Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ennyire fontos a szex, vagy csak én gondolom túl?

Figyelt kérdés

Feleségemmel az elmúlt két évben közel nulla szexuális életünk van. 3-6 havonta előfordul, hogy lefekszünk, de különben bármit teszek leállít. Múltkor rendesen már vissza se csókolt. Az élet többi területén megvan köztünk az összhang, tudunk beszélgetni, vitázni, kibékülni. Egyedül az erotika, a szex hiányzik az életünkből. Én nem csaltam meg, nem is szeretném megtenni, de egyre nehezebben bírom megállni. Ő is állítja, hogy nem csal meg és hiszek is neki.


Ha bármikor kérdezem, akkor nem válaszol konkrétummal arra, hogy miért nincs köztünk szex. Ti mit tennétek? Elválnátok, vagy a többi területen megélt összhang miatt inkább a maradást választanátok a szexhiány miatt? A külsőmmel semmi gond nincs, karban tartom magam, igényes vagyok. Ha kérdezem, hogy jó-e neki velem az ágyban, akkor mindig igent felel. A kapcsolatunk elején nem volt ilyen gond, csak mióta megkértem a kezét.



2016. szept. 15. 08:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

Lehullott az álarca. Gondolta, a lánykérés és esküvő megvolt, most már megfogott, nem kell többé eljátszania, hogy ő is kívánja a szexet. Valószínűleg teljesen aszexuális lehet, és a lánykérés előtt azért volt csak látszólag hevesebb, hogy meg tudjon fogni magának.


A házasság egyik nagyon fontos alapja a hűség, ennek az alapja pedig a jó szex. Nem azt mondom, hogy az embernek mindent be kell vállalni a másik kedvéért, és nem mondhat soha nemet, de azért el kell ismerni, hogy ha ennyire különböznek a vágyak, akkor ott komoly gondok lesznek.

Egyszerűen azért, mert a test megköveteli a magáét, és a kiéhezettség le fog csapódni máshol is. Ideges leszel, figyelmetlen a pároddal, nem akarsz vele sok időt együtt tölteni (minek, ha te kívánod, ő meg csak elhajt), és a többi és a többi.

És ugye ha jön egy cicababa, akin látod, hogy kíván, ilyen körülmények között hótbiztos, hogy nem fogsz nemet mondani.


Hiába tökéletes minden más a kapcsolatban, ha a szexet nem kapod meg attól az egyetlen embertől, akitől meg kéne kapnod.

Azt nem várhatja ő sem, és hosszú távon te sem fogod vállalni, hogy innentől élted végéig évi kettő-négy alkalommal kell beérned. Tíz év alatt az húsz dugás. Másoknál egy havi adag... Vérbő pároknál egy héten összejön.


Szóval ülj le beszélni a feleségeddel, hogy így el fog téged veszíteni, és válaszoljon a kérdéseidre, mert nem lehet a problémát a szőnyeg alá söpörni. Akár szakemberhez is fordulhattok (pl. házassági tanácsadó, szexológus), és változtassatok!

Ha erre nem hajlandó, akkor most hagyd ott inkább, mint később akkor ha már meg is csaltad. Utóbbi esetben csak te leszel a szemét mindenki előtt.


Őrizd meg a tisztességed, te is jobban fogod érezni magad, és határozottan követelj tőle változást. Ha erre nem hajlandó érted, akkor nem szeret, nem kíván, és jobb elválni.

Nem barátra és lakótársra van szükséged, hanem feleségre.

2016. szept. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Emberfüggő, hogy kinek mennyire fontos a szex.

De itt nem is igazán ez a kérdés.

Úgy sejtem, #1-nek igaza van. Nem volt őszinte a szexuális igényeit és szokásait illetően, inkább a kedvedbe járt, mint hogy felvállalta volna.

Most meg kiderült, hogy milyen is valójában.

Persze lehet, hogy teljesen más az oka, amit vagy nem is tud, vagy valószínűbb, hogy nem akar elmondani.

2016. szept. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
43%
A szex hiánya a kisebbik gond, a nagyobbik az, hogy vagy hazudik, vagy elhallgat valamit.
2016. szept. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Az valóban nagyon kevés, még akkor is ha neki ennyire van csak igénye.

Neked többre, és ez teljesen érthető, és ezt neki is meg kell értenie.

És igen bármennyire is szomorú, ha ezt ő nem érti meg, hogy neked nem elég 3-6 havonta a szex akkor bizony másfelé kell nézelődnöd, vagy belemegy abba, hogy úgymond nyitott házasság és szexelhetsz mással is vagy a vége válás lesz.

2016. szept. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
49%

4. vagyok.

Tudom csúnya dolog de én egy ilyen kapcsolatot ismertem, ott is ritkán volt otthon szex 1-2 havonta max 1, de viszont ott a drága feleség velem feküdt le heti 1-2x....

2016. szept. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%

A nő a befogadó, az elfogadó. A feleséged nem akar befogadni, elfogadni...

A kérdés: Miért?

A válasz: ált. nem a külső, a megjelenés változása, hanem egyéniség, jellembeli eltérések nem elfogadása.

Esetleg aszexualitás (az elég ritka, de lehet).

Esetleg elérte célját, feleség akart lenni, innentől nincs szereped.

Sürgősen üljetek le kommunikálni, mert ha idáig húztad/tűrted ill. a feleséged is ezt a megoldást választja, ezt még akkor jó darabig elhúzzátok, mint a rétestésztát....

2016. szept. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

Nem írtad, hogy mennyi idősek vagytok, mióta vagytok házasok és azt sem, hogy korábban ezen a téren rendben volt-e minden, vagy mindigis jellemző volt rá, hogy nem nagyon aktív.


Ezzel együtt szerintem az intimitás, a szex nagyon fontos része a párkapcsolatnak és számomra igenis problémát jelentene a kapcsolatunkban, ha ellaposodna, eltűnne. A félévenkénti 1-2 alkalom tényleg nem normális.

Ítélkezés előtt viszont jó lenne tudni, hogy:

- esetleg nem szült-e az elmúlt fél évben, mert akkor ha nem is szerencsés, de azért tolerálható még, főleg, ha szövődmények, n ehezebb felépülés, gátmetszés, komplikáltabb körülmények voltak- az első 3-4 hónapban mindenképp, de még talán fél évig is- ez viszont nyilván átmeneti állapot és a vágy a hormonok rendeződésével, a test visszaalakulásával azért visszajön egy fél év alatt átlagosan (ha nem, akkor irány az orvos, nőgyógyász!)

- van esetleg benne egy ki nem beszélt félelem attól, hogy nem akar esetleg kisgyerek mellett teherbe esni és igazából nem bízik a jelenlegi fogamzásgátló módszeretekben (ez sem normális hozzáállás persze, de meg kellene beszélni!)- főleg azoknál a nőknél vettem ezt észre a környezetemben, ahol "becsúszott a babucika" és nem nagyon boldogul a megváltozott élethelyzetében, a partner nem segít be stb.

- van-e esetleg nála valamilyen változó korral előjövő probléma- el kellene menni egy kivizsgálásra, az alacsony libidónak 40-45 éves kor felett simán lehet egyszerű hormonális oka is és gyorsan, könnyen lehet ezen változtatni akár gyógyszerszedéssel is

- a legrosszabb szcenárió valószínűleg az, hogy belekényelmesedett a házasságba/kapcsolatba- megelégszik azzal, hogy kifelé fel tudja mutatni, hogy házas/családos stb. és már nincs motivációja tenni a kapcsolat minőségéért is (magyarul lusta, a könnyebbik utat választja)- ezen esetleg segíthet valamilyen tanácsadás, párterápia, de csak akkor, ha maradt benne egy minimális motiváció a változásra vagy sikerül benne felébreszteni a nosztalgiát a régen jól működő dolgok iránt. Azért ez egy hosszú folyamat és sajnos nem túl nagy százalékban kecsegtet sikerrel, mert sok felnőtt ember képtelen az ilyen jellegű problémáit még magának is felvállalni, nemhogy a partnerének, ne adj isten orvosnak vagy terapeutának


Nem buzdítanálak arra, hogy keress mellette olyan partnert, aki ezeket az igényeidet kielégíti, mert nem lenne tisztességes, egyenes dolog.

te tudod, hogy még mennyi időt és energiát tudsz vagy akarsz áldozni arra, hogy változásokra ösztökéld a feleségedet és azt is csak te tudod, hogy valóban megtettél-e mindent és mégsincs semmi, de semmi változás.

Tudod azért az sem normális, hogy az egyik fél erőlködik, teper, motivál, megoldásokat keres stb. a másik meg a vállát vonogatja. Ez így nem partnerség, nem egyenrangú kapcsolat.

Nekem éppen ezért (és azért, mert nem akarok ilyen sivárságban élni még 20-30-40 évig) hosszútávon nem felelne meg egy ilyen házasság, de ez én vagyok.

Lehet, hogy egy újabb őszinte tisztázó beszélgetés alkalmával el lehet mondani a feleségednek, hogy

- legyen egy mindkettőtöknek elfogadható határidő a változásra

- lássad rajta, hogy tesz azért, hogy mindkettőtöknek megfelelő legyen (pl. eljár orvoshoz, hajladó terápiára, hajlandó közös programokra, intimitásra fokozatosan stb.)


Az, hogy vissza sem csókol, számomra nagyon elkeserítő lenne, mindenképpen rombolná az önbizalmamat, a kapcsolatunkba vetett hitemet, mert egy nő számára a csók nem csak szexuális előjáték, nagyon nem.


Minden jót

39N

2016. szept. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
15%
Nokent a hatossal ertek egyet meg ha mindenki le is pontozta.
2016. szept. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!


25 eves vagyok, felesegem 24. Nincs meg gyerek, de mindketten szeretnenk majd. Masfel eve vagyunk hazasok, a jegyesseggel kezdodott, hogy eltunt az aktivitasa. Addig azzal semmi gond nem volt.

2016. szept. 15. 10:20
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Ha a szexbol 1 nap kimarad, feszult leszek. Ha tobb nap, orditozok, belekotok. 1 het utan mar elidegenedek. 2 het utan keresem a kovetkezo elettarsam.


Egyutterzek , Kerdezo. Szerintem keress egy jo ugyvedet es tuntesd el eleted problemajat egy nagyszeru valassal. En ezt tennem.

N

2016. szept. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!