Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért veszekednek a párok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért veszekednek a párok egymással?

Figyelt kérdés
Sok viharos kapcsolatról hallottam a baráti körömben akik nonstop veszekednek én meg nem annyira tudom ezt megérteni. Volt két hosszabb távú kapcsolatom de soha nem volt hangemelés és egy nagy veszekedés se. Egyszerűen ha valamivel nem értek egyet megmondom hogy nem értek egyet és felnőtt módjára elfogadtuk egymás véleményét. Nem volt köztünk konfliktus soha. Nem érzem azt hogy bármi dolog is érdekeljen annyira hogy felhúzzam magam rajta. Ti hogy vagytok ezzel? Min szoktatok veszekedni? Nem tartom magam konfliktuskerülő embernek, mert ha van valami nem félek elmondani a véleményem, de azt mindig úgy teszem hogy ne veszekedjünk miatta. Unalmas lenne nektek egy ilyen kapcsolat, sokak szerint ezért mentek tönkre a kapcsolataim mert nem tudtunk egy jót veszekedni (szerintem ez hülyeség).
2016. júl. 8. 10:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Biztos unatkoznak:)

Személy szerint, én azon az állásponton vagyok, amit szép szóval nem lehet megbeszélni, azt ordítozva sem.

Veszekedésnél, kiabálásnál, általában annak van igaza, aki jobban bir kiabálni, veszekedni.

2016. júl. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Noblesse Oblige ***** válasza:

Hát én is ismerek olyan kapcsolatot, ahol vagy dugnak, vagy veszekednek. Ott a veszekedés lételem. De több éve működik.


Szerintem önmagában a veszekedéssel nincsen baj. Mi is évente félévente 1x ha van nagyobb vitánk, bár olyan tekintetben én szeretem, hogy a békülős szex utána isteni tud lenni...


Ha nincs veszekedés, az nem jelenti azt, hogy nincs gond. Max nem beszélitek meg igazából.


Amíg a veszekedés végén a felek dűlőre tudnak jutni, addig szerintem nincs gond.


Az, meg hogy nálatok sosincs veszekedés, az nem feltétel a szakításnak, te tudod, hogy miért szakítottatok, szóval általános megállapítást nem lehet rá tenni.

2016. júl. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezt én se értettem soha, mi is kulturáltan szoktunk vitatkozni max eddig minden kapcsolatomban.. Nekem olyan fura, hogy két ember "szereti egymást", és mégis üvöltenek egymással, meg sértegetik a másikat. Tinikorban még talán belefér, de felnőtt embereknél? Sose fogom megérteni.
2016. júl. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Dénesch válasza:

Mindenkinek más a személyisége. Van aki hevesebb, van aki kevésbé. Azért vitatkoznak, veszekednek az emberek, mert más véleménnyel vannak az élet dolgairól és ezek az ellenkező vélemények szópárbajhoz vezetnek. Ismerek olyat, aki összerezzen, ha csak egy kicsit erélyesebben szól hozzá az ember, de olyat is, akinek ilyen a temperamentuma és ezt fel sem veszi. Mindenképpen olyan emberrel érdemes vitatkozni, aki értelmes, nincs beszűkült látóköre. Veszekedés meg amolyan üvöltsük le egymás fejét dolog, aminek azon kívül, hogy kiadjuk a feszkót, sok értelme nincs. Ha mód van rá akkor a vitatkozást kell választani. Egy jó vitapartner aranyat ér.

Szinte bármin össze lehet veszni. :) A lényeg, hogy olyan társat kell találni, aki hasonló módon gondolkodik mint te. Ha üvöltős, temperamentumos, te pedig inkább higgadt és csendes vagy, akkor nem biztos, hogy a vitáitok viták maradnak :)

2016. júl. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi is össze szoktunk kapni, de soha nem ordibálunk egymással, a másik sértegetése pedig eszünkbe sem jut. A maximum idő, amíg lecsillapodnak a kedélyek, 1 nap, de ilyen csak kétszer volt eddig. A kisebb összekapások 5 perc alatt lezajlanak, mert nem szeretünk egymással veszekedni, jobb a békesség.

Az egymáshoz való csiszolódás váltja ki a vitákat leginkább.

2016. júl. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Két legjobb barátnőm kapcsolata is ilyen. Mindketten szakítottak már, könnyek, dráma, veszekedés jellemzi a viszonyukat.

Én nem. A párom sem. Azt hiszem az emberek személyiségétől függ, milyen lesz a kapcsolata.

2016. júl. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is észrevettem, nem is 1 kapcsolatomban, hogy az "összeszokós" időszakban sok a vita/veszekedés (hisz elkerülhetetlen), utána már szinte alig, max kisebb összekapások néha.
2016. júl. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem vaszekedünk. Én személy szerint megalázónak tartom, ha ennyire nem tudok uralkodni magamon. A konfliktusokat nem kerüljük a párommal, de mindketten a problémamegoldásra törekszünk, időnként a saját kis egónkat félretéve a kapcsolat érdekében.


> sokak szerint ezért mentek tönkre a kapcsolataim mert nem tudtunk egy jót veszekedni


Ezt visszautasítom. A kapcsolat ellaposodása, a szenvedély elmúlása általános és valós dolog, de nem a veszekedés a válasz rá, legalábbis nekem nem. Ha csak időszakos kiborulás-veszekedés-kibékülés ciklusokkal lehet fenntartani egy kapcsolatot, akkor ott alapvető gondok vannak, általában kommunikáció és problémamegoldás terén. én ebből nem kérek :D

2016. júl. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eddig két kapcsolatom volt(pontosabban a második most is tart).

Az első kapcsolatomban SOHA nem veszekedtünk, nem kiabáltunk egymással, semmi nem volt. Megbeszéltük, és, ha nem is változtattunk, inkább csak megbeszéltük a dolgokat.

Soha nem voltam senkivel sem veszekedős, mindenki azt mondta, maga vagyok a nyugodtság.

VISZONT a második kapcsolatomban, a mostaniban RENGETEG a veszekedés. Szerintem ez két félen múlik. A páromnagyon kevésnek érzi magát mellettem(ezt nem én találtam ki, ő is a tudtomra adta), és emiatt mindenért kiakad, rámförmed, zsörtölődik, pedig nagyon szeret. Ha nyugodtan reagálom le, addig is addig heccel, bánt, míg vagy sírok, vagy már én is ráförmedek. Bánom, mert nem ilyen vagyok.

EGy szónak is száz a vége, sose gondoltam volna, hogy én valaha így fogok viselkedni.

Vagy egy másik példa: barátnőm, és a párja olyanokon veszekedtek, hogy a barátnőm megevett egy szem borsót, a párja meg ráförmedt, hogy direkt elvette előle azt az egy szem borsót, pedig azt ő akarta megenni.

Nem tudom, miért fajulnak ide a dolgok.

2016. júl. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Mert sok pár képtelen egymással beszélgetni. Sokáig húzzák halasztjak a még nem oldott problémák kibeszeleset és mikor tele a bili ráborátják a másikra. Ahelyett hogy ha felmerül egy konfliktus / probléma leülnének és megbeszélnék.

Mi sem veszekszunk, férjem olyan nyugodt ember hogy vele nem is lehetne. 5 éve vagyunk házasok és nem is hiányzik az életünkből az hogy egymásnak essünk.

2016. júl. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!