Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Minden a barátom körül forog...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minden a barátom körül forog jelenleg a kapcsolatunkban, és picit zavar, de emiatt rosszul érzem magam? 18L

Figyelt kérdés

Elég nehéz szakaszban van, a szülei válnak, az albérletéből kiteszik hamarosan, haza nem költözhet, és vizsgaidőszak is van.

Próbálok mellette állni mindig, ha nem tudunk találkozni huzamosabb ideig, akkor is felugrok hozzá, csak adni egy puszit, csinálni neki egy teát.

Emellett viszont azt érzem, hogy az én problémáim teljesen háttérbe szorulnak, és ha beszélek róla, nem érzi őket olyan égetőnek, mint a sajátjait.

Mit tehetnék? 1 éve vagyunk együtt.

18L (21F)



2016. máj. 22. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Azt,hogy amíg ezen túl nem esik a barátnõidnek panaszkodsz. Mert ezeknél valószínüleg tényleg eltörpülnek a te bajaid. Nem várhatod el tõle most, hogy (hülye példa) sajnáljon azért mert összevesztél valakivel. Inkább arra vigyázz nehogy depressziós legyen, segíts neki, támogasd ahogy eddig. Majd túl lesz rajta.
2016. máj. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elég komoly problémái vannak a barátodnak. A tieid mik? Tényleg jelentős dolgok?


Természetesen jobb lenne, ha odafigyelne az apró-cseprő dolgaidra, de most akkora a nyomás rajta, hogy ez megbocsájtható neki, ha részedről tényleg nincs komoly dolog.

2016. máj. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt,hogy amíg ezen túl nem esik a barátnõidnek panaszkodsz. Mert ezeknél valószínüleg tényleg eltörpülnek a te bajaid. Nem várhatod el tõle most, hogy (hülye példa) sajnáljon azért mert összevesztél valakivel. Inkább arra vigyázz nehogy depressziós legyen, segíts neki, támogasd ahogy eddig. Majd túl lesz rajta.
2016. máj. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem is most jön a továbbtanulás kérdés és most költöztem el a szüleimtől, szóval "felnőtt" kérdéseket szeretnék vele megbeszélni.
2016. máj. 22. 13:15
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Segítek helyette:


Te tudod, hogy mi akarsz lenni. Azért ne végezz el egy szakot, mert sok pénzt tudsz vele keresni, de utálni fogod, viszont olyan szakot se végezz el, amit szeretnél, de éhenhalsz vele. Arany középutat keress.


A szülőktől elköltözés jó, de (hacsaknem rossz a viszonyod velük) nem végleges a te korodban. Sőt ha az egyetemi tanulmányaid miatt költöztél el, akkor azt én nem is nevezném elköltözésnek.

Na de jó dolog kicsit önállósodni. Megtanulni magadnak intézni a dolgaidat és távol lenni a segítő kezektől. Néha hiányozni fognak, de semmi nem tart vissza attól, hogy meglátogasd / felhívd őket.


Le is van tudva a két problémád.

2016. máj. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%
Hát már nem azért, de a te dolgaid se kisebbek, mint a barátodé. Gondolom a szülei házassága eddig se lehetett felhőtlen. Amúgy is felnőtt ember, nem érte minek akkora trauma ilyenkor egy válás. A vizsgaidőszak sose könnyű, de az embernek időt kell szakítania ilyenkor is a párjára, még ha nem is olyan sokat.
2016. máj. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó, ilyen alapon a barát problémái is semmiségek.

A válás nem a világvége, főleg nem felnőtt korban. Nekem 18 éves korban váltak el a szüleim, nem éreztem ezt problémának. Inkább, mint hogy boldogtalanok legyenek egymás mellett.

Aki meg albérletben lakik az legyen felkészülve rá, hogy lehet el kell mennie. Tesómnak a feje fölül adták el az albétletet, 1 hónapja van elköltözni.

Vizsgaidőszak mindenkinek van és általában túlélik. Ha esetleg olyan nehéz helyre jár akkor passziváltathatja magát vagy leteheti a vizsgát jövőre. Szintén nem dől össze a világ.

2016. máj. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!