Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mit kellene tennem, hogy komolyan vegye a jövőjét?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt a barátommal, egy éve egy albérletben lakunk. Ő 10.-es én pedig 9.-es voltam, amikor összejöttünk, és mivel ő 5 én pedig 4 éves képzésen voltam, egyszerre érettségiztünk.

Tavaly mindketten el is kezdtünk egyetemre járni, viszont az első félév nem alakult jól, a második félévre passziváltunk. Én most folytatom a tanulmányaimat, ő viszont otthagyta az egyetemet. A terv az, hogy tavasszal újraérettségizik, majd pedig újrafelvételizik máshova. A probléma csak az, hogy nagyon nem veszi komolyan a dolgot. A Corvinus egyetem szokott indítani minden évben érettségi felkészítőt végzősöknek, erre fog járni. Viszont ha én nem figyeltem volna a honlapot, valószínűleg nem is jelentkezett volna. Nagyon látszik, hogy mindent halogat. Ha nem kérdeznék rá, vagy nem járnék én a dolgok után akkor semmi sem történne.. Ez tudom hogy nagyon úgy hangzik, hogy anyáskodom felette. Semmi bajom nem lenne azzal, ha nem tanulna, csak az a baj hogy a munkakeresést is folyamatosan halogatja. Nekem nem tetszik, hogy semmi érdemit nem kezd az életével, és nem vagyok biztos abban, hogy így mellette szeretném leélni az életemet. Számomra nem a pénz fontos. Ami engem zavar, hogy tényleg nem veszi komolyan a dolgokat. Ráadásul az albérletet amiben lakunk, az én édesapám fizeti, az ő szülei semmit nem adnak bele, kajára kapunk pénzt. Annyira elkényelmesedett, gyakran elfelejti hogy csak a szüleim jóindulata miatt lakhat itt. És ugyan ők még nem szóltak semmit a nagy semmittevésére, de ha továbbra is így folytatja biztos vagyok benne, hogy érezteti fogják a nemtetszésüket, teljesen jogosan.

Én többször is mondtam már ezt neki, nem azért hogy rosszul érezze magát, hanem azért hogy ne felejtse el, milyen jó dolga van itt. És olyankor mindig csak megsértődik, de egy idő után elfelejti és nem is foglalkozik vele.

A szülei mindig nagyon engedékenyek voltak vele. Volt például hogy évvégén 2es lett matekból, de akkor sem szóltak semmit. Nekem leszedték volna a fejem... Ez csak egy példa, de tényleg soha nem szóltak rá semmiért, soha nem terelték semerre, és emiatt nem érzi hogy mennyire fontos a jövője szempontjából az, hogy hogyan tölti el ezt a pár évet.


Mit tanácsolnátok? Elég stresszes nekem az egyetem önmagában is, nincs sok szükségem arra, hogy még azon is bosszantsam magam, hogy vele mi lesz. Viszont nagyon szeretem őt, és tényleg segíteni szeretnék neki.



2016. szept. 19. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Maximum le tudsz vele ülni beszélgetni, vagy bejelentheted, hogy a szüleid kérik az albérlet árának egy részét tőle.

Mást nem lehet tenni. A volt élettársammal hasonló volt a felállás, én voltam a "link alak" amiért nem úgy élem az életem, ahogy szerinte egy felelősségteljes felnőttnek kellene. Persze ez az én albérletem volt, neki csak a rezsi felét meg a saját kajáját kellett állnia. Csak azt érte el, hogy lapítottam folyamatosan, vele szemben indokolatlanul támadó lettem a piszkálások miatt.

Szétköltöztünk végül, két ennyire más stílusú embernek hosszútávon nehéz együtt élni, ha nem tudnak összecsiszolódni.

2016. szept. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát ne haragudj de lesülne a bőr a képemről...mi az oka hogy a srác szülei nem szállnak be a költségekbe? Engem is eltartottak a szüleim az egyetem alatt, de az albérlet másik felét a párom fizette diakhitelből. soha nem lett volna pofám így kihasználni őket. A párod csak kihasznál titeket.
2016. szept. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Es pontosan mely szemszogbol latszik ez az ingyenelo picit is ferfiasnak szamodra, ami partnered es tarsad lehet? Mert nekem semelyikbol. En csak egy buta kisgyereket latok, akinek csoda, hogy nem kell kitorolnod a segget.
2016. szept. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tanul, nem dolgozik. A te szüleid tartják el... Ez nagyon gáz. Én leulnek vele, hogy keressen valami munkát és szálljon be a rezsibe, mert neked ég a pofád helyette, hogy a te szuleiddel tartatja el magát.. Amúgy jövő szeptemberig otthon tervez ülni? Az érettségire készülés mellett tudna dolgozni ha akarna.. Amúgy szinte 100%ra biztosan mondom, hogyha a párodat fel is veszik egyetemre, soha nem fog lediplomázni. Nagyon sok ilyen van, elkezd egy szakot, ott hagyja, kicsit lébocol, újra felvetelizik, azt is ott hagyja... Stb.

Ha nem száll be a rezsibe, én biztosan nem hagynám, hogy ott éljen. Nehogy már a te szüleid tartsák el, mert neki derogal tanulni/dolgozni.

Szerintem sokkal jobbat találnál, olyat aki jobban hozzád illik, hasonlóan gondolkodok. +momdom neked is égő, hogy a szuleidet legombolja... Oke 5 év sok idő, de pont ez, hogy sok, sokat változtatok, nem ugyanazok a celjaitok. Te 2-3-4 év múlva vegzel az egyetemen(attól függ hány éves képzés), ő meg akkor is ott fog tartani, hogy van több félbe kezdett egyetemi szakja. Ennyi. Ha annyira át akart volna menni a másik szakra, akkor előző fel év végén újra felvitelizett volna, nem várt volna még egy évet... Vagy legalább elmenne most dolgozni. Érettségire felkeszulni fel lehet 1-2 hónap alatt, nem kell egész évben otthon ülni 1-2 tárgy miatt..de ha tényleg kell neki több mint egy év, hogy letegye az érettségit újra, akkor mit akar az egyetemen? Ahol 10 tárgyat kell teljesíteni 3-4 hónap alatt .. Amik kicsit nehezebbek az érettséginél

2016. szept. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!