Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Csúnyán beszél állandoan a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csúnyán beszél állandoan a barátom mit csináljak? Az elején nem volt ilyen . Meg én se úgy szolok hozzá hogy úgy kéne beszéljen velem. Mondtam. Mar neki hogy nálunk ez nem szokás és fejezze be de késöbb ugyan úgy csinálja és ez nagyon zavar.

Figyelt kérdés
2016. okt. 19. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem igen tudsz mit tenni. Bizni abban, hogy befejezi,mondd el neki hogy szamodra ez nagyon undorito...
2016. okt. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Kérdés, hogy VELED beszél csúnyán, vagy úgy általában?

Előbbi elég komoly gond, utóbbi esetében megértést és türelmet javaslok.

A "nálunk ez nem szokás" a lehető legrosszabb szöveg, ettől ne várj változást. Ő nyilván más közegben szocializálódott, mint te, és emiatt nála más szokások alakultak ki. Nem várható el senkitől, hogy egyik napról a másikra dobja el az egész addigi életét, változtassa meg a szokásait. Nekem van olyan ismerősöm, aki elmondta, hogy őt is zavarja, hogy csúnyán beszél, de ilyen közegben nőtt fel, feléjük EZ volt a szokás, teljesen természetessé vált számára, és csak nagyon nehezen, évek alatt, sok odafigyeléssel tudta levetkőzni.

Amúgy én az utóbbi időben direkt figyelem: az emberek kb. 80%-a beszél alkalmanként trágárul. Beleértve idős nénikéket, értelmiségi nőket, vezető beosztású, "öltönyös" férfiakat is. Szóval ha nálatok nem szokás, akkor ti vagytok kisebbségben.

Az én családomban sem szokás a vulgaritás, ezt sokszor el is mondják. Viszont szokás a hiszti, a passzív agresszió, és még lehetne sorolni. Én a magam részéről, ha választhatok, akkor inkább elviselek néhány b+ -et, amitől megkönnyebbül a párom, mint hogy utána hetekig sértődötten morogjon magában, ahogy számos családtagom teszi. Néha igenis jólesik kiereszteni a gőzt, én is szoktam (mivel a családomban nem szokás, kifejezetten tanulnom kellett trágárságot, és nagyon jólesik!).

Persze fontos, hogy milyen közegben mi hangzik el, szóval szerintem nem teljesen elfojtani kell, hanem mértékkel alkalmazni.

2016. okt. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csatlakozva a 2-eshez az is fontos lenne még, hogy megkérdezd tőle, hogy mi az oka a csúny beszédének, haragszik-e rád, mondja el őszintén és akkor azt kell orvosolni, nem csak a felszínt.
2016. okt. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
mosd ki a száját ultrával. amúgy meg semmit
2016. okt. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gomdolom tette a szépet hogy megkaphasson most meg nyugodt mert megszerzett most màr beszélhet veled csúnyàn a szokàsokrol meg annyi hogy az nem ok arra hogy ne legyünk őszinték a màsikkal!
2016. okt. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Dobd ki. Fiatal vagy lesz mas aki normalis.
2017. nov. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!