Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Más párja is ilyen, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más párja is ilyen, hogy szereti a másikra zúdítani a problémákat?

Figyelt kérdés

Röviden annyi, hogy amikor hazaérek a munkából, akkor már barátnőm már itthon van ugye. Miután túl esünk a szia, puszin elkezdi mesélni h mi volt a munkahelyén. De sajnos nem mesél, hanem inkább folyamatosan panaszkodik. Legalább 1 órán keresztül zúdítja rám a panaszáradatot, egyszerűen nyavalyog. Ezt tényleg nem lehet szebben kifejezni, bármennyire is gonoszan hangzik, ez így van. Panaszkodik a munkatársairól, főnökéről, partnercégekről stb. Hogy ez mit csinál, mekkora hülye...Annak ellenére hogy mindenkivel jóban van. 1,5 éve ez megy, majdnem mindennap. Beszéltem már vele erről, de megkaptam h milyen bunkó vagyok, ezután jön a duzzogás, pukkadás.

Van valaki hasonló helyzetben? Ti hogy viselitek? Nekem kellene toleránsabbnak lennem?

Egyébként nekem is vannak időnként problémák a munkában, de 5 percben elmondom a lényeget, nem térek ki minden apró részletre.


2016. nov. 4. 22:30
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Nem kéri, hogy oldd meg, nem kéri, hogy válaszolj. Tudod mit akar? Azt a mondatot, hogy " szegénykém, milyen nehéz napod volt, gyere had öleljelek meg". Ez tipikus kommunikációs szakadék férfi és nő között. Olvasgass utána.
2016. nov. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem ilyen, de más nem is így reagál, ahogy te
2016. nov. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Nem ilyen. Mi pl. olyanok vagyunk, hogy nyavalygás helyett megoldjuk a problémákat, ha meg nem megoldhatóak, akkor nem nyavalygunk róluk. Pláne nem egy órát naponta. Az ilyen mártír nőknek erre honnan van energiájuk? Nőként nem értem ezt :D.
2016. nov. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Menekülj! Egy házisárkányt nevelsz.
2016. nov. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

Rengeteg nő ilyen. Csak mások nem akarják észrevenni, és eljátsszák, hogy nekik "minta" életük van.

Soha ne nősülj meg!!!

2016. nov. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nősülj meg minél hamarabb, nehogy kimaradj a jóból!
2016. nov. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk pont párom szokott többet panaszkodni (én vagyok a nő). De igazából nem zavar. Ha tudok segíteni, tanácsot adni, akkor segítek, ha nem, akkor csak megölelem és megszeretgetem. És szívesen is hallgatom, mert szeretem tudni, mi van vele, min jár az agya. Ha valamit picit túlpörög, azt is megmondom. Én csak ritkán szoktam panaszkodni, arra ott vannak a barátnőim, velük lehet ilyen felesleges kipörgésekkel feszültséget levezetni. Páromnak csak elmondom nagy vonalakban, mi a helyzet, hogy tudjon a dolgaimról.

Az viszont baj, ha párod kétszínű. Értem ezalatt, hogy szemtől szembe jópofizik, a háta mögött meg kibeszél másokat. A főnökével nyilván nem tud mit kezdeni, de felnőtt ember a kollégáival képes minimálisan konfrontálódni, ha ezzel meg tudja oldani a fennálló helyzetet. Ha ez neki nem megy, felvetheted neki, hogy beszéljen velük, ha gondja van. Ezt is meg kell tanulni a nagybetűs életben.

2016. nov. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Fish1 ***** válasza:
Ha folyamatosan csinálná ezt, akkor megkérdezném, hogy miért nem vált munkahelyet, ha ennyire rosszul érzi ott magát. Ezen kívül rávilágítanék arra, hogy a folyamatos panaszkodás nem fog megoldást hozni, ezzel csak még mélyebbre ássa saját magát. Megkérném arra, hogy beszéljen a pozitív aznapi történésekről és azt is mondanám neki, hogy igyekezzen minden dologban meglátni a jót is, ne csak a rosszat. Plusz még ezen kívül, azok a dolgok, amiket problémának lát, valójában megoldandó feladatok az életében. Sokkal könnyebb az élet, ha valaki nem a problémára fókuszál, hanem a megoldásra.
2016. nov. 5. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hasonló volt az exem. Van aki szeret panaszkodni, főleg a nők. De van köztük olyan is aki normális és nem panaszkodik, hanem tesz a dolgok ellen ha gond van.
2016. nov. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!