Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a ilyen helyzetben a párotok tudna segíteni, de nem teszi, akkor az hogy érintene titeket?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy nekem van egy tartozásom amit az anyám miatt kell fizetnem (kezes voltam), és nagyon megvisel lelkileg, idegileg, anyagilag az egész engem. Már a fele kb le van tudva, de még mindig van belőle 340.000 ft. A párommal 3 eve vagyunk egyutt, el is jegyzett. Gondolom, hogy le leszek osztva, a kerdesem miatt, de tudom, hogy konnyen tudna segiteni, mert joval jobb az anyagi helyzete, megsem ajanlja fel. Nektek ez hogy esne? Szarul erzem magam, hogy osztogatja a fellengzos, kozhelyes tanacsait, amit magamtol is tudok, latja, hogy mennyire ki vagyok az egesztol, es megse mondja, hogy tessek itt van valamennyi penz, nyomd bele, hogy teljen le hamarabb, vagy valami... En 76.000 ft-ert dolgozok, Ő meg 360.000 Ft-ot keres egy honapban. Ez csak nekem esik szarul? konnyen megtehetne, hogy segit, megsem teszi. Nem varnam el hogy fizesse ki helyettem az egeszet, de egy 30 ezret vagy mittudomen 1-1x segithetne szerintem. Szarul esik, hogy o egy honapban keres annyit, amennyit en meg vagy egy evig kell nyogjek, es nem segit, pedig konnyeden megtehetne. Nem fura ez egy 3 ev egyutt eles utan, hogy meg sem fordul a fejeben?
2016. szept. 13. 08:18
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
Hozzateszem, hogy gyereket akar tolem, meg csaladot, csak meg en nem egyeztem bele, mert meg nem akarok szulni (egyik oka az anyagi helyzetem is pl)
2016. szept. 13. 08:20
 2/38 anonim ***** válasza:
82%

Ezért nem szabad olyannal összejönni,aki 5x annyit keres, mint te magad. És nem a pénz miatt mondom, hanem hidd el, jobban fogához veri a garast az, aki több kiló felett keres...


Ha együttéltek egyébként, te egyáltalán mennyit tudsz beleadni a háztartásba?... mert gondolom 76-nak min a 25%-át elviszi a hitel..

2016. szept. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
84%

De, elég fura.

Ha én keresnék ennyivel többet, és látom, hogy a kedvesem mennyit küzd, biztosan segítek neki. Egyszer-egyszer befizetném helyette, vagy hó végén elmegyünk együtt bevásárolni, hogy ne szoruljon meg fizetés előtt.


Ha összeházasodtok, gondolom akkor is ragaszkodni fog a külön kasszához, és a te problémád oldd meg te.

Részemről az ilyen kapcsolatot nem tartom kapcsolatnak, csak együtt lakásnak. Házasságot, családalapítást semmi esetre sem terveznék azzal, aki ilyen szinten nem kötelezi el magát mellettem.


Nem a levegőbe beszélek, és nem más farkával verem a csalánt. Mi is közös kasszán vagyunk, és mikor a férjem (aki akkor a vőlegényem se volt) elvesztette a munkahelyét, akkor is megoldottuk közösen. Pedig volt, mikor ő gondolta azt, hogy a pénze miatt (is) vagyok vele. Hát nem!

2016. szept. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
69%
Ha már eljegyzett ,ez azt jelenti nemsokára közös életetek lesz stb egymást kéne segiteni .nekem is rosszul esne az biztos
2016. szept. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
33%-ot visz el a hitel :( Gondolkoztam mar, hogy ilyen tarsra nincs szuksegem, mert mas nehez helyzetekben sem volt mar mellettem, mikor szukseget ereztem volna. Anyamhoz se akarok visszakoltozni, aki igy kib....ott velem, mert azota elegge megromlott a kapcsolatunk. Meg onnan uj munka utan is neznem kellene, mert a jelenlegi helyemre nem tudnek bejarni onnan. Ugyhogy teljesen meg vagyok lőve, és az ideg meg teljesen felemészt :(
2016. szept. 13. 08:36
 6/38 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem alapvetö, hogy támogatni kell egymást egy kapcsolatban anyagilag is. Én elhagynám. Hasonló helyzetben nem haboznék segíteni a páromon, ha van rá lehetôségem.
2016. szept. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
9%
A sajat butasagod arat miert neki kellene megfizetnie? Aki olyan hulye, hogy rokonoknak, anyukanak stb.nek kezesseget vallal (gondolom most jon az hogy te errol nem is tudtal es anyad a nyakadba varrt mindent), az inkabb ne reklamozza ezt, hanem csondben igyekezzen letudni a dolgot. Elvarni meg aztan plane ne varjon el semmit.
2016. szept. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
76%
Elég rosszul esne. Persze nyilván nem lenne jó érzés, ha más fizetné ki helyettem (sosem kértem még kölcsön se senkitől, a szüleimen kívül, mert szarul érezném magam egy ilyen helyzetben), de azért ez is más, hogy csak magadra számíthatsz anyagilag, ráadásul ilyen keveset keresel, és a párod pedig szinte gond nélkül ki tudná akár az egészet is fizetni. Ha már ilyen rég együtt vagytok, és el is jegyzett, nyilván komoly a kapcsolat, közösnek kéne lenni a problémáknak is szerintem. Én még nem voltam ilyen helyzetben a párommal (remélem, nem is leszünk), és nem is vagyunk még közös kasszán (illetve félig), de fordított esetben én egyértelműen kifizetném neki, és szerintem ő is nekem.
2016. szept. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
54%

Az a helyzet, hogy keresned kéne egy jobb állást, mindenáron.

A hitelt hamarabb letudnád, és amilyen gyorsan lehet, cuccolj el a pasitól. Megértem, hogy a maradék 50 ezerből nem tudsz lépni, de ez sem állapot, hogy azért vagy vele, mert nincs hová menned.

Sok helyre keresnek országszerte úgy embert, hogy lakást is adnak, csak a rezsit kell fizetned, csak menj dolgozni. Első körben ilyennel próbálkoznék a helyedben.

Ha ez nem jön össze, akkor helyben jobb állást. Nem érdekelne, hogy mennyire vág szakmába, vagy hogy három szak egy gyárban, csak fizessen jobban. És legalább egy kiadó szobát keress, vagy bérlőtárssal vegyél ki egy kisebb lakást. Onnan már lehet továbblépni.

2016. szept. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
85%
Ha egy kapcsolatban az egyik félmek problémája van, a másiknak segítenie kellene, nem lehülyézni. Az, hogy valaki segít az anyjának hitelt felvenni, nem jelenti azt, hogy buta, maximum azt, hogy összetart a család a bajban.
2016. szept. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!