Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Velem van a baj? Vagy teljesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szajkó34 kérdése:

Velem van a baj? Vagy teljesen jogos, hogy kiakadt?

Figyelt kérdés

Hétvégén egyik barátom húga (vele is jóban vagyok) lehívott a Balatonra a nyaralójukba (meg még 1 másik haverunkat).

Mivel szombat volt és vasárnap, amúgy is csak délutánig maradtak, ezért úgy döntöttem, hogy ott is alszom.

Kinnt voltam én a 2 haverom, az egyikőjük húga meg a szüleik.

Szóltam a barátnőmnek, hogy ne aggódjon értem, jól vagyok stb...

Erre ő kiakadt rám, hogy mi az, hogy egy másik lánynál alszom (a nyaralóban van elég hely, szoba,tehát a lányok és fiúk is külön alszanak)

Teljesen kiakadt rám és közölte, hogy neki ez nem fér bele egy kapcsolatba...

Nem először mentem ki hozzájuk a nyaralóba, ismeri is azokat akikhez mentem. Azt is tudja, hogy a lány jóval fiatalabb nálam és nekem olyan mint egy unokahúg ( viszonylag régóta ismerem őket, minden ballagásra meg egyebekre hivatalos vagyok)

Első sorban lányok véleményére lennék kíváncsi,hogy ők erről mit gondolnak.. mert szerintem teljesen hülyeség emiatt kiakadni és nem is értem, hogy miért nem fér egy ilyen bele egy párkapcsolatba...



2016. jún. 21. 00:27
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Hát lehet, hogy én (is) konzervatív vagyok, de nekem sem tetszene, hogy az "elmegyünk a haverokkal úszni egyet" úgy végződik, hogy ott is alszol, ráadásul csajok is vannak ott. Most ha eleve így tervezted, meg ha annyi hely van, miért nem mehetett a barátnőd is? Vagy azt mondtad neki, hogy este hazamész, ő várt, erre bejelented, hogy ja ne aggódj, de itt maradok éjszakára... ez az "olyan, mintha a rokonom lenne" ez nem sok lányt nyugtat meg szerintem. De mondom, én elég múlt századi erkölcsöket vallok magaménak.
2016. jún. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hétvégére hazament a szüleihez, szóval kb 400km-re volt tőlem.

Azon kívül nekem alap ( meg szerintem jó pár pasinál), hogy haverunk húga/nővére tabu.

2016. jún. 21. 00:49
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

Nézd, megcsaltad, vagy nem csaltad meg?

Ha nem, akkor ez bizony az ő egyéni szoc. problémája. Óggya meg szépen magának.


Ha neki ez "nem fér bele", akkor nyugodtan ballagjon arrébb egy házzal, oszt jónapot. Ott lehet, hogy elnézik neki a féltékenykedését, meg a kisded manipulációit.

2016. jún. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az lehet a baj hogy a baratnod ismeri a noket. Ok nelkul nem hivnak el, mindig akar valamit.
2016. jún. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi nem fér bele neki egy kapcsolatba?

Hogy őszinte voltál?

Behalok...most attól, hogy ő otthon van, te ki sem teheted a lábadat a házból? Még csak nem is kettesben voltatok, hanem kifejezetten sokan...

2016. jún. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem jogos, hogy kiakadt. A barátnőd azt várná el, hogy sose aludj nélküle olyan házban, ahol másik nő tartózkodik? Elég hülyén hangzik, ugye? Ezt még most, az első alkalomnal tisztáznod kell vele.

A következőt kéne tenned:

- nem vonulsz védekező pozícióba, bárhogy is próbál bűntudatot kelteni benned. Nem csináltál semmi rosszat.

- elmondod neki, hogy eszed ágában sincs megcsalni, és nem is adtál neki okot a féltékenykedésre. Elmondtad, hogy mi a helyzet, nem titkolóztál és nem csináltál semmit.

- elmondod neki, hogy teljesen irracionális az az elvárása, hogy ne aludj egy házban más nőkkel. ha úgy jön ki a helyzet, akkor igenis így fogsz tenni továbbra is.

- megkérded tőle, hogy miért féltékeny. Megpróbálod megerősíteni abban, hogy nem kell féltékenykednie, nyilván racionális keretek között. De közben kitartasz az igazad mellett.


Szóval erről minél előbb le kell szoktatnod, vagy komoly problémáitok lesznek.


#1: ez nem konzervatív nézet, sem régi erkölcs. Ez régen is értelmetlen és káros féltékenykedés volt és ma is az.

2016. jún. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a barátnőd kicsit túlgondolja a dolgot. Barátom albérletben lakik ismerőseivel és egyszer elmentem hozzá és akkor tudtam meg hogy a legjobb barátjával alszik egy ágyban, aki lány. Akkor még nem volt semmi bajom a lánnyal de aztán idővel már elkezdett zavarni ez is meg még sok minden vele kapcsolatban. Szerintem részemről ez így jogos, hogy nem szerettem volna ha a barátom egy olyan lány mellett alszik mindennap akit enyhén kifejezve nem bírok. De a barátnőd részéről szerintem ez nem jogos, főleg mert írtad hogy külön szobában aludtatok meg hogy sokkal fiatalabb nálad a lány.
2016. jún. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!