Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nők, ti is rosszul éreznétek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők, ti is rosszul éreznétek magatokat a helyemben? Ha ilyen lenne veletek a párotok?

Figyelt kérdés

A párom egy jó ideje nem visz el sehova, hétvégi programunk, hogy takarítunk nála, ugyanis több mint egy éves kosz felgyűlt és eddig csak ott takarított, ahol a papok táncolnak, tehát csak alapdolgokat csinált meg. Felajánlottam, hogy segítek neki, nagy nehezen nekiállt, most úgy néz ki a helyzet, hogy én csinálom a munka nagy részét, mert ő eltököli az időt.

Én főzök ez idő alatt, mert ő takarít, persze alig halad vele, így hetek óta későn fekszem, reggel kelek munkába és kezdődik előről.


Emelett nem megyünk sehova, nagyon rég hívott el étterembe, kávézni, fagyizni, sütizni kb. soha nem hívott el, elmondtam neki őszintén, hogy nekem ez az igényem néha, kiakadt rám, hogy nekem az már nem is jó, ha csak otthon összebújunk stb.

Szörnyen érzem magam, azt mondta, változtatni fog, de szerintem csak azért mondta, hogy vége legyen a vitának. Most megint jön a hétvége, nem emlegetett semmilyen programot, ötletet. Már ott tartok, hogy szervezek egyedül magamnak valamit, persze, arra szörnyen megsértődne.


Valamit túlreagálok? Túl nagyok az igényeim? Amit megteszek érte az teljesen természetes?



2016. máj. 27. 14:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ulj le vele es nyugodt hangnemben mondd el neki hogy orulnel ha kicsit jobban ertekelne ha mr ennyit segitesz neki
2016. máj. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Más az igényszintetek. Exem volt ilyen, nem igényelt semmilyen közös programot, én meg igen. Ha volt is programunk, nem érezte jól magát, így az én hangulatom is elromlott.

A mostani párom igényli és élvezi a közös programokat, vele jól érzem magam mindig.

2016. máj. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
32%

Tudod, NEM CSAK NEKI kell közös programot szervezni.

Amennyiben TE szervezel közös programokat, ötletelsz, úgy megértem, ha hiányzik, hogy néha ő találjon ki valami programot.


De ha te sem vagy képes ezt megtenni, és csak várod, hogy majd ő mindent kitalál, akkor nem, nem jogos az elégedetlenséged.


Egyébként meg, ha te is szervezel programokat, akkor neki is több kedve lesz kimozdulni, és jobban fog ötletelni.


Ahhoz meg részedről sem kell túl sok energiabefektetés, hogy kinyögj annyit, hogy "szivem, menjünk el most a közeli cukrászdába egy sütit enni".

2016. máj. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert igénytelen és fukar, ha egy kávéra sütire sem képes soha meghívni. Nem értem mért vagy vele. Hogy lehet állandóan otthon ülni? Mért nem mentek el túrázni, piknikezni, netán mozogni egy edzőterembe? A többiről már nem is beszélek...
2016. máj. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
3: nekem az jött le, hogy a kérdező ötletel, erre az a válasz, hogy miért nem elég otthon összebújni...
2016. máj. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Már kétszer leültem vele megbeszélni.

Én szoktam javaslatokat tenni. Mintha meg sem hallaná. Ott az autója, mondhatná, hogy "na, gyere, menjünk", de nem. Megalázónak érzem már, hogy én találok ki mindent, én szervezek mindent, a hétköznapokat, a takarítást, az étkezéseket, mindent! És úgy gondolom, ha más nem, hálából egyszer-egyszer elhívatna valahova és nehogy már még ezt is én szervezzem.

2016. máj. 27. 15:06
 7/17 ~OnLány~ ***** válasza:

Igazad van, ha másért nem is, de köszönésképp igazán elvihetne legalább moziba, akár sétálni és fagyizni.

Szerintem ez egyáltalán nem nagy igény, egyszerűen csak nem akarsz a házban ücsörögni egész nap, munka után, vagy még plusz hétvégén is.


Ha megsértődne, ha nem, menj szépen és hívd el a barátaidat, menjetek kávézóba, vagy csináljatok valami kis programot. Figyelj, bírsz neki könyörögni, de nem éri meg, ha a szép szóra sem hallgat. Mintha meg sem hallotta volna ezt a kevéske kérésed. Ha nem, hát nem, de rá ne várj, találd fel magad egyedül, én is ezt tenném. :)

2016. máj. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, szerintem ez így... szóval ez így nem kapcsolat.


Nézzük a legjobb verziót:

Összeilletek, ezért együtt takarítotok és főztök, és mindkettőtök elmászkálós típus, tehát sűrűn mentek mindenhová.


Nézzük a második legjobb verziót:

Más típusú emberek vagytok, de szeretitek egymást. Együtt takarítotok és főztök (Miért lennél te háztartási robotgép??? Mert neki nincs igénye arra, hogy tisztaságban éljen? Láthatóan nincs!). Egyik héten otthon ültök, és elvagytok, ahogy ő szeretné, másik héten elmentek valahova, akár úgy, hogy nagyrészt te szervezed a programot, de van beleszólása, hova mentek. Azaz kompromisszumot köttök, hogy mindkettőtöknek jó legyen, mert szeretitek egymást.


Na most a ti kapcsolatotok egy harmadik eset: össze se illetek, és nincs is rád tekintettel... Azaz főzöl, ő takarít valamit (hetek óta????), és aztán fekszetek otthon, ő elégedett, te nem. Szóval szerintem hamarosan vége lesz. Egyszerűen nem passzoltok össze... Gondold meg, hogy át akarod-e főzni és takarítani az életed...

2016. máj. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Azt mondja, ez a takarítás, csak ideiglenes, mert ez most ugye a nagytakarítás és utána több időnk lesz. Csak hogy előtte se nagyon volt program.


Persze, ha én kitalálok valamit, szívesen eljön velem bárhova, meg örül is neki, hogy megyünk. Nekem azzal van bajom, hogy ő nem talál ki semmit, nem hív el sehova, én meg már lassan nem tudok rá férfiként nézni,mert én ezt egy férfitól elvárom.

2016. máj. 27. 15:26
 10/17 anonim ***** válasza:
22%

Jajj ne mártírkodj már.


TE AJÁNLOTTAD FEL, hogy segítesz neki. Tehát nem ő kérte. Miért segítesz valakinek, ha aztán vársz érte akármit is? Ez nem is igazán segítség, ez inkább valami számító dolog.



Ha pedig az a bajod, hogy nem csinál veled programokat, akkor ülj le vele és beszéld meg, néma gyereknek...

Szépen higgadtan elmondod neki, hogy neked tényleg szükséged van rá, hogy néha ő is kitaláljon programokat, így nem vagy igazán boldog.

Ha változtat, akkor örülhetsz neki, ha nem, akkor vagy megszokod, vagy keresel olyan embert, aki megfelel az igényeidnek.

2016. máj. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!