljesen kölcsönös a dolog, ami nagyon jó érzés.

De mégis bennem van a féltékenység érzet, tudom(!) hogy bennem van a hiba, és hogy ezt csak én tudom megoldani..bent a fejemben. De hogyan ?

Mondjatok valami megoldást, mert beleőrülök..:/

Attól félek hogy egyszer megunja majd ezt az egészet és vége lesz a kapcsolatunknak. Ezt akarom elkerülni.

Köszönöm.

Aki be akar szólni amiatt hogy miért nem keresek egy közelebbi lányt, annak el akarom mondani hogy azért nem mert nekem Ő kell. És igen, működhet a dolog jól is ha mindketten akarjuk.


2016. máj. 18. 06:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Sajnos nem vagy magabiztos, probáld magadat rávenni, hogy nem szabad féltékenykednem, mert az a másik félnek mindig hatalmas teher. Sokszor épp ezért megy szét egy kapcsolat mert eleinte a másik fél alkalmazkodik, megértő probálja megnyugtatni a féltékeny párját, de ez egy idő után nagyon fárasztó és terhes tud lenni, idegesitő. Menj el szakemberhez és valahogy probálj ezen tullenni. Ne féltékenykedj, hanem inkább sok jó élményt nyujtsál a barátnődnak, akkor ragaszkodni fog hozzád. És hidd el az borzalmas ha valakinek nincs intim szférája és most annyira szeret téged ez a lány hogy beenged, de neked inkább meg kellene nyugtatnod hogy nyugodtan irjon bárkinek, bármit az maradjon meg az ő világa és azt te tiszteletben tartod. Utálnám ha amit a barátnőimmel kibeszélünk abba bele kellene avatnom a páromat, nekem kell kis magánszféra. Soha nem is róla van szó, csak vannak lányos dolgok, sokmindent jó megbeszélni.. és nagyon zavarna ha abba bele akarna látni bárki is.. Ilyen magánszférát hagyjál meg neki.. különben kis önző .... akármi vagy.. Élményt adjál neki, ne a gondolataiba, baráti kapcsolataiba akarjál belelátni.
2016. máj. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nyugodtan írjon bárkinek, bármit ? Szóval ismerkedjen más pasikkal akik bepróbálkoznak nála, vagy ráírnak ? Kavarjon másokkal ?

Azért ez nem teljesen jó ötlet.

2016. máj. 18. 07:09
 3/17 anonim ***** válasza:

Beteges féltékenység, ez nem normális.:(

Igenis Te kényszeríted rá a barátnődet, hogy mondja el minden lépését, mégha most azt is írod, hogy magától teszi. Miért kellene mindenről beszámolnia? Nem lehet egy kis privát szférája?

A jól működő kapcsolat alapja a BIZALOM, amit vagy érzel, vagy nem. Enélkül semmi értelme az egésznek.

2016. máj. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Te beteg vagy, esküszöm, mondom ezt szintén távkapcsolatban élve. Hosszútávon fenntartani ilyen szintű bizalmatlanságot képtelenség, én részemről ezalatt a 20 sor alatt is felidegesítettem magam a féltékenységedtől, és amíg nem lesz önbizalmad, addig folyton ezt fogod csinálni, és majd mikor lelép a csaj, vered a fejed a falba, mert nem érted miért. Szóval, dolgozz az önbizalmadon, meg kezdjetek magatokkal valamit, mert nem normális hogy ennyit lógtok a facebookon. A leírásod 3/4-e erről, negedélykérésekről, meg a chatről szólt. Már ez is megoldana egy csomó mindent.
2016. máj. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Távkapcsolatban az a jó hogy félre lehet kúrni, a másik sosem tudja meg.

A csaj meg úgyis pont abban a korban van hogy még ki kell élnie magát. És úgyis jön majd egy 30-as pasi, aki tud is neki nyújtani valamit, nem úgy mint te!

2016. máj. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Utolsó nagyon jó. :))))))))))))))))))))
2016. máj. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
kérdező- bizalom nélkül nincs kapcsolat, tehát hidd el egy normális kapcsolat ugy müködik, hogy akár a feleség is akivel akar azzal beszélget, tarthatja a kapcsolatot, és ha valaki jól müködő kapcsolatban él az nem fogja feladni a meglévő kapcsolatát, azért mert másokkal is beszélget.Volt iskolatársak, kollegák stb. gyerekkori barátok, mindegyikkel lehet beszélgetni, tartani a kapcsolatot az még nem azt jelenti hogy olyan jellegü a viszony hogy szerelmi meg megcsalás.
2016. máj. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Egy normális kapcsolatban is kell a bizalom, egy távkapcsolathoz pedig extra mennyiségű, mert sajnos amúgy hiába mond el mindent, a távkapcsolatban sose lehet tudni hogy megcsal-e. Pont ezért rizikós. Nekem fura lenne mondjuk ha ENNYIRE részletesen mindent elmondana. Egyébként a facebookos dolgokon kívül nem beszéltek másról? :O

Ha megnézed a facebookját elmondom nem fog megnyugtatni hanem rákapsz és facebook bulémia lesz hogy fel-felnézel állandóan. Magadban kell helyretenni ezt és lekötni magad valami mással. Sport, hobbi, haverok. A távkapcsolatnál pont ez a lényeg hogy amíg nem tudtok együtt lenni kell valami más hobbi különben bele fogsz örülni.

Sajnos a távkapcsolatba bele lehet őrülni, benne van a pakliban, nincs garancia semmilyen kapcsolatban sem arra hogy nem lesz vége.

2016. máj. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Első lépésként pl nem kellene kiforgatni az első válaszoló szavait, kérdező!!!

Egy szó sem volt ismeretlen férfiakkal történő beszélgetésről, hanem nagyon helyesen az egyes a saját barátainak a magánéletét nem akarná az orrodra kötni. Eszembe nem jutott elvárni barátnőimtől, hogy minden beszélgetésükről beszámoljanak...

2016. máj. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Jó, jó. De mit csináljak, hogy jobban bízzak benne ?
2016. máj. 18. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!