Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Gond lehet később abból, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gond lehet később abból, ha az első komoly és hosszú kapcsolatból lesz házasság és család (kb 25-27 évesen)? Valakinek van ilyen, aki tapasztalatból tudna tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Párom kiélte magát előttem, nekem ez így kimaradt, ő volt az első kapcsolat és szex terén is, azóta is együtt vagyunk, már 5 éve. Azóta el is jegyzett, és mint párt és apát nem tudok jobbat elképzelni sem magam mellé.

Valamiért viszont én egyszerűen félek a házasság gondolatától, és kezdek rájönni, hogy talán ezért lehet. Hogy talán még a kis vonzalom, flörtölés, kaland kellenének az életembe, és mi van ha később 5-10-15 év múlva megbánom, hogy kimaradtam ilyenekből?

Igazából ezek csak ritkán jutnak eszembe szerencsére és nem is lennének fontosak számomra, mert jó vele és nem akarnám és nem tudnám őt elengedni ilyen miatt..

Még ha arról lenne szó, szerintem ezt is megértené, de nem akarok fájdalmat okozni. És ilyenkor rosszul érzem magam, amikor ilyenek jutnak eszembe, hogy másra vágynék stb.

Olyan rossz ez az ellentét, mert józan ésszel tudom, hogy így a jó és nem is szeretném ezt eldobni, másrészt meg ezek "vágyak" butaságok.

Rájöttem, hogy szerintem emiatt ijedek meg a házasságtól.

De hogy tudnám ezt megszüntetni? Néha úgy érzem, az ember csak a saját hibáiból tud tanulni.



#házasság #kiélés #első hosszú kapcsolat
2016. aug. 21. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Ugyan... ilyen kis "pánik", hogy akkor most már soha többé senkivel, csak vele, még akkor is előfordulnak, ha az embernek nem az első kapcsolata. Szerintem ne törődj ezzel.


Van egy ismerős pár, ott mindkét félnek az első komolyabb kapcsolata volt, egy kisebb esküvő előtti megingástól eltekintve mostmár tizensok éve együtt vannak, két tündéri gyerekkel és nagyon boldogok.


Szóval neked is csak hasonló boldogságot kívánok!

2016. aug. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%
Ilyen vágyak miatt ne kételkedj. És hidd el nagyon nagyon megbánnád ha esetleg ilyesmi miatt dobnál el egy jó kapcsolatot, vagy bántanád meg azt aki szeret. És abban az előzőnek igaza van hogy még több kapcsolat után is gondolhat néha ilyesmit az ember, szóval ez egyáltalán nem a korábbi tapasztalatoktól függ szerintem.
2016. aug. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
4%
tipikus nő.. nincs problémátok, akkor gyorsan állj neki és gyárts egyet.
2016. aug. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok! :)
2016. aug. 22. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!