Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szeretnék papírt, kiakadt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretnék papírt, kiakadt a párom. Szerintetek mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Én 26 éves nő vagyok, ő 30 éves férfi. Dolgozunk, együtt élünk fél éve, egyébként pedig 3. éve vagyunk egy pár.


Nemrég felhoztam, hogy hivatalossá kéne tenni a kapcsolatunkat. A szüleink öregszenek, egyre több rajtunk a felelősség, együtt fizetjük a lakást, autóvásárlásban gondolkozunk, minden sokkal könnyebb lenne, ha legalább egy bejegyzett élettársi kapcsolatunk lenne.


A párom viszont kiakadt, szerinte megvan a szerelem papír nélkül is...


Nem vágyom esküvőre, felhajtásra. Ami nagyon bánt, hogy most például nem vagyunk közvetlen hozzátartozók. Ha például kórházba kerülök, a családom dönt a helyzetemről, nem a párom, akivel sokkal akutálisabb, bensőségesebb a viszonyunk.


Úgy vagyok vele, menjnk be a hivatalba, jegyeztessük be az élettársi kapcsolatot, aztán menjünk haza levest főzni.


Konkrétan úgy érzem, hogy a párom nem vállalja értem a felelősséget, pedig sosem adtam rá okot, hogy ne bízzon bennem.


Próbáltam ezt megmagyarázni neki, de ő folymatosan azt hangoztatta, hogy "ez közös döntés", meg hogy annál nagyobb vallomás, mint hogy "a szemedbe nézek" nem kell.


Én tudom, de hivatalnokok ezt nem fogják elfogadni...


2016. aug. 3. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igazad van, tényleg mintha kerülné a felelősséget. Gyerek témáról beszélgettetek már?
2016. aug. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló dolgokért lett hivatalos. Sok helyen elhajtottak, mert nem vagyok senkije. Kellett állandóan meghatalmazás. Szóval, macerásabb az élet házasság nélkül.

Addig jó, még fiatalon össze költözik valaki egy albérletbe. Nincs kocsi, ház, vízművek, gáz és ezer más dolog amit néha kell intézni.

2016. aug. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Megkerdezhetem h egyikotok nincs e jobb helyzetben anyagilag? Mert lehet h az is rasegit pl vagy akarmi, kerdezted mar h miert van kiakadva?
2016. aug. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Beszélgettünk a gyerekről. Én szeretnék, de elmondtam neki, hogy szerintem alsó hangon is 4-5 év még, mire ott tartunk, hogy ezen komolyan tudjunk gondlkodni. ahhoz nyilván kell egy kis anyagi tartalék, biztos munkahely, stb...
2016. aug. 3. 17:10
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
A párod egy nagy kamugép. Ezt a mellébeszélést. Szégyellje magát. Akkor mondja azt, hogy nem vagy annyira fontos neki.
2016. aug. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek jó érvei. Ha szerinte ez csak egy kis papír, semmi jelentősége, akkor igazán megteheti neked, hogy aláírja, hogy legalább élettársi kapcsolatban legyek. Nem is értem, nem kérsz sokat pedig.
2016. aug. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vannak aki semmilyen formában nem akarják az elköteleződést. Lehet soha nem hagyna el, vagy soha nem csalna meg, de az a tudat, hogy ha valamiért mégis úgy akarna dönteni, hogy fogja magát és továbbáll, már nem teheti meg olyan könnyen egy papírral. Van aki ettől tart...
2016. aug. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt ugye tudod, hogy az élettársi kapcsolat az kb annyi, hogy együtt élsz valakivel, aki nem a vérrokonod? Ha bejegyezteted, az is csak annyit változtat, hogy ha szétmentek, akkor könnyebb lesz elintézni az anyagiakat, ki kapja a lakást, autót, stb stb.

Attól még nem lesztek egymás hozzátartozói, orvosi dolgokban pl továbbra is a családod intézkedhet.

Amit te akarsz a leírtak alapján, az egy házasság, ha szeretnéd akkor házassági szerződéssel. Azt is lehet "csak aláírni, aztán hazamenni levest főzni".


DE ha a párod így kiakad még az élettársin is, akkor gondolom ez felejtős... Szerintem fura. Ha nekem nem fontos valami, de a párom akarja, akkor belemegyek... Csak akkor nem, ha konkrétan félek tőle. Gondolom a párod fél az elköteleződéstől.

2016. aug. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Itt neked kell eldönteni hogyan tovább.
2016. aug. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!