Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy régi sérelmen rágódok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy régi sérelmen rágódok, ami időről időre előtör bennem. Félek, hogy tönkreteszi a kapcsolatunkat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Alapjáraton nem vagyok féltékeny típus, sosem csináltam problémát abból, ha valamelyik barátnőm az exével tartotta a kapcsolatot. Persze ahhoz, hogy minden félelem eloszoljon, hosszasan átkellett beszélnünk, hogy ki miért tartja a kapcsolatot az exszel.


Kb 1,5 éve, egy hosszabb egyedüllét után lett egy új kapcsolatom. Minden rendben működött mindaddig, amíg ki nem derült a 2-3.hónap környékén, hogy kapcsolatunk legelején (még nem voltunk hivatalosan együtt, de 4-5 randin már túl voltunk) ő egyszer az egyik randink előtt az exénél volt filmet nézni. Ezt ő mondta el magától mikor egy beszélgetésünk alkalmával konkrétan rákérdeztem, hogy akkor kivel volt. Nem hazudott, kerek perec megmondta. Ezek után eléggé összevesztünk aminek végén nagyon szégyellte magát, belátta, hogy nem volt fair amit tett. Rékárdeztem, hogy volt-e csók esetleg szex köztük akkor, de azt mondta hogy nem. Ezek után megkértem, hogy mielőtt ilyesmi újra történne, beszéljük meg hogy egyikünkben se legyen rossz érzés. Kb 1-2 nappal rá megkérdezte hogy zavar-e engem ha 1-2hetente facebook-on beszélgetnek. Mondtam, hogy nem, de belül kicsit zavart a dolog, még a történtek hatása alatt voltam. Rá 1 héttel láttam hogy ír egy hosszabb üzenetet a telefonján, megkérdeztem hogy kinek ír, erre az volt a válasza, hogy az exének, hogy többet ne írjon neki, mert nem ér meg neki annyit az üzenetváltás vele, hogy én emiatt kicsit is rosszul érezzem magam. Nagyon örültem ekkor ennek, úgy gondoltam, hogy 1-2 héten belül rendbejövök és soha többet nem fogok erre gondolni.


Sajnos nem így alakult, kb 2 havonta előjön bennem, hogy mi van ha hazudott, és lefeküdt azzal a sráccal? Kb fél éve valahogy megint előjött a dolog, átbeszéltük megint, ismét mondta hogy nem csalt meg. A beszélgetés után kicsit szomorú volt, azt mondta úgy érzi ,hogy ez a tüske bennem örökké bennem lesz, és nagyon bánja hogy akkor elment az exéhez.


Extra negatívum az egészben, hogy azóta az összes létező exére féltékeny vagyok. Még azokra is, akikkel csak egyéjszakás kalandja volt. Eddig nem okozott nagy gondot a féltékenykedésem, de nekem kezd elegem lenni belőle.


A jelenlegi az eddigi legkomolyabb kapcsolatom. Az első olyan barátnőm aki nem telepszik rám, nem féltékenykedik túlságosan, jó a szex, művelt és van célja az életében. Jelenleg közös albérletet keresünk. Az egyetlen dolog ami beárnyékolja a kapcsolatot, az a találkozása az exével a kapcsolatunk legeslegelején.


Hogyan legyek túl ezen a dolgon? Sosem kaptam még rajta hogy hazudott volna nekem, megbízom benne. Általában mikor ez a dolog előjön bennem, gyorsan megtudom magam nyugtatni, de mindig ott van a "mi van ha mégsem..." Egy elég kétes szituációról van szó, amiről lehetetlen terhelő vagy felmentő bizonyítékot találnom. Az egyetlen dolog amire támaszkodhatok, az az ő szava, amiben eddig nem csalódtam.


Az is igaz, hogy simán megoldhatta volna annyival az egészet, hogy hazudik arról, hogy kinél volt akkor, de nem tette. Valamiért mégis néha elkap az a rossz érzés, hogy hazudott nekem és megcsalt. Mit tegyek, hogy túl legyek ezen az egészen?


F:22 L:23



2016. jún. 10. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:

"Engedd el". Igazából más nem nagyon lehet erre mondani. Mindent elmondott őszintén, jó a kapcsolatotok, egyedül te csinálod a feszkót. Legyen egy kis önbizalmad, hogy nem véletlenül van veled, és megbecsül annyira, hogy nem hazudott...stb.

Btw: én rendszeresen dumálok több exemmel is, szoktam találkozni is velük, de soha eszembe sem jutna megcsalni páromat. Jóban vagyok velük, de nem véletlenül az exeim, párom pedig nem véletlenül a párom. Ilyen egyszerű. Szerencsére ő nem is féltékenykedik, nem is lenne rá oka. Szerintem neked sincs, szóval nyugi :)

2016. jún. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 omba ***** válasza:
54%

Beteg vagy. Végre nem telepszik rád valaki, erre rögtön megpróbálsz rátelepedni.


"Nem hazudott, kerek perec megmondta. Ezek után eléggé összevesztünk aminek végén nagyon szégyellte magát, belátta, hogy nem volt fair amit tett. " - hiba volt, hogy engedett az agresszivitásodnak, és "belátta".

Fairül viselkedett, veled, aki akkor éppen csak voltál valaki, és egyenesen megmondta.


"kb 2 havonta előjön bennem" - ja, aztán meg majd havonta, aztán óránként.... ismertem olyan párt, akik 60 körül még mindig az egyik 40 évvel azelőtti botlásán veszekedtek, de az legalább botlás volt, ez meg semmi.


"terhelő vagy felmentő bizonyíték" - ne nézz annyi krimit,

megkérdeztél valamit, ő meg válaszolt.. hogy a tökbe jössz te ahhoz, hogy kételkedj a szavában?

Ha meg mégis, akkor hagyd el, hagyd békén, ne tedd tönkre más életét!

2016. jún. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hidd el, nekem is rohadtul elegem van ebből, félek hogy gallyra vágja a kapcsolatomat, ezért írok ide.


Azzal, hogy ott hibázott hogy engedett az agresszivitásomnak, nem értek egyet. Megfordítottam a szituációt, hogy neki tetszene-e ha én ezt csináltam volna vele, és azt mondta, hogy egyáltalán nem.


Véleményem szerint az egyik félnek úgy kell viselkednie egy párkapcsolatban ahogy azt ő elvárja a másiktól. Igaz jelen esetben én féltékenykedem, de próbálok tenni ellene valamit.

2016. jún. 10. 19:26
 4/5 anonim ***** válasza:

"Az első olyan barátnőm aki nem telepszik rám, nem féltékenykedik túlságosan..."

vedd észre, hogy te viszont rátelepszel és extra féltékeny bagy!

ez nem az exekről szól, nem is a barátnődről, hanem kizárólag rólad: azért szorongsz, mert magadban nem vagy biztos, nem a nőben! ha így folytatod, elege lesz belőled, és akkor valóban lesz min izgulnod... hagyd őt szabadon élni, lélegezni, és engedd már meg neki, hogy azzal tartsa a kontaktot, akivel szeretné... ha a csaj szeret téged, nem csal meg, ha mégis, akkor nem szeretett eléggé... de ezzel a hisztivel csak őt is kikészíted, légy férfi!

2016. jún. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
39%

#3, fordítsuk meg a szituációt, ha te filmet nézel az exeddel, utána meg folyamatosan és alap nélkül azzal gyanúsítanak, hogy hazudsz, nem csak film volt ott... te mit szólnál?

Ugye, hogy agresszió.


De OK, az az egyik eset, ez meg mi?

"az összes létező exére féltékeny vagyok." - megmondom: gáz. Nagy gáz.

2016. jún. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!