Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek erre a problémára...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek erre a problémára van megoldás, vagy inkább hagyjam a srácot?

Figyelt kérdés

Pár hónapja ismertem meg valakit, nagyon jól kijöttünk, azonban én hajlamos vagyok depresszióra, és Ő pont egy rossz időszakomban került az életembe, amiről szóltam is neki, hogy csak úgy udvaroljon, hogyha ez nem jelent neki problémát. Már lassan 3 hónapja együtt vagyunk, de most rossz lett a viszonyunk, mert úgy érzem, hogy nem tudja kezelni azt, hogy kvázi idegösszeroppanásom van (amire még szorongásoldó gyógyszert is kaptam), és mindenre nagyon érzékenyen reagálok, nehezen tudom irányítani az érzelmeimet. Nemsokára fogok menni szakemberhez, aki remélhetőleg tud segíteni, de addig is nagy szükségem lenne a fiú támogatására, viszont látom rajta, hogy bár szeret, de mintha megijesztené ez a helyzet. Próbáltam párszor beszélni vele, de olyan nehezen tudok a mélyebb érzéseimről, problémáimról kommunikálni, főleg szóban, hogy sosem jutottunk előrébb. Már a szakítás is eszembe jutott. Ti a helyemben mit csinálnátok?


Légyszíves csak normális stílusú válaszokat írjatok, bunkóságra nem vagyok kíváncsi.


2016. szept. 20. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:

sajnos a legtöbben megijednénk egy ilyen helyzetben. Legfőképp az aggasztana, hogy ha rossz időszakod is volt, mikor összejöttünk, és mellettem még rosszabbra fordult, akkor nekem talán nem is kellene itt lennem.

Egyébként, meg ha szóban nehezen megy a kommunikáció, akkor fogj papírt és tollat (ne, ne billentyűzetet!), és írj neki!

2016. szept. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindennemű rosszindulat nélkül szerintem hagyd a srácot, de az összes srácot, amíg nem vagy rendben vagy legalább jobban. Az a gond a depresszióval, hogy ha benne van az ember, amíg csak a saját nyomorára koncentrál a környezetéből csak elvesz, hozzá nem ad, ami egy átlagos embernek hatalmas teher. Tudom, miről beszélek, én is voltam depressziós, sok év kemény munka volt kilábalni ebből az állapotból, illetve magam is foglalkoztam depressziós emberekkel.

A helyzet az, hogy jelen helyzetben te kizárólag a saját bajoddal vagy elfoglalva, a szorongásoddal, az érzékenységeddel.. szerintem ebbe nem fér bele egy kacsolat, legalábbis egy kiegyensúlyozott biztos nem. Ráadásul nagyon nem fair, hogy maximálisan elvárod a támogatást, ekkora terhet akasztasz valaki vállára, aztán pedig kevesled azt, hogy szeretne, támogatna, de nem tudja kezelni. Mégis hogy tudná kezelni, ha nem volt ilyen helyzetben? Hogy tudná megérteni, ha nem tudsz neki megnyílni? Teljesen irreális elvárás. Miután elmész szakemberhez, biztosan jobban leszel, addig pedig hanyagolnám a párkapcsolatokat.. Neked kapaszkodó kell, de arra már nem gondolsz, hogy a másik embernek is lehetne rád szüksége, hogy őt is mélyen érinti, amin te mész keresztül. Valószínűleg amikor úgy lát, ahogy, teljesen tanácstalan.. te pedig nem értékeled, mert még többet szeretnél belőle elvenni. Ez elég általános viselkedés ebben az állapotban, de nem hiszem, hogy fair dolog lenne ebbe valakit belerángatni. Az, hogy szóltál előre, hogy ilyen vagy, semmire nem mentség, átlagember nem fogja fel, mivel jár ez az állapot. Szerintem koncentrálj arra, hogy jobban legyél, és amikor sikerült elfogadható szintre tornáznod magad, akkor keress csak párt.

2016. szept. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A probléma a te depressziód. Ha azt sikerül eredményesen kezelned, akkor a kapcsolatoddal sem lesz probléma. Valószínűleg fontos vagy a srácnak, különben már otthagyott volna, de teljesen érthető, ha terhére van ez az egész helyzet és nem tudja kezelni. Főleg akkor, ha itt valóban klinikai depresszióról van szó.
2016. szept. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azert ez nem ugy nez ki teljesen, hogy csak akkorul forog az eletem, hogy nekem milyen szar. Barmelyik kozeli ismerosom fordul hozzam a problemajaval, amennyire erombol telik, segitek, ahol csak tudok (beszelgetek, kerdezgetek, igyekszem tanacsot adni, tamogatni, stb). Mert mar megtanultam egyuttelni a sajat rossz dolgaimmal, igy nem okoz problemat masokra is odafigyelnem. Tehat attol, hogy nekem szar, nem csak a sajat gondjaimra koncentralok, mert a parom is fontos annyira, hogy ha tudok, ott alljak mellette, es tudjon ram tamaszkodni. Ettol fuggetlenul teljesen ertem, amit mondani szeretnetek ezzel, csak tenyleg ne ugy kepzeljetek el a dolgot, hogy egy onzo p*csa vagyok, hisz a sajat problemaim miatt soha nem fordulnek el a hozzam kozel allokhoz. Mindenesetre tudom, hogy segitsegre van szuksegem, olyan szinten besokalltam mostanara.


Azert koszonom, hogy normalisan es oszinten le tudtatok irni a velemenyeteket.

2016. szept. 21. 22:28
 5/5 A kérdező kommentje:
Jajj es meg annyit, hogy az erzelmeknek nehez parancsolni, ha egyszer beleszeretsz valakibe, utana mar nehezebb a helyzet. Gondolom ti is tudjatok :)
2016. szept. 21. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!