Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy vegyem rá a tanulásra?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy vegyem rá a tanulásra?

Figyelt kérdés

A párom (24/F) dolgozik, szakmája van én egyetemista vagyok. Engem zavar, hogy a munkaideje után ilyen fiatalon semmit nem csinál, csak egész délután tv-zik meg gépezik, így hát egyre többet kezdtem motiválni, hogy próbálja ki az egyetemet, többek között azért, mert ismerkedhetne, sok új dolgot tanulhatna stb, de hallani sem akar róla, neki ez így jó, ahogy van. Engem zavar, hogy nem akar magából többet kihozni, pedig kihozhatna, nem buta, másrészt meg is zavar, hogy nekem magasabb végzettségem lesz neki, mint neki, ő erre csak azt reagálta, hogy "engem nem fog zavarni, hogy te többet keresel majd, mint én."...

Szóval szeretném ösztözöni, hogy legalább megpróbáljon egyetemre jelentkezni, és kipróbálja milyen az egyetemi élet, de én kifogytam az ötletekből, pedig már nagyon sokszor beszélgettem erről neki, de mindig haar zárta a témát. Én kerestem neki szakokat a felvin, stb... Ja azt hozzá kell tennem, hogy most neki nagyon kényelmes, mert a szüleivel él, de csak akkor gondolná át igazán, amikor 100%osan a saját lábán kéne, hogy álljon, mert egy albérletet alig tudna fenttartani magának, persze a casládja rossz anyagi helyzetben van, na ezért szretném, hogy több legyen! Vélemények?


2016. jún. 10. 15:33
1 2
 1/13 Szergej55 ***** válasza:
100%
Nem akar többet, nem hasonlítotok.
2016. jún. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Motiválatlan,tipikus magyar aki a 90%-ba tartozik el van magának neki ez így jó,nem igényel semmit,neki elég a sör és a TV.

Kérdezd meg mi a célja?Mi motiválná?Nem vágyik luxusra?Nem vágyik utazgatásra?Nem vágyik több milliós kocsira?

Ezeket tud meg.

Ha nem is megy egyetemre mert az nem garancia a sikerre,akkor valamit csinálhatna ami előbbre viszi hiszen ezért vagyunk férfiak.

2016. jún. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te kissé mániákus vagy az egyetemmel.

Egy diplomával konkrétan sz*rt sem érsz, hacsak nem valami hiányszakmát választasz. Szóval ne az egyetemet erőltesd. Te is láthatod, hogy mennyi diplomás van, aki nem talál munkát.

Igen, rohadt jó élmény az egyetem, de nem mindenkinek való, nem mindenkit vonz, így nem is kell mindenkinek egyetemre mennie.


Azt viszont megértem, hogy zavar, hogy a párod nem ambiciózus. Aki nem törekszik a jobbra, főleg akkor nem, amikor rossz helyzetben van, azzal nem lehet közös életet tervezni, nem lehet előrehaladni.


De ha téged ennyire zavar, hogy a párodnak alacsonyabb végzettsége van, mint neked, akkor eléggé felszínes vagy, és jobban tennéd, ha keresnél olyan embert, akinek a végzettsége is megfelel számodra.

Egyébként a végzettség nem minden, sok olyan ember van, hogy adott területen van diplomája, jó szakember, de egyébként buta mint a föld, szóval ismét jön az, hogy egy diploma sz*rt sem ér, ha mellette egy idióta vagy.



Összességében: ne az egyetemet erőltesd, sőt, semmit se erőltess, pusztán biztasd a párodat arra, hogy fejlessze magát, használja ki a lehetőségeit, mert így lehet előrejutni az életben.


Ha pedig ő erre nem hajlik, nem tudsz mit csinálni, vagy megszokod, vagy keresel egy törekvőbb embert.

2016. jún. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát de ez az, hogy vágyik mindenre, neten nézegeti az eladó luxuskocsikat, meg ilyen-olyan házakról mutat nekem képeket, meg mondja, hogy milyen házat szeretne stb, de itt kb megállt a dolog... Régen sokat terveztünk, hogy-hol-merre-milyen körülmények között fogunk élni, én már kinőttem ebből (21éves vagyok) és tanulás mellett dolgozom, hogy legyen félrerakott pénz, és abbahagytam az álmodozást. Ő meg csak azt csinála. Ugyérzem, álomvilágban él, és a csodát várja, hogy majd egy irtó klassz munkahelyen dolgozhat jó fizetéssel. Hiába mondom neki, hogy nem Németországban, vagy az USA-ban élünk... :(
2016. jún. 10. 15:43
 5/13 A kérdező kommentje:
3.válaszoló, igazad lehet...megfontolom!
2016. jún. 10. 15:44
 6/13 anonim ***** válasza:

Akkor egy lusta.

Egy részről jól csinálja én is folyamatosan ezt teszem,nézem a luxus dolgokat,hogy mit akarok.

De én teszek is érte,folyamatosan hajtok törtetek,keresem a lehetőségeket,fejlesztem magam szakmailag és vállalkozói szemléletemet,mindennap.Szinte soha nem pihenek.


A párod egyszerűen buta is,hogy nem tesz semmit.Következő az lesz hogy majd elhagyod akiben több az ambíció és jogosan fogod.

2016. jún. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Szergej55 ***** válasza:
Te 47%-os, neked fétised a luxus? :D
2016. jún. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, én megértem amit akarsz és nem is tudom mi az amit tehetnél még az ügyért. Írta valaki, hogy felszínes vagy meg diplomamániás. Szerintem ez nem igaz.


A párod viszont felszínes, hogy ilyen élettel beéri. Az is felszínes, hogy vágyik a luxusra. Érdekes, ahogy hozzááll, hogy nem bánja, ha többet keresel nála. Nem túl előrelátó gondolkodás.


Szerintem nem baj, ha az egyik fél többet keres, mint a másik. Viszont az kicsit problémás amikor az egyik lustálkodik, a másik meg keményen hajt. Mondjuk az is jobb, hogy otthonülő típus és nem bulizik meg kocsmázik, miközben tanulsz.


Megpróbálhatnál leülni vele és megkérdezni, hogy most komolyan nem szeretne egyetemet végezni vagy mi a baj. Ezután neked is tisztább lenne a kép, hogy mit várj el tőle a jövőben. Nem azt mondom, hogy hagyd el. De tisztáznotok kéne a dolgot. Fordított esetben engem is zavarna, ha tanulatlan lenne a barátnőm és nem lennének céljai.

2016. jún. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8!

Az, hogy valaki tanult, nem egyenlő azzal, hogy intelligens is! :)


Hiába van egy diplomád, ha neked ez jelenti az értelmet, akkor te magad is felszínes, buta vagy.


Egy diploma nem azt jelenti, hogy valaki okos, értelmes, intelligens, hanem azt, hogy egy bizonyos terülten szerzett nagy tudást, amit jó esetben kamatoztatni tud.

Egy diplomával is lehetsz s*gghülye.

2016. jún. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

inkább a nyelvtanulásra motiváld, 2 nyelvvizsgával és szakmával hülyére keresné magát, nem kell mindenkinek diploma.

engedd már megneki, hogy úgy éljen, ahogy neki jó, ez olyan, mintha téged arra próbálna rávenni, hogy hagyd ott az egyetemet, és szakmát szerezz... ha szereted, elfogadod, és nem szégyelled őt... a mai világban a diploma lószarra sem garancia!

2016. jún. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!