Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » PÁRKAPCSOLAT - Szakítás?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

PÁRKAPCSOLAT - Szakítás? Váltás? Nagy szükségem van tanácsra!

Figyelt kérdés

Előre szólok - hogy komoly és részletes problémaleírásom lesz. Eléggé kétségbe vagyok esve, így kérem aki hajlandó normális válaszokat, tanácsokat adni az NAGYON KÖSZÖNÖM!

30 nő vagyok, aki már 9,5 éve él stabil párkapcsolatban. Minden tökéletesen működik, megértjük egymást - együttműködünk, tudnunk együttélni. Még egyetemen ismerkedtünk meg, még nem vagyunk házasok de már eljegyzett és közel az esküvő. Közös barátok, család..minden...hiszen 10 év az egy harmada az életemnek. De egy ideje nem vagyok már szerelmes, csak szeretem őt...talán még pici szerelem is maradt, de nem igazán.... nem vonzódom már hozzá férfiként de imádom az lényét, az egész gondolkodását. Mindent - egyszerűen szeretem. Már kb 3 éve tudom ezt, de teljesen jól elvoltunk így is, mert tudom - a szerelem átalakul. Így is teljesen boldog voltam - mert szerettem. De arra nem számítottam, hogy beleszeretek másba.... kb 1 éve kezdődött, fogalmam sincsen hogy történhetett ez olyan régen már.... annyira gyorsan telik az idő... csak megtörtént, beleszerettem és tiszta szívemből odavagyok érte...igen most utálhattok, igen mert 1 éve csalom a páromat. Tudom, szemét vagyok..stb... el fogom neki mondani, mert így a fair - DE előtte NEKEM kell döntenem. Ez a szituáció teljesen tönkretesz - és eddig csak lelkileg voltam teljesen készen, de most már olyanok vannak hogy 1 hónapja nem aludtam éjszaka több mint 2-3 órát...elképesztően kimerült vagyok (közben 2 állásom is van, mert hitelt fizetek..stb..de most nem akarok a részbe belemenni)de most már fizikailag is...szóval volt olyan hogy elájultam mert annyira kimerültem... és tudom hogy tennem kell valamit. DE páromat nem tudom otthagyni - mert szeretem. Jól működünk és egyszerűen nincsen szívem ennyire megbántani... valahogy nem tudom magam rávenni, mert szeretem az életet vele.... A másik férfi szintén remek, imádom szeretem, allandóan amikor találkozunk és hozzám ér - megborzong a testem, a szívem vadul ver..tudom hogy szerelmes vagyok belé. Tudom azt is - hogy még jobb életkörülményeket tudna nekem biztosítani mint most vannak (de a mostani sem rossz). Félre ne értsétek, egyáltalán nem vagyok materiális - nem ez számít, de igenis a mai világban figyelembe kell venni. Úgy nőttem fel hogy mindenért megharcoltam, 16 éves korom óta dolgozom keményen - mindig 2-3 állásom van egyszerre hogy elérjem EGYEDÜL azt, amit akarok (lakás,autó..stb) de ettől még figyelembe kell venni azt hogy, hogy a másik férfi sokkal magasabban van mint a jelenlegim. De most nem ez a lényeg. Nem tudom így - hogy sosem voltunk együtt megállapítani - hogy vele tudnék-e élni. Hogy tudnánk-e együtt működni. Ismerem már 1 év alatt elég jól, szerintem működne DE nem tudom mennyi ideig. És azt is tudom, hogy sokmindent még nem tudhatok róla - 1 év a 10 évhez képest semmi. És nem tudom hogy vele mennyi ideig tudnék együtt lenni....azt tudom hogy jelenleg kívánom, szeretem és ő tesz IGAZÁN boldoggá. De azt nem tudom, hogyha otthagyom a páromat - akkor nem-e követem el életem legnagyobb hibáját? mert tudom hogy vele - még akkoris ha nem vagyok belé szerelmes - működhet életem végéig. Olyan fajta ember - akiről TUDOm hogy meglennénk és boldogak lehetnénk..talán nem annyira mint a másik férfival.... nyilván nem annyira, hiszen a másikba szerelmes vagyok.... nagyon...és leírhatatlan mennyire intenziv érzeseket valt ki bennem....

Kérem aki ezt olvassa - bármilyen vélemény vagy akármi segítene, mert nagyon kétségbe vagyok esve. Most kérem eltekintve attól hogy mennyire szemét vagyok hogy csalom a páromat (ez is eléggé nyomaszt) de ami megtörtént, az már megtörtént. Most a kiutat keresem, mert így nem lesz jó vége.....



2016. szept. 16. 12:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
46%

Nem vagy szemét, "mert minden olyan, hogy mindenkit érhet".

Nehéz helyzetű vagy, én meg hülye vagyok, mintasegg, ezért nálam okosabbat hallgass: Popper Péter mesterkurzus. Vannak benne jó gondolatok. https://www.youtube.com/watch?v=tl1XhkRpaFU&list=PLNNGzgmHhL..

Ez nem jó: "hogy elérjem EGYEDÜL azt, amit akarok (lakás,autó..stb)" Az életnek nem ez a lényege! Ettől nem leszel elégedett, boldog. Ölellek!

2016. szept. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Te nem szereted az elozo parodat, csak gyava vagy es ragaszkodsz. Ha ahhoz van ver a pucadban hogy egy eve szemen kopod szerencsetlent minden egyes napon, akkor ahhoz is legyen hogy megmondd neki hogy reszedrol vege (nem tudom miert altatod magad, egyaltalan nem szereted ot. Ha szeretned akkor amint feltunik valaki aki tetszik vagy eltakaritod az utbol vagy megmondod a parodnak hogy mast szeretnel - igy csinaljunk mi, tisztesseges emberek, de ezt egy magadfajtanak gondolom hiaba magyarazom, mert ugyis altatod magad hogy te jo vagy, te szereted ot, az erzeseknek nem lehet parancsolna meg a tobbi maszlag amit a magad fajta alja nok nyomatnak). Maskor pedig megtanulod tisztessegesen intezni az ugyeidet es akkor nem leszel ilyen helyzetekben.
2016. szept. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem 20 éves korod óta együtt vagy a pároddal. Voltak előtte is fiúk az életedben?

Azt tudnod kell, hogy ha otthagynád a régi párod, akkor egy idő után az újjal is átalakul ez a nagy szerelem szeretetté.

Először azt kéne tisztáznod magadban, hogy még mi tart a jelenlegi párod mellett? Mert sajnálatra nem lehet építkezni.

2016. szept. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te is beleesni készülsz abba a hibába, hogy nem párkapcsolatra vágysz, hanem a szerelem élményére. Persze, csodálatos érzés, egyfajta kábítószer, de ha őszinte vonzalmon alapul, akkor a lángolás időszakának elmúlta után fel sem merülhet az a kérdés, hogy elhagyd a párod egy új szerelemért. A te esetedben szerintem az a probléma, hogy az érzékiség tűnt el a kapcsolatotokból. Azt írod, hogy férfiként már nem vonzódsz a mostani párodhoz. Ha ez visszatérne, akkor nem keresnél senki mást. Én a helyedben megpróbálnám először csak ezt megemlíteni neki, és megbeszélni vele, hogy mivel tudnátok feldobni a szexuális életeteket. Aztán ha ez sem segít, akkor meg beszélned kell neki a mostani érzéseidről. Nem adnám fel a reményt, mert azért te többet érzel iránta puszta megszokásból való ragaszkodásnál. Csak peches voltál, és a szexuálisan ellaposodott kapcsolatotokkal egyidőben találkoztál valakivel, aki felizgatta a fantáziádat, ezért most nem az jut eszedbe előszöre, hogy helyretedd a régi kapcsolatot, hanem beleugrottál ebbe az újba, mert ettől rögtön megkapod azt az élményt, amiért a régiben dolgozni kellene. Viszont szerintem érdemes lenne.
2016. szept. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

"Én szeretem... én meglennék... kétségbe vagyok esve... teljesen tönkretesz engem... megharcoltam..." Ezt az ember nem szereted se szerelemmel, se máshogy, különben az ő érzéseinek is szántál volna egy mondatot a monológodban. Az egész arról szól, hogy mennyire szenvedsz, meg milyen szerelmes vagy, és jaj de rossz neked. Hagyd ott a párodat, mert csak egy szerencsétlen balek benyomását kelti.


Ja, és életed legnagyobb hibáját már elkövetted, mert egy éve vered át a párodat minden egyes nap az iránta érzett "szeretet" jegyében...


Lehet lepontozni.

2016. szept. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Szerintem itt neked aligha van választási lehetőséged, ha már elmondod a párodnak. Nem hiszem, hogy úgy fogja fogadni a hírt, hogy egy éve csalod, hogy nem baj szívem megoldjuk. Azt mondod nem akarod elkövetni életed legnagyobb hibáját, de szerintem már megtetted. Nem ítéllek el, és ez nem egy lecseszős komment, de csak abba gondolj bele, hogy a pároddal is ilyen volt az elején gondolom a kapcsolatod mint a másikkal és valószinűleg 10 év után vele is ide jutsz majd. Mindenesetre szerintem tényleg nem nagyon van választásod, de tévedhetek és lehet a párod meg tudná ezt neked bocsátani, viszont akkor még tényleg neked kell eldönteni mi ezt nem tudjuk megtenni helyetted.
2016. szept. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
74%
Egy gerinctelen k.urva vagy. Mond el a párodnak, hogy mást szeretsz. Joga van neki is normális párt találni. Olyat aki szereti. Mi is 10 éve vagyunk együtt lassan de én még mindig szerelmes vagyok. Most már késő nem megbántani. Tényleg ilyen hüly.e vagy???? Ha később derül ki még jobban fog fájni neki. Es még lenne pofád hozzámenmi. Görény emberek vannak....
2016. szept. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
53%
Jól is teszed ha nyomaszt. Szánalmas vagy. Szemen kéne köpnöd magad. Remélem hogy a párod rájön és megszabadul tőled.
2016. szept. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Anno valamikor 22-23 lehettem kb., volt egy viszonylag stabil kapcsolatom 3 éve. Jött a nagy szerelem, gyáva voltam, "csak" megcsaltam vele a páromat. Egy év alatt felemésztett a bujkálás, hazudozás, hallgatás. Az "új" pasim is emésztette magát, nagyon akart engem. Végül annyira rossz lelkiállapotba kerültem, annyira kiállhatatlan és hisztis lettem a frusztráltságtól az (eredeti) pasival, hogy ő tett lapátra (nem tudta, hogy megcsalom, nem azért). A megkönnyebbüléssel együtt rohantam a másikhoz, ideig-óráig működött is. Aztán közölte velem, hogy ahogyan vele megcsaltam egy másikat, ugyanaígy fog ő is járni, soha nem fog bennem megbízni, soha nem fog rám igazi, őszinte társként tekinteni. És viszont ugyanígy felébredt az érzés, hogy ez az ember szívbaj nélkül belerontott velem egy kapcsolatba, akkor természetes lesz neki, ha ugyanez vele újra megtörténik csak más felállásban (ő lesz aki kikacsint).

Mit mondjak? Megtanultam a leckét. Azóta sem csaltam meg senkit.

Azért kepesztesz a másikért, mert a mostani kapcsolatod kifulladt. Lépj ki belőle, ha szerencséd van, egy kicsit még veled marad a másik, talán könnyebb lesz egy másik mellett gyászolni az előzőt.

2016. szept. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
A másik félnek csak addig kellesz amíg így izgalmas a dolog.Kellemes pofáraesést kívánok.
2016. szept. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!