Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan lehet feldolgozni azt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet feldolgozni azt, hogyha meghal valakinek a párja?

Figyelt kérdés
4éve halt meg a párom vonatbalesetben. A halál okai mai napig rejtélyesek, hiszen boldogok voltunk. Legalábbis nagyon úgy tűnt..Évek óta nagyon jó barátok voltunk, így jól ismertük egymást, de végülis csak 3 hónapot voltunk együtt, mint már pár. Folyton gondolkodom, hogy miért történt mindez, mert még az is különös, hogy egy teljesen másik város szélén, tölünk 80kmre találták meg. Bűntényre utaló jeleket pedig nem találtak, így öngyilkosságnak zárták le. 2,5 éve lett egy új kapcsolatom, és született egy kislányom is, akit mindenkinél jobban imádok, de azóta mégse vagyok önmagam. Folyton az jár a fejemben, hogy miért történt mindaz a múltban. Sokkal érzékenyebb és komolyabb lettem. Természetesen szeretem a mostani párom is, de ő is tisztába van azzal, hogy ezek a lelkemben nagyon mély sebek. Hogyan lehet ezt feldolgozni? Ajánlották már és a párom is javasolta, hogy el kéne mennem egy pszichológussal beszélgetni. Mások tapasztalataira is kíváncsi volnék ilyen téren..Köszi!
2010. ápr. 14. 22:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
halál komolyan elsírtam magam ezen amit írtál...visszatérő rémálmom hogy ez történik velem, olyan szintű vonatfóbiám van (nyugodtan ki lehet röhögni) hogy nem vagyok hajlandó se utazni vonaton, se sorompókon átmenni. ezt csak leírtam, mert mivel ilyenem van át tudom érezni a helyzeted, én belehalnék viszont ha az álmaimon kívül is megtörténne. valóban pszichológus segíthet, feldolgozni szerintem szinte nem is lehet vagy nagyon nehéz, az idő ami a leginkább segít, mint egy seb pont olyan ez is...vérzik, fáj de aztán idővel begyógyul, és elfelejted, de a heg ottmarad örökre
2010. ápr. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sose fogod elfelejteni, csak az emléke fog egyre halványodni ahogy telik az idő.
2010. ápr. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
azt nem írtam le de talán lejön, hogy a szerelmemet látom álmomba így meghalni, mindig különböző helyszíneken, meg kicsit máshogy:S
2010. ápr. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
tesom párja is meghalt 28 hónapja.első egy évben teljesen maga alatt volt.Barátnőm pszihologus és elkezdett beszélgetni vele.rendszeresen heti 1-2 alkalommal.Együtt feldolgozták a történteket.Megtanulta elengedni és csak utánna tudott nyugodt és boldog lenni.Most van egy párja 6 hónapja és tudom,hogy nagyon szerette a volt párját,de már nem néz vissza.Ha vissza is gondol,csak jo dolgok maradtak benne.Nem keresi a válaszokat.Megtanulta elfogadni az elfogadhatatlan.És igazán boldog.Pszihologus nagyon sokat tud segíteni.Fontos,hogy feldolgozd,mert a mostani családod,soha nem lesz igy boldog.
2010. ápr. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg érdemes meglátogatni egy pszichológust, mert segíthet abban, hogy könnyebben kezeld a dolgot.


Én nem tudom, hogy hogy tudnék feldolgozni egy ilyen esetet. Respect, amiért túl tudtál valamennyire lépni a dolgon.

2010. ápr. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az a gond, ha tudnám, hogy egy látszólag boldog kapcsolatnak miért lett ilyen érthetetlen vége?! Nem tudom elhinni, hogy öngyilkos lett..

Nekem is a szép emlékek megmaradtak, és most ne nevessetek ki, de milliószor láttam a Titanic című filmet, még együtt is láttuk, és ha a végén az utolsó képsorokat nézem, az álmot, hogy mindenki boldog és nem történt baj..most is a sírás fojtogatja a torkom..

2010. ápr. 14. 23:14
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom,de szerintem egy pszihológus biztos tud segíteni,az anyukám testvére és férje és annak két gyermeke bent égett a saját házukban mikor az kigyulladt.

Neki pokol volt az első 5 év ,hiába járt pszihologushoz,de most már azért megbékélt,persze nem teljesen,de az idő múlásával majd változnak a dolgok,de hát ez hosszu folyamat.

2010. ápr. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is csak abban reménykedek, hogy majd jobb és jobb lehet. Viszont képtelen vagyok elmenni a sírjához évek óta..Azt hiszem az nagyon felzaklatna újra.
2010. ápr. 14. 23:19
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem! En csak egy nagyon egyszerű gondolatot tudok hozzáfűzni.. Az élők az élőkkel, a holtak meg a holtakkal foglalkozzanak.. Mindegy, miért történt, ha nem lehet visszaforgatni az időt. Engedd el őt és fordulj a kislányod felé, ő az ÉLET és nem aki már elment.

Legjobb barátom halt meg motorbalesetben és hónapokig rágódtam (szintén furcsa körülmények között), rosszul aludtam, folyton elméláztam.. aminek az lett az eredménye, hogy a lányom mellettem fordult le egy székről pár hónaposan, mert nem voltam teljesen ott fejben. Szerencsére nem lett nagy baj, de a kórházban kicsit átértékeltem a dolgokat, érdemes-e tudnom a megmásíthatatlan miérteket azon az áron, hogy pont attól veszem el a figyelmet, aki él és a legnagyobb szüksége volna rám. Sorry, ha hosszú voltam.

2010. ápr. 15. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy...., max megtanulsz ezzel együtt élni.
2010. ápr. 15. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!