Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy viszonyuljak ezek után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy viszonyuljak ezek után hozzá?

Figyelt kérdés

8 hónapja vagyunk együtt a barátommal. Ő 24 éves, én 22. Igyekszem érthetően leírni, mert egész nap nagyon lehangolt vagyok...

A probléma kezdete 2 hónappal ezelőttre vezethető vissza. Az egyik rokonunk ígért neki munkát, be is tartotta az ígéretét, ám a fizetésben eltérőek voltak a nézetek. A párom többre számított és ezáltal becsapva érezte/érzi magát. Azóta is felhozza a történteket, h vele mennyire ki lett b***va stb. szóval gondolhatjátok. Ma beszélgettek az anyjával (gondolom a munkáról), mert amint vissza ült a géphez és újra írt nekem, egyből veszekedett és ismét ezt a dolgot hozta fel...Továbbá fokozta ezt azzal a megjegyzésével, h többet a családi ebédekre sem fog jönni (múlthét vasárnap volt a nagyszüleimnél búcsúi ebéd, ahol ez a rokonunk is itt volt), mert nem fogja ott a jópofákat vágni. Tegyem hozzá, h rá sem volt kényszerítve, h jöjjön, ha mondta volna, h ő nem szeretne, mert nem érzi jól magát, akkor persze nem erőltettem volna. DE SOHA NEM MONDOTT ILYET, még csak célozni sem célzott hasonlóra, h ő kényelmetlenül érezné magát! Ez rettenetesen szíven ütött, ráadásul, h ilyen könnyelműen a fejemhez vágta... Mondtam neki, h szerintem ez kétszínűség volt tőle. Azóta is rosszul érzem magam, mert ő volt az első fiú akit ilyen családi ebédekre elvittem és a tény, h ő el sem jött volna mert nem is érezte magát jól, nagyon elkeserített... :( Csalódtam benne és abban akit én anno megismertem. Kezdem érteni, h az exe miért lépett le, bár erre azért nem alapozok...


2016. szept. 15. 15:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem felelt meg neki a fizetés, miért vállalta el a munkát?

Ha elfogadta a fizetés mértékét, miért utólag puffog?

Egyáltalán, ha nem elégedett a fizetéssel, miért írta alá a szerződést?

2016. szept. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jaj, ne haragudj, azt elfelejtettem írni, h nem fogadta el a munkát, a kevés fizetés miatt (persze más munkája azóta sincs) és most ők a hibásak amiért MIATTUK elutasított 2 munkalehetőséget. Senki nem erőltette rá, h mindenképp ide menjen...
2016. szept. 15. 15:48
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem normális.

Mármint, amíg nincs biztos munkánk, addig nem utasítunk el egy ajánlatot sem, hanem megyünk több interújra is, több munkát is megnézünk.


Számomra ez hatalmas törést okozna a kapcsolatban, az érzelmeimben. Valószínű hogy szakítanék is vele.

2016. szept. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én is ezt mondtam neki, h a legelső ajánlatot el kellett volna neki fogadnia, akkor már sokkal előrébb lenne anyagilag is. Szögezzük le, h én nem arra menjek, h legyen minél több pénze, hanem a rinyálásból van már elegem. Panaszkodik, közben meg 1-nél több munkahelyre "nem meri" beadni az önéletrajzát, mert "ő nem olyan, h kitoljon másokkal, h 1 hónap után meg odébbáll"... Ebben az egészben most az a lényeg, h (szerintem) az ő meg az anyja szemében mi vagyunk a rosszak (hiába, h azt mondja, h nem), mert megígértük a munkát és nem olyan ajánlatot kapott amit várt. De könyörgöm, egy magáncégtől ne várjon el senki kezdőfizuként 310 ezer körüli összeget...a 250 ezres es meg nem megfelelő neki..
2016. szept. 15. 16:04
 5/13 anonim ***** válasza:

Mondd meg a párodnak, hogy nőjjön fel és ne sajnáltassa magát. Nem tudtak megegyezni a pénzről, van ilyen, senki nem b*szott ki vele, hanem ő egy szerencsétlen kis p*cs, aki még felelősséget sem tud vállalni. Ne érezze magát becsapva, mert a becsapás az nem ilyen.


Azért mert nincs munkája, csak magát okolhatja és nem másokat, de gondolom, könnyebb másra fogni, mint beismerni a hibáinkat.


Az hogy ezért nem megy többet családi ebédekre, hát többet nem is hívnám, de szerintem a kapcsolatomnak is vége lenne vele.

2016. szept. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Na most mi lett volna konkrétan a munkakör?


Előre le kell beszélni, hogy mennyi lesz a bér. Ez megtörtént?


És mi az, hogy elutasított emiatt 2 másikat? Totál hülye, és másra keni.. ennyire képes :)

2016. szept. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A rokonunk (aki az EGYIK társtulajdonos, rajta kívül még 1 van, aki alá felvette volna, ergo ő lett volna a főnöke) ugye megígérte, h felveszi ha van hely, de csak augusztus elején, mert júliusban üzemi szabadságok vannak. Közben a barátom már nem tudott várni, beadta 2 helyre is. Közben a 2 helyről be is hívták és a rokon is. Mindenhol megmondta a kezdő összeget amit ő elvárna. Az egyik helyen jót is adtak volna, de mivel rosszakat hallott a cégről (hónapokat csúsznak a fizetésekkel), inkább nem ment oda. A másikat a rokon miatt utasította el. Elment a rokon cégéhez, a másik főnökkel beszélt. Felhozta, h kezdésnek mennyit gondolt. A főnök azt felelte, h hát ezt még átszámolja, de mivel kezdő, ezért még nem tudja megígérni. A párom persze bízott abban, h akkor legalább annyi körüli összeget fognak neki mondani, de tévedett. A főnök kevesebbet szánt (200€-val kevesebbet {750 €-et,amiből havi 100€ elmenne kb benzinre}). És ezen ő teljesen kiakadt. Konstruktőr munkáról lett volna szó mindegyik helyen.
2016. szept. 15. 16:27
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem vegye fel a kapcsolatot a másodikként említett hellyel, amit elutasított. Láttam már olyat, hogy felvették az embert mégis.

Hogy valaki puffog egy darabig, mert átverve érzi magát, azt szerintem ne vedd személyes sértésnek.Ha mód van rá, egy darabig ne találkozzatok.

2016. szept. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szánalmas. Mindenki hibás csak ő nem.....Azt hiszem itt lenne vége...
2016. szept. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Visszatérve egy pillanatra,


"Elb4sztam, mert nem a rokonod munkájára kellett volna várnom, hanem a másikat elfogadni... Így jártam"


Ez lenne a helyes hozzáállás.


Megkapná a nagyobb órabért... Mire is fel? Lehet az a

munka, ahol megállapodnak, a végén kiderül, hogy oké,

ez ennyi és ennyi teljesítés után járt volna, vagy épp

a bruttót mondták neki, és levontak volna belőle.


És mi az, hogy csak 2 helyre küldi el, mert nem akar

másokkal kitolni, és hogy 1 hónap múlva nem fog már

ott dolgozni... Nem is akar egyáltalán dolgozni :)

Aki tényleg akar, tudja, hogy nem mindenhol válaszolnak,

minél több lehetőséget kell megpróbálni, és ha pozitív

a visszajelzés, akkor mérlegelni közöttük, és dönteni.


Ennyi erővel nem fogadtam volna el az állásom, mert

szeretnék egy vadidegennel jót tenni, inkább munka-

nélküli legyek? És éljek kölcsönpénzből, vagy a

szüleim nyakán? Szemenköpném magam...

2016. szept. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!