Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Szakítsak a barátommal?

Figyelt kérdés

Több, mint 3 éve vagyunk párkapcsolatban, de 2 éve távkapcsolatban élünk. Karácsony óta tart, hogy már nem vagyok biztos az érzéseimben. Próbáltam ezen javítani, de sajnos most is ugyan ez a helyzet. Húsvétkor, amikor haza jött, elmondtam neki mindent erről, de kb leszidott, hogy változtassak az érzéseimen, mert ő még most is halálosan szerelmes belém.

Húsvéttól számítva 3 hónapig nem látjuk egymást, mivel nekem is vizsga időszak van itthon az egyetemen, és neki is külföldön, illetve mindketten diákmelózunk a suli mellett.

Mi tévő legyek? Félek a szakítástól, mert ez egy nagyon jól felépített kapcsolat egyébként, a szülőkkel is jó a viszony stb.. és a barátom a mai napig úgy írogat, mintha semmi baj nem lenne, és várja, hogy június végén vagy júliusban találkozzunk.


21/L



2016. máj. 23. 22:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
" de kb leszidott, hogy változtassak az érzéseimen, mert ő még most is halálosan szerelmes belém. " Most őszintén, minek vagy együtt egy olyan személlyel aki meghatározza és kiossza hogy mit érezz? Ha nem vagy biztos a kapcsolatban nem érzed jónak egyértelmű a szakítás. Elhiszem nehéz lesz mert 3 év az sok, ez már kötődés egymáshoz, viszont jobb nem lesz. Arról nem beszélve hogy a távkapcsolat még több éven át fog tartani akkor nem lesz semmi pozitív változás.
2016. máj. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy még egy ilyen rendes fiút nem hiszem, hogy találnék. Nagyon szomorú vagyok, mert valószínű, hogy ha itthon lenne, nem alakult volna így az egész. Most folyamatosan azon hezitálok, hogy várjak e még 2-3 évet, hogy elvégezze kint az egyetemet, és majd ha haza jön, minden a régi lesz.
2016. máj. 23. 22:36
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Távkapcsolat nem kapcsolat, csak ha komoly céllal van és ideiglenes.
2016. máj. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
#2: Még 2-3 évet kidobnál az életedből a bizonytalanságra? Te döntésed...csak közbe a fiatalságod oda lesz...
2016. máj. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Elvileg 2-3 évig marad, amíg elvégzi a bsc-t, szóval ideiglenes. Persze, ha megy mester képzésre, az még + év. :( Vagy, ha kap No-ban egy jól fizető állást, akár kint is marad. (mindíg mondja, hogy menejk ki hozzá, de én nem tudok németül)
2016. máj. 23. 22:42
 6/13 anonim ***** válasza:
63%

Na, akkor te az én emberem vagy!

Pontosan annyi idős vagyok mint te, és (Hálistennek hamarabb történt ez velem). Nálunk is pontosan igy keződött a dolog, egy év ment kb hogy szép kapcsolatunk volt, utána kiment és belementem a távkapcsolatba mert nagyon szerettem, legnagyobb szerelmem volt ő, minden szempontból tökéletes volt.

Úgy volt hogy csak kimegy utána visszajön. Igen... Azután meggondolta magát :)

Pedig hidd el, nagyon rendes volt ő is, és tudod én sem fogok magamnak soha olyan fiút találni mint ő, mert még a mai napig szeretem őt, pedig már két éve vége a kapcsolatunknak. még mindig hiányzik, de ez nem működött igy, nem volt élet hogy 4 évet várjak rá (de lehet még lett volna több is), nekem élnem kellett, én ebbe igy belepusztultam.

Nem kezdeményezett, abból a kapcsolatból csak akkor lett volna előrelépés ha én teszem azt meg.


Szerintem szakits még most.

Ez már csak rosszabb lesz, és hidd el, nem fog hazamenni!!!

2016. máj. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
#5: Szenvedés lesz csak, és mint írtad hiszel abban ha hazajön majd jó lesz minden. De közben látod hogy lehet mégsem.
2016. máj. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Szergej55 ***** válasza:
Rövid leszek: igen.
2016. máj. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nagyon hajlok a szakítás felé...:(

#6-os válaszoló, azóta hogy szakítottál, volt barátod?

2016. máj. 23. 22:50
 10/13 anonim ***** válasza:
40%

Szóval... annyi a kifogásod az egész ellen, hogy nem tudsz németül? Ne haragudj, de te nem szereted ezt a srácot. Szakíts, és keres valaki mást, mert egyszerűen nem érdemled meg.


Kiment fejleszteni magát, tanul, nem keresgél össze-vissza, kitart melletted, szeret, és te nem akarsz nyelvet tanulni. És ezért nem akarsz kimenni hozzá, akkor sem, ha jó munkát találna magának ott.

Egyszerűen visszahúznád a fenébe, amire lehet indokokat találni, de az igazság az, hogy nem egyezik a jövőképetek. Te nem vagy hajlandó fejleszteni magad, kimozdulni a komfortzónádból, őt pedig nem kéne visszarángatnod, mikor a jövőjéért küzd. (Igen, tudom, hogy kint sincs kolbászból a kerítés, de az az igazság, hogy a külföldi egyetemeknek jobb hírük van, mint az ittenieknek, megalapozottan, vagy alaptalanul, így jót tesz a munkapiacon, ha legalább részben kint tanulsz, illetve, ha kint vállalsz munkát, és úgy jössz vissza. ) Simán kimehetnél erasmussal, vagy más programmal, nyelvet se lenne hátrány pluszba tanulni, csak te nem akarod.

2016. máj. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!