Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Munka vagy szerelem, mit tennétek?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, a párom 31. 2,5 éve vagyunk együtt, de nem élünk együtt, mindketten a szülőkkel lakunk.

Egy gyárban dolgozunk mindketten, ugyan ott, csak más részlegen, de kb. 10 másodperc alatt átérek hozzá, ha úgy van. Én egy műszakban, ő kettőben.

Az őszi és a téli időszak nálunk szezonnak számít, ilyenkor rengeteg a munka. 2 hete majdnem minden nap 10-12 órázok, reggel 6-tól. Neki csak fix 8 órás műszakjai vannak. Elég fárasztó fizikailag mindkettőnknek, csak ő 8 órában szakad meg, én 10-ben. Tegnap ultimátumot kaptam, kivárja a jövő hetet, hogy hogyan lesz, de ha nem teszek valamit,akkor ő elhagy, mert nem bírja ezt, hogy ennyit dolgozok, és emiatt alig beszélünk, találkozunk. Szinte csak aludni járunk össze szerinte. Mondtam neki, hogy felmondok, de akkor mutasson egy másik munkahelyet, vagy tartson el. De ő nem úgy gondolta, hogy felmondok, hanem hogy fogom magam és eljövök, ha letelt a munkaidőm. Csak azt nem érti meg, hogy egyrészt nem is engednének el valószínűleg, vagy csak hiszti és szemforgatás mellett. Nem akarok állandóan kuncsorogni, már megalázó néha néha, ha dolgom van elkéreckednem a főnökömtől. Rendszeresen meg nem is mernék, mert szerintem úgy szivatnának orrba-szájba, ahogy csak lehet.

Ezeket elmondtam neki, de azóta nem kommunikál velem, csak tőszavakban. Beszélek hozzá és úgy érzem, úgy néz rám, mintha egy darab szemétkupac lennék. Nagyon fáj és elkeserít, nem tudom mit tegyek. Nem akarok megint munkanélküli lenni, pénz nélkül, de egyedül maradni sem akarok :-(


2016. nov. 4. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Nehéz eset.Nem mehetsz 8 órába? Maradna 2-4 szabad órád.
2016. nov. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
hát sajnos nem lehet válogatni annyira a munkahelyek között,szóval valamit ki kellene találnotok a pároddal... kérj tőle egy kis időt, hogy megtudjátok oldani a problémát,de a munkahelyen ha biztos helyed van,ne mondj fel semmi és senki miatt!
2016. nov. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nincs meghatározva a szerződésünkben, hogy napi 8 óra, hanem csak annyi, hogy heti 40.

Itt elvárják, hogy túlórázzunk, előző hónapban 30 óra túlórám volt. Ki is fizetik mondjuk, de nem keresem halálra magam.

2016. nov. 4. 19:55
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez hül.ye! Egy helyen dolgoztok, és nem tudja, hogy nem úgy van, hogy akkor ugrálsz, mikor kedved tartja? Mit gondolt, miért túlórázol, szívszerelemből?

Ha kirúgnak, akkor mi lesz veled? Mert egyből visszakozott, hogy ő nem úgy gondolta, hogy eltart... Csak hogy gyere el.

Aha, persze, és majd ki se rúgnak...


Mindezt azért, mert őfelsége kitalálta, hogy alig találkoztok.


Annyit tudok ehhez mondani, hogy mi több, mint tíz éve házasok vagyunk, de még mindig nem érzem, hogy beleszólhatnék abba, hogy hol és hogyan dolgozik. A munkahely és karrier az a terület, ahol maximálisan támogatjuk ugyan a másikat, de nem szólunk bele, hogy a másik mit dolgozik.

Ha váltani akar, mellé állok, tisztában vagyok az anyagi vonzatával is a dolognak. De eszembe nem jutna csapkodni az asztalt, hogy gyere haza 8-kor, mert lejárt a munkaidőd, és engem nem érdekel hogy oldod meg.

Fel nem fogom, hogy milyen alapon szól bele a pasid, ha kockázatot nem vállalja (magyarán ha kirúgnak, akkor oldd meg, ő nem támogat anyagilag).

2016. nov. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hozzáteszem, ha ő délutános, egész nap, ahogy tudunk folyamatosan kommunikálunk, üzenetek formájában, telefonon. Ebből is volt/van baj, mert vagy nem úgy alakulnak a szüneteim és akkor nem tudok úgy írni,vagy beszélgetek a munkatársaimmal, és akkor szintén nem tudok úgy írni, mert nem leszek bunkó, és nem veszem elő a telefonom, miközben beszélgetek, meg őszintén, jól esik más emberekkel is beszélgetni, legyenek azok akármilyenek.

Ha délelőttös, akkor szoktunk kávézni együtt szünetekben, ha egyszerre van. Ha nem, akkor ő jön, vagy én megyek hozzá pár percre váltani pár szót.

2016. nov. 4. 20:20
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatból mondom, hogy nem érdemes vele maradnod. Ugyanez volt a helyzet velem, csak jóval fiatalabb voltam nálad. Nem volt más lehetőség, gyárban dolgoztunk, én többet, meg főiskolára jártam, meg volt még otthon is teendőm. Neki a munkán kívül semmi dolga nem volt, továbbtanulni nem is akart, de ugyanígy követelőzött, mint a te párod. Nem lett jó vége, az elején még próbáltam a kedvére tenni, aztán rájöttem, hogy neki semmi nem jó, de ötlete nem volt az én munkámat illetően. Már 4 éve együtt voltunk akkor, és nem bántam meg, hogy kitettem.
2016. nov. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a munkád válaszd, ezt a férget meg rúgd ki a pi.ba! Mégis mit képzel ez?! Rángat egy szálon, és akaratod ellenére belekényszerítene olyan helyzetbe, ami a veszteted okozza?? Normális ez?! Ez nem barát, és nem társ, hanem egy FOS! Ebben megmondom mi a lényeg: a saját dominanciaharcát akarja levezetni rajtad, magyarul úgy ugrálj, ahogy ő fütyül! Semmi más nem lényeges, csak ez! Ha ezt viszont megteszed, akkor még tovább merészkedik majd. Ne legyél már hülye! A te életed, és el fogod szúrni mellette!!!

Lépjél ki ebből a bántalmazó kapcsolatból, mert idővel sokkal-sokkal rosszabb lesz! Remélem tudtam segíteni, hogy tisztán láss.

2016. nov. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Semmiképp ne add fel a munkád! Egy társnak támogatnia kellene a munkában, bárhogy is döntesz magadtól, nem pedig az ő utasításait követve. Ha ennyire hiányolja azt, hogy együtt legyetek, miért nem azt javasolja, hogy költözzetek össze valahogy? Akkor azért gondolom csak többet lennétek együtt. Vagy így is minden nap együtt alszotok? Mert azt írod, hogy úgymond aludni jártok csak össze. Én nem maradnék ilyen emberrel... Értem, hogy azt mondod, nem akarsz egyedül maradni, de az csak időszakos dolog lenne. Én 25 évesen 2,5 év után léptem ki egy rossz kapcsolatból, ott is volt dirigálás, de azért más jellegű volt. 1 évvel korábban meg lehetett volna lépnem, de én is ezekkel a kifogásokkal jöttem, hogy nem lesz más, nem akarok egyedül lenni. Aztán a "gyász" után egyre jobban lettem, és 8 hónap múlva megtaláltam életem szerelmét :)

Úgyhogy, ha csak ez szól a párod mellett, hogy nem akarsz egyedül maradni, az szerintem nem érv, mert jön majd más, egy jobb. De ha ilyet akarsz mint Ő, olyan meg végképp akad... ezt mondta Anyu nekem a szakításom után akkor :D

2016. nov. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na most dobd ki !Lessz ideje gondolkozni bőven hol cseszte el a pàrod!Hidd el ilyenkor derül ki hogy mennyire szeret téged !Am meg ha nem alszotok együtt akkor majd fogsz neki hiànyozni majd megtudja !
2016. nov. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!