Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért fontosabb általában a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért fontosabb általában a gyerekvállalás, mint a párkapcsolat?

Figyelt kérdés

Képesek vagyunk a legjobban működő hosszú és harmonikus párkapcsolatot a szemétbe hajítani, ha az egyetlen nézetkülönbség az, hogy a párunk nem akar gyereket.


Közben meg hajlamosak vagyunk gyereket vállalni (véletlenül vagy szándékosan) a szülőnek és párnak is teljesen alkalmatlan, bunkó, tahó, alkoholista, bántalmazó, agresszív, hűtlen, önző partnerrel.


Elsősorban a nőkre jellemző ez, de tudom, hogy férfiból is van ilyen. Úgyhogy a nőnek ez az életfeladata és az ösztön dolgot inkább hagyjuk (nem vagyunk állatok és nagy számú kivétel is van, akik egyáltalán nem akarnak gyereket).


Nyilván egyénileg eltérő vélekedés van, de általában véve kérdezem. Szóval légyszi ne azt írjatok, hogy én nem így csináltam. Akkor inkább írjatok le, hogy miért tapasztalom ezt tévesen vagy ilyesmi.


Előre is köszi.



2016. jún. 10. 15:35
1 2
 1/12 anonim válasza:
56%
Kérdezd Istentől, ha már az evolúcióban nem hiszel...
2016. jún. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az nem harmonikus párkapcsolat, ahol eltérőek a jövővel kapcsolatos elképzelések és ahol az egyik félnek le kell mondani egy számára fontos dologról. És ez nem csak a gyermekvállalásra igaz, hanem bármi másra is.
2016. jún. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok vallásos, úgyhogy mellélőttél és semmire nem sikerült válaszolnod, amit kérdeztem. Köszi.
2016. jún. 10. 15:42
 4/12 anonim ***** válasza:
A másodiknak teljesen igaza van!
2016. jún. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Épp csak a torka véres.... a gyerek vállalása, nem vállalása az kb nem megoldható konfliktus.


A nők nyilván azért is aktívabban, mert valami alapbeállítás (bár nagyon sok fiatal nő deklarálta itt a GYK-n is) hogy sohasem akar gyereket, de az ő lehetőségeik limitáltak.

Én 30 éves koromban bőven nem akartam, de még 47 évesen is lettem apa, tehát nagy átb*szás lett volna a 30 éves kori páromat magamhoz kötni, hogy nekem nem kell gyerek.


Meg a gyerek fontosabb, mint a pár.... az fix, hogy örök kötelék. =tudom, vannak alja alkeszok, miegyéb, de kb. normális emberek világáról beszélek)

Én így látom.

2016. jún. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Oké, de pont ez a kérdés lényege, hogy mivel jobb, hogy egy alkalmatlan partnerrel vállal ezek után? Lesz ugyan gyerek, de vagy elválnak és egyedül neveli vagy együtt maradnak és megnyomorítja a gyerek személyiségét is az alkalmatlan pár, esetleg csak nem törődik vele stb. Ugyanúgy nem harmonikus akkor a párkapcsolat, sőt még rosszabb is.
2016. jún. 10. 17:15
 7/12 anonim ***** válasza:

Én úgy vélem sérült az az ember aki alkoholista vagy drogos párt választ vagy együtt marad vele amennyiben az illető nem tud valtozni. Az pedig külön "faj" aki tűri hogy verjék. Messze nem őket kell általános példának venni. Aki saját életében nem tud felelős döntést hozni miért várjuk hogy majd a gyerekvállaláskor/neveléskor lesz felelősségteljes?

Akár elismered az anyai ösztön létét akár nem akkor is szerintem az vezet sokakat. (A fenti példákon túli kapcsolatokban) Viszont sokan nem állnak készen a gyerekre és nem tudnak vele mit kezdeni mikor már megvan. Ettől függetlenül akarják azt a picit és aki gyereket akar soha nem lehet igazán boldog nélküle. Szóval nem a gyerek fontosabb mint a kapcsolat csupán a jövőbeli tervek a jövőkép az ami így nem egyezik. Úgy gondolom sok olyan ember vállal gyereket akinek nagyon nem kéne és így valóban sok "megnyomorított" felnőttet nevel ki a társadalom. Szerintem itt nem a gyerek nem gyerek kérdés a lényeg hanem a késztetés kielégítése bármi áron. Persze van akiből valamiért hiányzik ez a késztetés.

2016. jún. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
"mivel jobb, hogy egy alkalmatlan partnerrel vállal ezek után?" - az nem jobb. Tévedés, felületesség, kapkodás, - nem gondolom, hogy nagyon tipikus dolog.
2016. jún. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Erre gondolok, hogy ezt a késztetést bármi áron ki KELL elégíteni és nem törődnek vele, hogy mondjuk milyen következményékkel jár. Szélsőséges példát írtam, de nem kell drogosnak vagy alkoholistának lennie, hogy alkalmatlan szülő legyen, aki rossz hatással van a gyerek fejlődésére.


Akiket nem hajt az anyai ösztön, azokkal mi a baj? Genetikai hulladékok vagy eleve evolúciós zsákutca vagy mi?


Lehetséges, hogy én vagyok furcsa, de nőként úgy gondolom, hogy egy normális kapcsolatot szeretnék. Ha ez megvan és felmerül az igény a gyerekre, és mindketten akarjuk, akkor vállalunk gyereket. Ha a párom nem akarna, akkor lemondanék erről és nem bántana. Nekem egy harmonikus kapcsolat többet ér gyerek nélkül, mint egy kevésbé jó gyerekkel.


Másoknál viszont azt látom, hogy gyereket akarnak és ehhez keresnek két lábon járó spermát/petesejtet. Az, hogy a kapcsolat mennyire működik másodlagos, a lényeg hogy akar gyereket vagy legalább elviseli.


Persze az sem jobb, mikor a párjára erőszakolja rá valaki, hogy legyen gyerek, holott az nem akar. Ilyen esetben se értem, hogy miért ez az őrület, ami miatt semmibe veszi a másikat.

2016. jún. 10. 18:40
 10/12 anonim ***** válasza:
Hasonlót akartam írni mint a 2. válaszoló. Tőlem is megkérdezte a párom, mit csinálnék ha most derülne ki hogy ő nem akar gyereket. De mondtam neki, hogy ez lehetetlen lenne, ugyanis százszor szóba került már, és nem lenne ilyen tökéletes a kapcsolatunk ha ilyen alapvető dolgokban nem egyezne a véleményünk. Persze az más ha nem lehet, akkor ugyanis nem mondanék le a páromról a gyerek miatt.
2016. jún. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!