Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom túlhisztizi a terhessé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom túlhisztizi a terhességem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16 hetes terhes vagyok. A páromnak már van egy 9 éves fia, akivel (önhibán kívül) nem tudott és nem is tud sok időt tölteni, így már mikor kiderült, hogy terhes vagyok, leszögezte, hogy minden pillanatban ott akar lenni mindenhol. Ezzel nem is volt gondom, viszont már most úgy érzem, hogy kezd túlzásba esni. Ő alapjáraton nem olyan típus, hogy túlaggódna, meg véresen komolyan venne mindent, na ehhez képest most teljesen ki van fordulva magából. 9 hetes voltam, amikor előállt azzal, hogy ő új munkát keres, ami sokkal jobban fizet, mert nekem nemsokára úgyis abba kell hagynom a munkát, nem szabad stresszelnem magam. Úgy terveztem, hogy legalább az utolsó hónapig fogok dolgozni, mert basszus, műkörmös vagyok, de nem érti meg, hogy abban semmi stressz nincs...



Pont pár napja költözködött az egyik barátnőm, és segítettem neki. Egy doboz volt nálam, amiben evőeszközök voltak, szóval nem a franciaágyat készültem a hátamon vinni. Egyszer csak a párom megjelent a barátnőmnél, hogy én mit csinálok, miért terhelem magam, ez tilos, meg blablabla...esküszöm kínos volt.

A legutóbb pedig, tegnap, a barátnőimmel megbeszéltük, hogy este menjünk be a városba, laza csajos este, semmi extra. Fél 8kor mentem el, 10 körül már untam magam, de ezalatt körübelül harmincszor hívott, "jól vagy?" "minden rendben?" "nem fázol?" "ugye nem iszol?" és hasonlók. Kihisztizte, hogy értem jöjjön, pedig mondtam, hogy nem szakadok meg, ha fel kell ülnöm a metróra...

Én tényleg értékelem, hogy fontos neki ez az egész, meg örülök is, tudom, hogy jó apa lesz, de néha ott tartunk, hogy kezdek megőrülni tőle. Tudom, hogy az ő gyereke is, és ugyanannyi beleszólása van neki is, de egyszerűen utálom ha irányítani akarnak (ezt tudja pontosan, meg amúgy ő is ilyen) ráadásul nem gondolom, hogy olyan egetverően veszélyes dolgokat csinálnék, amik ártalmasak a babára. Nem hiszem, hogy a műkörömépítés az. Vagy a buszozás.

Volt már valaki hasonló helyzetben? Mit csináljak vele, ez csak átmeneti elmebaj lehet, megszűnik majd, ha megszületik a baba? Bármi véleményt, tanácsot szívesen elfogadok.


2016. aug. 26. 21:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Leülteted és ezt így, ahogy van, megbeszéled vele, hozzátéve hogy a terhesség nem betegség.

Esetleg megemlítheted, hogy ezzel a viselkedéssel mennyire stresszel téged.

2016. aug. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, nekem feloldozás számba megy amit írtál, engem túlaggódós apának tartanak, de kispályás vagyok hozzá képest. Mi még a szülés előtt egy héttel is...


Akkor nálatok szex se?


Én se tudok okosat mondani, magyarázd el neki, hogy a másik gyerekével kapcsolatos hiányait nem tudja utólag és egy más helyzetben ledolgozni. Ez a viselkedése stresszel és AZ árt a babának, a busz meg nem.

Na akarjon irányítani, mert a párja vagy, nem a beosztottja.

Ne akarjon egy önhibájából elveszett gyereket az önhibán kívüli mellé!

2016. aug. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
7%

Anya, most ez miért kellet? Elmondthattad volna a szemembe is, ahhelyett, hogy ide kiírod.

A férjed.


:-) Csak magamra ismertem. Nálunk még szex sem volt. Nehogy bármilyen fertőzés, baktérium bejusson oda. Vagy az orgazmus okozta rándulásoktól baja legyen a babának. Ma már tudom, hogy ez balgaság, de a szándék vitathatatlan.


Hogy mit tegyél? Örülj! Most nagyon sokan lennének a helyedben. Most még talán nem is látod, hogy ez mit jelent. Amikor olyan leszel, mint egy "bálna" (nők mondják magukról, nem én), akkor is imádni fog, és még szebbnek is fog látni, mint most (nekem elhiheted). Felkel majd a babához, akkor is, ha kelnie, és melóznia kell. Szeretni fog öregen, ráncosan, és kövéren is. És még úgy is tetszeni fogsz neki.

Mi több kell neked ennél?

Nevetve olvastalak, de értem, megértem, és átérzem a problémádat. Ennek ellenére azt kérem tőled, hogy "ne törd le a szarvát"! Az mindent tönkretenne, és örökre megváltozna, a közönyösség meg mégrosszabb lenne.

Csak legyél vele őszinte, és hagyd hogy vigyázzon rád, örülj, hogy ennyire óv.

Majd megszokja, és tudni fogja, hogy nem kell ennyire vigyáznia rád, főleg ha őszinte vagy hozzá.

Hadd menjen érted, és vigyen haza, legalább egy kis időre királynő lehetsz. Utána 20 évig úgy is "cseléd" leszel. :-)

Amíg élne nem bocsájtaná meg magának, ha bármelyikőtöknek baja esne, és ő tehetett volna ellene.

A műkörömhöz ha jól tudom, kellenek vegyszerek. Én biztos utána járnék, és ha van vegyszer, én sem engedném, hogy dolgozz!

De gondolj csak bele. Nehogy így legyen, de ha baja lenne a babának, mert egy kicsit is felelőtlen voltál, mit éreznél? Csak jókat kívánok nektek, és nem akarom az ördögöt a falra festeni. De a túlzott óvatosság, csak nem árt.

Dacolni meg minek? Csak felesleges stressz, és bánat.

2016. aug. 27. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én tényleg örülök, hogy foglalkozik velem, meg jól is esik, egyébként nagyon megváltozott, mióta terhes lettem, pozitív irányba, szóval képzelhetitek, milyen volt előtte :D Részben ezekkel azt bizonyítja, hogy nagyon jó apa lesz, ami persze hogy imponál, viszont bizonyos dolgokban tényleg kezd elszaladni vele a ló... Az egyik "kedvencemet" kihagytam, ő tetoválóként dolgozik, és közölte, hogy kerüljem el a munkahelyét a szülésig, nehogy rosszul legyek a tűtől....azért ez kicsit sok(k) volt már....:D

Az zavar, hogy tényleg úgy fogja fel, mintha beteg lennék, pedig rengetegszer elmondtam neki, hogy én hogy élem meg ezt. Azt nem írtam, de nekünk 1 éve volt már egy babánk....szóval valahol megértem a viselkedését, persze, csak a túlzó dolgaival néha engem stresszel, ezt nem érti meg..


A körmös dolgokra egyébként rákérdeztem a dokinál még az elején, nem ártalmasak a babára. :)

2016. aug. 27. 02:54
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem ugyanez, sőt, rosszabb.

Nekem 3. gyerek, neki első. Tudom, mit csináljátok, mit nem.

Tényleg sokszor már nevetséges, pl. a vasútállomáson lehúz a korláthoz, hogy jön a gyorsvonat, nehogy beessek a sínek közé a huzattól. Szerinted!?

Rájöttem, hogy azért fontoskodik ennyire, mert másképp nem tud részt venni a terhességben. Végül is, neki most még pár hónapig semmi tennivalója. Ezt viseli olyan nehezen.

2016. aug. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

#4!

"Hogy mit tegyél? Örülj! Most nagyon sokan lennének a helyedben. "


- ne is zavarjon, hogy ő maga nincs szívesen a helyén, egy ilyen debil mellett!

2016. aug. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Nektek, nőknek semmi sem jó. Magatokkal van bajotok, és a világot okoljátok érte.

Állandóan csak rivalizáltok, mindennel, mindenkivel, azt hiszitek mindig mindent, mindenkinél jobban tudtok, csak azért mert nők vagytok. Az önzőség, önteltség, ami bennetek van, már ijesztő, és veszélyes szinteket ölt. Meg vagytok róla győződve, hogy minden ami van, az értetek van, és más nem is érdekel benneteket.

Annyira nem vagytok kibékülve önmagatokkal, hogy mindig a másikat bántjátok, csak dacolni tudtok, és ezt is a férfire fogjátok. Tényleg nem férfi kell nektek, hanem kutya, csak az olyan felszínes, hogy el tudja viselni a "én központúségotokat".


Persze tisztelet a kivételnek, de ők tudják, hogy nem róluk van szó. Aki meg felháborodott ezen, az magára ismert... :-)

2016. aug. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

#7-es, minek köszönhetjük ezt a nagyívű szónoklatot?

Milyen kérdésre ad ez választ?

Maradj a férfiaknál, azokkal kevesebb a gond.

2016. aug. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 fru_ ***** válasza:

#4, az egy "éve volt baba" nincs, ha jól értem. Sajnálom.

Szerintem az egy kicsit érthetővé teszi a viselkedését, de ez túl sok.

És ha a gyerekkel is ilyen kíván lenni, az neki is túl sok lesz.

2016. aug. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9, igen, nem mondja ki, de sejtem, hogy amiatt van ez nála. Ha lehet ilyet mondani, az az egész talán őt jobban is megviselte, mint engem. Szóval biztos van hozzá köze.
2016. aug. 27. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!