Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nagyon szeretjük egymást a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon szeretjük egymást a barátommal, de ő megbízhatatlan, elérhetetlen, nem tudom szakítsak-e vagy megoldjuk?

Figyelt kérdés

Kezdem azzal, hogy mi az oka annak, hogy eddig együtt maradtunk egyáltalán, mert különben hülyének néznétek.

Több mint 2 éve vagyunk együtt, mindketten 20 évesek vagyunk. Többé-kevésbé elmondható, hogy az első igazi kapcsolat ez mindkettőnknek. Elképesztően jó a kapcsolatunk, mindketten úgy érezzük, hogy megtaláltuk a tökéletes társat a másikban. Sokat találkozunk sosem unatkozunk együtt, teljesen őszinték vagyunk egymással, már jó ideje tervezzük a közös jövőt. Teljesen elköteleztük már magunkat,együtt éltünk majdnem egy évig, közös kasszán vagyunk, ugyanarra az egyetemre járunk, 100%-ig biztos vagyok abban, hogy hűséges hozzám és teljes szívéből szeret engem. Nagyon odaadó, kényeztet engem, főz nekem, meghallgat bármikor, okos, jó a humora, jó a szex. Tehát egyszerűen tökéletes, kivéve egy nagyon fontos dolgot.

Sajnos figyelemzavaros és hiperaktív, úgy érzem nem tudom tovább tolerálni azt, ahogy velem (és mindenki mással)viselkedik. A telefonja mindig le van merülve/ ki van kapcsolva/ elhagyja, eltöri / be van kapcsolva de nem veszi fel. Facebookra is kb 1x néz fel egy nap. Tehát gyakorlatilag elérhetetlen. A találkozóinkról minden második alkalommal késik, de lehet, hogy gyakrabban, akár 4-5 órát is, de inkább 1-2 az átlag. Persze erről nem értesít és nem tudom felhívni, ezért nagyon szoktam aggódni érte, mivel extrém sportol, folyton attól félek, hogy talán balesete volt (voltunk már vele kórházban fejsérüléssel). A másik dolog, amihez nagyon hülye a hozzáállása az a pénz. Együtt voltunk Skóciában dolgozni, hogy gyűjtsünk pénzt az albérletre. Végül úgy döntöttünk inkább feladjuk az albérletet és félretesszük a pénzt. A gond az, hogy míg én spórolok addig ő ész nélkül költ bármire, ad mindenkinek kölcsön vagy örökbe, meghív mindenkit, szóval szórja. Nem önző, most pl dolgozik és az összes pénzt arra akarja költeni, hogy engem elvigyen nyaralni, nem sajnál tőlem semmit, egyszerűen nem értékeli a pénzt és percek alatt elkölti.

Kivétel nélkül az öszses konfliktusunk ezekből fakad, sosem féltékenykedünk, nem laposodik a kapcsolat, szerelmesek vagyunk. Nem tudom megéri-e ezt tovább tűrnöm, lehet, hogy nem tehet mindenről, de nagyon dühít a hozzáállása. Másfél hete megmondatm neki, hogy egy dobása maradt, ha nem változik meg végeztünk. Nem változott meg.

Mit tegyek? Úgy érzem nem tudok elszakadni tőle, őt szeretem a legjobban a világon, nem akarom magára hagyni és én sem szeretnék nélküle lenni. Van tippetek megoldásra?


2016. júl. 5. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Vagy legyél következetes és csináld amit mondtál, vagy ne nyavajogj....vagy forduljatok szakemberhez. Hirtelen ez a három ugrik be nekem.
2016. júl. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lépj le. Ha fontos vagy bneki úgyis visszakönyörgi magát, és egyszer engedj. De csak egyszer. Hozd yilvánvalóan a tudtára hogy egy utolsó húzása van. Ha nem változik, hát nem változik.

Az a baj valószínűleg nem fog, de ne hagyd hogy tönkretegye az életed.

2016. júl. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Írták előttem hogy lépj le de ha tényleg szereted és ilyen jó a kapcsolatotok akkor szerintem megéri vele foglalkozni. Az a helyzet hogy (sajnos) elég sokat tudok ilyenekről. Autista vagyok, egy pszichiátrián diagnosztizáltak ahol bent kellett aludnom és rengeteg féle emberrel találkoztam ott. Nem olyan szörnyű mint ahogy hangzik, mindenki kedves (legalábbis ahol én voltam, ott figyelem zavaros, OCDs meg autista stb emberek voltak). Azt akarom ezzel mondani, hogy az én páromon is látom, hogy sokszor rettentő nehezen tud elviselni, óriási veszekedések voltak a dolgaim miatt amikről egyáltalán nem tehetek mert így születtem. Viszont a párom rengeteget segít, türelmes velem, még ha majd szétveti az ideg a veszekedés alatt és akkor van pánikrohamom akkor is félre tud tenni mindent és segít. Szóval látom és tudom hogy nagyon nincs egyszerű dolga velem, de velem van és csinálja. Nem tudom, a te barátod csak tényleg figyelmetlen, vagy esetleg valami más áll a háttérben de ezt egy szakember nagyon hamar meg tudná mondani és tudna segíteni is. Egy ilyen jó kapcsolatot nem kell félre dobni. Hiába mondod neki, hoy utolsó dobása van, szerintem nem tudja ezt feldolgozni. Lehet nem is látja mit tesz, hogy az rossz, hogy annak rossz a hatása, mi lesz a következménye (én például ilyen vagyok, nem látom hogy ahogyan cselekszem az hogyan hat másokra, a szociális szabályokat nem tudom értelmezni. Bár sosem kések, de például telefonálni képtelen vagyok) szóval ha tényleg tanácsot kérsz, akkor én azt tudom javasolni hogy közelítsétek meg a problémát másik irányból mert lehet tényleg segítségre lenne szüksége. Ebben semmi rossz nincs, csak el kell fogadni hogy ő ilyen. Sajnálom, hogy sok kellemetlenségen kell keresztülmenned, de
2016. júl. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne, hogy a párod értékelné. Én legalábbis nagyon boldog vagyok hogy az enyém kitart mellettem és segít.


Véletlenül külön küldtem el, ne haragudj. 19/L

2016. júl. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves válaszadók, főleg utolsó, nagyon köszönöm a tanácsokat! Próbálok türelmes lenni és bár tudnám, hogy ez tényleg nem az ő hibája, mert akkor örökre vele maradnék. De egyszerűen sokszor nem tudom elhinni, hogy ha akarna ne tudna megváltozni. Megkérem, hogy menjünk el egy pszichológushoz.
2016. júl. 6. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!