Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nagyon féltékeny típus vagyok....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon féltékeny típus vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nincs barátom!! Ezt leszögezem tehát nem kell sajnálni senkit :D


A problémám az, hogy annyira féltékeny vagyok, hogy az megkeseríti az életemet és valószínűleg már ezért sem tudok párkapcsolatot kialakítani. Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy hisztizek folyamatosan a pasinak akivel ismerkedek, esetleg akivel együtt vagyok mert sose mondom el, hogy ez van csak magamat emésztem vele.


Nem hiszem el, hogy pont én tetszhetek egy fiúnak, annyi szebb lány van nálam miért pont én?! Mindig ez a gondolat van a fejemben, nem bízok magamban... semennyire. Tudom, hogy nagyon kicsit az önbizalmam.


De igazából teljesen normálisan nézek ki, nincs szükségem fogyásra, nem vagyok full pattanásos, sminkelem magam, normális ruhákba öltözök... Tehát teljesen átlagos, normális kinézetem van, semmi kirívó nincsen bennem.


Hogyan tudnám magam fejben rendbe rakni? Kérlek segítsetek normális válaszokkal mert folyamatosan elijesztem a fiúkat magamtól a tudatalatti, negatív viselkedésemmel :(

24 L


2016. nov. 9. 11:39
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Ezek szerint, akkor vannak próbálkozók, tehát kellesz a fiúknak, ezek után nem értem a kishitűséged tárgyát. :D A párkapcsolati önbizalom szerintem a környezeted visszajelzésén alapszik. Annak lesz sok önbizalma, aki népszerű, annak nem lesz semmi, aki nem kell senkinek. Te kellesz. Hidd el azt, hogy azoknak a srácoknak te vagy a szép nő, akit szeretnének meghódítani. Erre nagyon nagy tanulmány nincs, egyszerűen el kell hinni magadnak ezt, és kész :) 23/F
2016. nov. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Az átlagos jó,nem kell aggódnod :) átlagosból lehet kihozni a legjobbat minden téren.


De az biztos, hogy rádférne némi önbizalom,önismeret, és tanulás is. Meg kell tanulnod megismerni önmagad,bízni magadban,hogy rendben legyen a lelked.Úgy gondolom, hogy jobb esetben ez a korral majd javul és rendben leszel :)


Magadnak kellene azokat a kérdéseket megválaszolni,amiket itt leírtál. Utána pedig összevetheted mások válaszával.


Megoldás lehet: összejössz valakivel,aki igazán szeret és tisztel,aki mellett önmagad lehetsz,és kihozza belőled a legjobbat. De ez az ellentettjét is kihozhatja belőled, ha megfelelési kényszered lesz,és álarcot viselsz,majd ebbe tönkremész.

Szóval itt kell majd nagyon vigyázni.


(tippjeim:

-ha nincs sikerélményed,sem szabad feladni, mert egyszer élünk és rengeteg hal van a vízben, ha másokat megnézel,nekik is valahogy sikerült,neked miért is ne sikerülhetne? :)


-nem lehetünk semmiben sem biztosak, de ha már képesek vagyunk elfogadni és tisztelni önmagunkat és a párunkat,vagy a körülöttünk lévőket,akkor bizonyosan jobb helyzetben vagyunk.


-mitől vagy te kevesebb, mint a többi ember? erre próbálj válaszolni, és aztán szépen kis lépésekben javítani,megoldani.ne add fel soha


Hát ennyi.

2016. nov. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszokat :)


Igazából vannak akik próbálkoznak aztán ha eljutunk egy bizonyos szintig az ismerkedésben akkor elkezdem érezni ezt a féltékenységet vagy inkább bizonytalanságot. És emiatt nem szándékosan de idióta leszek.. félek, hogy nem vagyok és nem leszek nekik elég jó nagyjából úgy semmiben. Se ahogy kinézek, se ahogy viselkedek. Azt tudom magamról, hogy szeretni nagyon tudok csak engem nem szerettek még igazán..


Ez azt hiszem onnan indulhat, hogy a legelső barátom aki későn jött az életembe (19 évesek voltunk mindketten) megcsalt. Pedig pontosan olyan lány voltam aki az esete, külsőleg, belsőleg. És mégsem voltam neki elég. Emiatt hogy lehetnék olyannak elég akinek mondjuk nem én vagyok feltétlen az ideálja külsőleg?! Hülyeség tudom de valahogy nem tudom elfelejteni.

2016. nov. 9. 12:02
 4/10 anonim ***** válasza:
29%
Engem kerülj el; különben pedig azt, mit akarsz.
2016. nov. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a válaszod nagyon hasznosnak bizonyult :) Ilyen emberek jó, hogy vannak ezen az oldalon.
2016. nov. 9. 12:34
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is kezdd ott, hogy nagyon gyorsan tudatosítod magadban, hogy a külső nem minden. Sablonosnak hangzik, de ez így van.


Ha átlagos vagy, akkor már lesz olyan pasi, akinek felkelted a figyelmét, ezt te is írtad. Ha ez megvan, akkor meg mit aggódsz felszínes butaságok miatt? Van nálad szebb...nagy ügy, nálam is. Mindenkinél. De ezen kívül számtalan más tényező van, ami miatt szerethető egy ember. Vagy szerinted benned csak a külsődet lehet szeretni? Ugye hogy nem. Ha folyton feszengsz, butaságokra görcsölsz rá, soha senki nem fog igazán megismerni, aki kíváncsi lenne rád, és ezzel elvágod magad a boldogságtól. Pedig szerintem ez lenne életünk egyik értelme: boldognak lenni. Ha csak erre gondolsz, ezt tartod szem előtt, sokkal egyszerűbb az élet.

2016. nov. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a jó tanácsokat, megfogadok mindent :)
2016. nov. 9. 12:56
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
Pontosan mit jelent az, hogy féltékeny vagy? Mire irányul? Lehetséges, hogy apa vonalon is érdemes nyomozni, több, mint valószínű, hogy magadban is rendet kell tenned. Első dolog, hogy elfogadod magad, úgy, ahogy éppen vagy. Tudatosítod magadban a hibáidat és erényeidet. A hibákkal továbbiakban nem foglalkozol, ne azt erősítsd. Erősítsd azt, amiben jó vagy, vagy magabiztosnak érzed magad. Hiába is írnám, hogy szeresd magad és a magaddal töltött időt. Ezt minden ember magától érzi meg. Ahogy magaddal egyensúlyba jössz, a pasik megérzik és neked is elszáll a kishitűséged. Tudnunk kell, hogy minden minket körülvevő probléma belőlünk indul ki. Ha tetszik, ha nem, ez így van. Remélem, eljutnak a szavaim hozzád és magadra ismersz. Egy különleges, megismételhetetlen és pótolhatatlan lény vagy a világon. Használd ki! 28/L
2016. nov. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, hogy ezt a problémát nem tudom apumra terelni. Teljesen harmonikus a kapcsolata anyukámmal is, már 25 éve házasok, nem volt megcsalás, mindkettőjüknek ez az első házassága. Szóval bennem van a hiba és miattam.

De nagyon köszönöm a kedves szavakat neked is :)

2016. nov. 9. 18:27
 10/10 anonim válasza:

Pszichológus tud segíteni, de én is tudok, amolyan keleti bölcsességek formájában:


NE GONDOLKOZZ ilyeneken!! Ne vázolj fel magadban példaszituációkat arról, mi történhet és hogyan, minél jobban átéled őket és benne vagy ezekben a gondolatokban, annál inkább beivódik az agyadba, egyé válsz ezekkel az élményképekkel. Ugyanúgy minél kevesebb részét képezik ezek az életednek, annál felszabadultabb leszel. A valósággal foglalkozz, ne a képzeletvilággal. Élj a jelenben, ne a múltban, meg ne is a jövőben. Az érzékszerveidet használd, arra figyelj, amit érzékelsz, ne arra, hogy mit gondolnak rólad, vagy hogy hogy nézel ki, hogy áll rajtad a ruha, stb stb. Mindennemű érzelmi behatást csökkents le minimumra. Ne csapongj. Tanuld meg összpontosítani a gondolataidat, bármire, tárgyra, semleges érzésre, valamire, ami nem őröl fel. Először nehéz, majd könnyebb lesz. Olyan erről leszokni, mint a dohányzásról. Egy idő után nem jönnek az ingerek és nem fog hiányozni, mert megváltozol. Egy hónap alatt meg lehet ezektől szabadulni, nekem sikerült.

2017. febr. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!