Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Azt érzem, a párom mellet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azt érzem, a párom mellet mintha nem a helyemen lennék, nem tudok úgy kibontakozni, önmagam lenni, ahogy elképzelem. Hogyan lehet ebből továbbfejlődni, "kigyógyulni"? Vagy lehet, nem a megfelelő ember mellett vagyok? Hogyan jöhetek erre rá?

Figyelt kérdés

2016. szept. 27. 11:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
64%
miért érzed ezt? nem mered megmutatni neki az igazi arcod, vagy még magad sem ismered annyira önmagad? mert nem mindegy...
2016. szept. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Ha nem érzed jól magad mellette, akkor nem a megfelelő ember mellett vagy.
2016. szept. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
53%

Érdekes probléma, de célszerű lenne kifejteni. Miért érzed így? Kritizál, megszól esetleg? Elvárásokat támaszt feléd?

Ha ezek nem állnak fenn, akkor a hiba a TE készülékedben van. Tudod, elég gyakran előfordul, hogy az ember olyan viselkedést vetít ki a párjára, ami amúgy másokra (leginkább a szüleire) jellemző, csak mert ezt szokta meg, ez ivódott belé. Ezt neked kell elsősorban tisztáznod magaddal. Ha komolynak érzed a problémát, egy jó pszichológus sokat tud segíteni.

2016. szept. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 fru_ ***** válasza:
43%
#3, azt írod, "Ha ezek nem állnak fenn," - de ha fennállnak, akkor neked kéne pszichológus, mert a válaszod nagyobb része arról szól, hogy te miket vetítesz ki a kérdezőre, ugyeM
2016. szept. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Talán fontos paraméter, hogy jó néhány éve együtt vagyunk, és néhány éve együtt is élünk. (27F/28L)


Meg merem mutatni az igazi arcomat, nem érzem, hogy most meg kéne játsszam magam, nem erről van szó. És nagyon jól kijövünk, rossz szavam nem lehet róla/rólunk. Egyszerűen azt érzem, hogy nekem, magamtól nem jön, hogy személyiségemből olyan potenciálokat szabadítsak fel, amiket úgy érzek, hogy ott lennének, de valamiért ott is marad.


Hétköznapibb példát hozzak: elmegyünk baráti társaságba, vagy úgy társaságba, nagyon fel tudok szabadulni, feltöltődni, és elememben érzem magam, de csak vele, otthon (talán a "hétköznap-szindróma"?) legtöbbször olyan semmilyen vagyok. Jópofizunk, meg jókat beszélgetünk, de nem érzem úgymond "elememben magam" mellette. Inkább fáraszt, mint feltölt a társasága, még ha jó is hozzábújni - asszem, hogy megfelelési kényszerrel teltem fel az elmúlt években irányában...


Vagy azt érzem, hogy személyiségfejlődésemben (amiben benne van munka, stb) megjelenik egy belső blokk, ami gátol abban, hogy fejlődjek, új dolgokat csináljak, új, konstruktív életszakaszokat kezdjek, ami előre visz. Mintha "befagytunk volna" egy életszakaszba.

Mikor egyedül vagyok, akkor tele vagyok ambícióval, és tettvággyal. Olyasmiket csinálok, amiket nem szoktam, de rég szerettem volna. Mellette sokkal nehezebb kitörni a "szerettem volna" fázisból. Úgy tűnik, mintha a lustaság tartana vissza, vagy a sok hétköznapi tennivaló, munka, de úgy érzem, hogy a valódi ok nem ez, hanem bennünk van, vagy bennem.

Ilyesmikre keresem a magyarázatot, tippet.

2016. szept. 28. 08:51
 6/22 anonim ***** válasza:
A helyzetem teljes mértékben megfelel a Te helyzetednek. És én is 27 éves vagyok, a párom 29. Teljesen hasonló vagy inkább ugyanilyen érzéseket élek meg, azzal a különbséggel, hogy én már erről többször beszélgettem vele, én kezdeményeztem a beszélgetést, megoldást várhat, hátha csak arról van szó, hogy én nem fejezem ki világosan azt, hogy mit akarok, és ahogy te is említetted: neki akarok megfelelni. Nos, nekünk a beszélgetések ellenére sem oldódik meg ez a probléma, amit te nagyon szépen megfogalmaztál. Érdekelnének a tapasztalataid, és mások vélemény is a témában. Én most készülök szakítani. Kizárólag emiatt. Egyébként engem kritizálni is szokott, amikor gondolataimról, ambícióimról. félelmeimről mesélek neki. Ezen kívül túl egzaktul rá tud vágni egy-egy véleményt az én álláspontomra, amit én megalapozatlannak tartok. Ezért a beszélgetéseink is javarészt hitelüket vesztették.
2016. nov. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

#6 Sajnálom, sorstárs.

Én most azt látom magunkon, hogy megvan a törekvés, hogy egymás mellett kitartsunk, és alakuljunk jó fele, és normálisan álljunk egymáshoz, és egymás mellett.

Magamról tudok csak beszélni, és erről a pillanatról. Úgy érzem, hogy lényegében attól függ, hogy magadban el tudod-e határozni, hogy akarod ezt, és hogy kitartasz emellett.

Persze teljesen esetfüggő szerintem.

2016. nov. 7. 09:02
 8/22 anonim ***** válasza:
Szia! 6-os sorstárs vagyok:) Hát..én a napokban elbeszélgettem vele, olyan minden mindegy alapon, azaz eléggé nyersen megmondtam neki, hogy mi a bajom vele (elég hosszú volt a lista), gyakorlatilag elég keményen beolvastam neki, mert megint elkövette ugyanazokat a hibákat, amikről már írtam. Én úgy voltam vele, hogy legyen vége. erre viszont elég meglepő dolog történt: azt mondta, hogy, "jó drágám, hajlandó vagyok változtatni ezeken a dolgokon, és kérlek máskor hamarabb szólj, ha valami ennyire zavar, lehetőleg akkor, amikor csinálom..."..ami pedig még meglepőbb: tényleg igyekszik, észrevettem. nagyon édes. Csak egy gond van: én már elbizonytalanodtam...illetve nekem volt egy korábbi kapcsolatom, ahol 5 évig szenvedtünk, csiki csuki állapotban, és eléggé elegem van a "majd csiszolódunk" című fejezetből. Ettől függetlenül jó dolognak tartom, amikor egy pár kitart egymás mellett a nehéz időkben is, és akkor is,a mikor van egy hullámvölgy, csak én ebbe már korábbi tapasztalatokból eléggé belefásultam. És őszintén szólva szerintem lehet, hogy most nekem pihentetnem kellene a párkapcsolat intézményét...az individualitás fényében...ez rád pedig nem biztos, hogy igaz, ezt Neked kell érezni.
2016. nov. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Ez a meglepő reakció és történet nálunk is megvolt. És tényleg úgy látom jelenleg, hogy érdemes foglalkozni vele. Persze te tudod, mennyire fontos neked a "TI".

Na most vak vezet világtalant helyzetébe kerültünk. :D

Sok sikert!

2016. nov. 7. 18:39
 10/22 anonim válasza:
Hogy alakult azóta nektek, hölgyek?
2017. febr. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!