Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek milyen problémák vannak a kapcsolatotokban?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasok itt kérdést, hogy így hoszti, úgy veszekedés és társaik. De min lehet így összekapni megbeszélés nélkül?


Fogalmam sincs, az én kapcsolataim mentesek az ilyentől, mindig sikerül kompromisszumra jutnunk, és szeretném megérteni másoknál mi a hiba.


2016. okt. 12. 20:57
 1/7 A kérdező kommentje:
Hiszti*
2016. okt. 12. 20:59
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez személyiség, habitus, érzelmi intelligencia kérdése, nem feltétlenül a problémák súlyosságáé. Van, aki szereti a drámát. Van olyan barátnőm, aki sírásig ki tud akadni, ha a barátja mondjuk elfelejtett tejet hozni a boltból (még akkor is, ha rögtön elmegy újra), hogy őt nem is szereti.
2016. okt. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk pl az, hogy kb fél évig "nem hivatalosan" voltunk együtt, hivatalossá tettük, rá egy hónapra hosszabb ideig elhanyagolt. Én szóltam hogy ez így nem tetszik és változtasson, első 2-3 alkalommal mondta hogy rendben, semmi gond, de ugyanugy hanyagolt, én ujfent rászóltam már erélyesebben, akkor jött az hogy "ne hisztizzek már", közben néha ő maga is elismerte hogy igenis hanyagolt. Ez egy nagyon veszekedős időszakunk volt, mert ő azt hitte, hogy ki akarom sajátítani, egyszerűen nem értette meg, hogy nem az kell, hogy 7x24 órát rám szánjon, de ne az legyen már, hogy heti 2x1 órát vagyunk együtt, vagy 3 estét, de a többi nap szinte nem is tudok róla semmit, mert ő elvan a kis világában meg a hobbijaival.


Hozzátartozik a dologhoz, hogy 23 éves létére még csak most fogja(remélhetőleg) megtanulni, hogy hogy kell az idejét beosztani, és nem az van, hogy gondol egyet ő ezzel akar foglalatoskodni és csak arra szánja az idejét hetekig, hanem bizony ha párod van, akkor vele is kell foglalkozni.


Aztán a másik probléma az, hogy nem fejezi ki már annyira az érzelmeit, én meg csak ugy tudom kicsikarni belőle őket, ha beszólogatok hogy "de nem is szeretsz, eszedbe se jutok" amire persze mondja, hogy de igen, ez nincs így, stb, de attól függetlenül nagyon irritáló lehet.

De ha máshogy nem fejezi ki, akkor ez van..


Kb ennyi.

2016. okt. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Amúgy arra tudok gondolni, hogy a személyiségbeli különbségek-ellentétek egyéni képességek hiányaiban mutatkoznak meg, mint pl önismeret hiánya vagy rossz kommunikáció.


Így amit 2es is írsz, bár valahol meg tudnád fogalmazni, hogy egy szituban mit érzel, mire van szükséged, és kérni is tudnál, mégsem ezt teszed, hanem belemész egy játszmába, és érzelmi zsarolással kényszeríted ki belőle, hogy azt mondja, amit hallani szeretnél. Nyilván ez nem építi a kapcsolatot :D


Ő pedig el sem mondja mit érez, talán nem is tudja... vajon ő mit szeretne?

2016. okt. 12. 21:41
 5/7 A kérdező kommentje:
3as*
2016. okt. 12. 21:44
 6/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően mind a ketten elég erős személyiségek vagyunk, úgyhogy ebből adódnak a problémák, én sem engedek, ő sem.

Ugyanakkor együtt tudunk működni, azt érzem, hogy olyan, mintha lenne egy legjobb barátom.

Én hisztire és féltékenységre vagyok hajlamos, ami abból következik, hogy ő nem nagyon mutatja ki az érzelmeit, mondjuk ha azt mondja szeret, akkor tudom, hogy komolyan gondolja.

Voltak elvarratlan szálak az életében, ez is zavart, amikor összejöttünk. És néha anyagi gondok, most mondjuk ebből már kifelé lábalunk, úgyhogy ez már elenyésző.

A másik még, hogy én szeretek előre tervezni, talán néha már túlságosan előre is, ő meg úgy van vele, hogy őt csak az érdekli, ami most és itt történik.

Mindezektől függetlenül azt érzem, hogy le tudnám vele élni az életemet, tanulok tőle, szerintem ő is tőlem.. És ez tök jó. És minden probléma csak megerősíti a köztünk lévő kötődést.

2016. okt. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Ja az kimaradt, hogy mint mind egyéb problémát, ezt is jeleztem neki, hogy már nem fejezi ki az érzelmeit, és jó lenne ha jobban kimutatná. Ő meg szokásához híven csak bólogatott meg helyeselt, hogy jó, majd jobban kimutatja, de ténylegesen nem történt változás.

Szóval marad az hogy a gonosz kis beszólásaimmal kicsikarom belőle.


Az meg tuti hogy szeret, mert elég sok mindenen keresztül mentünk már, amit nem csinálnánk végig valakiért, akit nem is szeretünk.

2016. okt. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!