Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tudom, hogy szeret, de nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudom, hogy szeret, de nem mutatja ki, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az van, hogy tudom, hogy a barátom szeret, de nem nagyon mutatja ki az érzéseit.


Ha valamelyikünk elutazik egy-két hétre, sosem mondja, hogy hiányzom. Sosem mondja, hogy "szeretlek!", vagy "várom, hogy találkozzunk!". Nagyon nehezen mondja ki, hogy "köszönöm", vagy "ez jól esett."


Elfogadtam, hogy ilyen, hogy egyszerűen nem áll a szájára a dicséret, nem azért, mert rossz ember, hanem mert tényleg ennyire nehezen beszél az érzelmeiről.


De néha olyan nehéz vele... A szívem tudja, hogy szeret, de az agyamnak jól esne egy kicsit komolyabb megerősítés is.


Emiatt sokszor elkeseredek. Próbáltam erről beszélni vele. Láttam, hogy nagyon bántja a kritikám - nem felhúzza az orrát, hanem tényleg szíven üti. Azóta próbálok úgy tenni, mintha minden oké lenne.


A szüleim már inkább az én támogatásomra szorulnak,én igyekszem helytállni a munkahelyemen. Tök jól esne egy kis támogatás, dicséret, vagy legalább egy kicsi gyengédség.


Mindemellett tudom, hogy törekszik rá, hogy boldognak lásson, csak mikor minden rám szakad, nem tudok mosolyogni.


Szerintetek mit kellene tennem?


2016. máj. 23. 17:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Drasztikus leszek: szerintem nem hozzád való. Neked ez fontos, ő nem tudja megadni... ez folyamatos hiányérzet lesz a kapcsolatban, ami frusztrációt szül.

Vagy beletörődsz, hogy soha, de tényleg soha nem fogsz megkapni valamit, ami neked fontos, vagy keresel olyan társat, aki képes kifejezni az érzéseit (egyébként minden szempontból százezerszer jobb egy ilyen társ, nem csak a pozitív visszajelzések miatt, hanem pl. a kapcsolati konfliktusok kezelésében is szerepet játszik az érzelmek kifejezése, és még bőven lehetne sorolni).

Ő egyet tehet: hogy szakemberhez fordul. Nagyon sok ember küzd ezzel a problémával, és egy pszichológus tudna segíteni.

2016. máj. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Isten ments az ilyen pasitól!

Egyszer volt szerencsém egy ilyenhez,azt is bánom, hogy szóba álltam vele!

2016. máj. 24. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!