Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehetnék az ellen, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék az ellen, hogy ez ne zavarjon?

Figyelt kérdés
A párommal több, mint 2,5 éve vagyunk együtt és nagyon szeretjük egymást. Ő most kezdett el egy második egyetemet, és nagyon jóba lett pár lánnyal. Tudni kell róla, hogy mindig is lány barátai voltak, jónéhánnyal össze is jött annak idején, még mielőtt én jöttem volna az életébe. A lényeg az, hogy engem nagyon zavar, hogy csak az ellentétes nemből választ barátokat és együtt lógnak, meg pizzázni járnak, sétálni, ide-oda. Pluszba állandóan (este is, mikor együtt csinálhatnánk valami programot) tartja velük a kapcsolatot egyetemen kívül is a különböző közösségi oldalakon. És azt is tudni kell róla, hogy túl közvetlen emberekkel, tehát néhányan félre is érhetik ezt a barátkozást... Tudom, hogy engem szeret, mondja is sokszor, meg együtt is élünk már egy ideje, de ez akkor is zavar. Eddig el tudtam ezt nyomni magamban és próbáltam azzal nyugtatni, hogy neki is kellenek barátok, meg legalább jól érzi magát, ilyesmi. Beszéltem már vele erről, de ő is elmondja, hogy a lányokkal jön ki jól, nem tehet róla, meg arról sem, hogy ilyen közvetlen emberekkel... Van még olyan, akinek ilyen a párja? Ti hogyan fogadjátok el ezt?

2016. okt. 29. 21:13
 1/9 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem odaírni, hogy én mindketten 22 évesek vagyunk, én vagyok a lány.
2016. okt. 29. 21:14
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Mindenkinek más a toleranciaszintje, de én nem tudnék így együtt lenni ehy fiúval. Nekem ez túl sok lenne.

22/L

2016. okt. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem is az, de az a baj, hogy ezen kívül annyira passzolunk mindenben és úgy érzem megtaláltam a másik felem...
2016. okt. 29. 21:26
 4/9 anonim ***** válasza:
3%

Önbizalomhiányos vagy, bizalmatlan vagy a pároddal szemben és már-már féltékeny is.


Miért zavar téged ha tudod hogy a párod csak téged akar? Kifejtenéd bővebben légyszi!

2016. okt. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Nekem is hasonló típusú volt párom. Azt hiszem addig jól toleráltam, amíg meg nem született közös gyermekünk. Onnantól nagyon rosszul esett hogy az idejét nem acsaládjával tölti hanem más nőkkel. Hosszú folyamat volt, a gyerek születése után
2016. okt. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Gyermekünk születése után három évvel lett végleg elegem. Szerintem első legyél, azt amit szeretnél mondd ki. És utána lépj ha kell. Nem írtál volna ide, ha nem zavarna.
2016. okt. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mintha csak a mi kapcsolatunkat írtad volna ki. Én is keresem a választ. Szeretem őt, de nehéz így együtt élni. Hiába minden másban passzoltok, ha ebben a fontos dologban nem...
2016. okt. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
4-es válaszoló! Nem tudom ennyiből, hogy szűrted le, hogy önbizalomhiányos vagyok... Egyáltalán nem vagyok az, sőt, egy egészséges egóval rendelkezem. Az, hogy nem tudom elviselni, hogy a párom más nőkkel tölti a szabadidejét, nem hiszem hogy erre utalna. Féltékenység egy pici van bennem, amennyi egészséges egy kapcsolatban, de bizalmatlan egyáltalán nem vagyok. Nem igazán lehet egy olyan emberrel lenni több, mint 2,5 évet aki felé nincs bizalmam. Nagyon is megbízom benne, tudom, hogy nem csalna meg, de ettől függetlenül zavar, hogy miért kell ennyire szoros kapcsolatot kialakítani más nőkkel. Ennyi az egész. És csak emiatt nem akarom eldobni a kapcsolatot, ezért kértem tanácsot, hogy hogyan tudnám ezt a problémát magamban leküzdeni.
2016. okt. 30. 12:06
 9/9 anonim ***** válasza:

Amikor összejöttél vele, már akkor tudtad, hogy többségében csak lánybarátai vannak. Tehát ennek tudatában jöttél vele össze.

Ha akkor nem zavar ez téged, akkor most miért? Ha meg már akkor is zavart, akkor ezt közölted vele? Vagy egyáltalán akkor miért létesítettél vele kapcsolatot?


Magadban kell mindent helyre tenni, hisz csak neked van ezzel problémád! Fogadd el, hogy ő ilyen, és ne zavarjon a dolog!


Önbizalomhiányt pedig abból szűrtem le, ha saját magaddal rendben lennél, akkor nem zavarna az, hogy lányokkal haverkodik a pasid.

Az, hogy van egy kis egód az semmit se jelent.

Az egó nem hozható összefüggésbe a te jelenlegi problémáddal!


Bocsi, de nincs egészséges féltékenység! Ez csak mese és kamu! Vagy féltékeny vagy, vagy nem!

A féltékenység pedig önbizalomhiányból származik és abból, hogy nem bízol meg a párodban. A féltékenység rólad szól, és nem a másikról! (ha nem hiszel ennek a szövegnek akkor nézz utána az igazságtartalmuknak! nem én találtam ki ezt a két mondatot! tehát akkor mégiscsak oda lyukadunk ki, hogy önbizalomhiányos vagy ha azt írod, hogy van benned egy kis féltékenység!)

2016. okt. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!