Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehet az érzelmeinket irányíta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet az érzelmeinket irányítani, befolyásolni? Úgy érzem kiszerettem a páromból, de nem akarom elhagyni, mert nagyon jó társ.

Figyelt kérdés

Csak hétvégente van itthon általában a munkája miatt. Viszont ha nincs itthon, nem érzek semmi késztetést, hogy napközbe felhívjam, mint ahogy régen volt. Csak esténként beszélünk, de az is kicsit nyűg már nekem. Ha valami miatt úgy adódik, hogy napokat,vagy egy hetet is itthon van, a falra mászom a jelenlététől, idegesít amit tesz, ahogy gondolkodik, undorodom már a cigiszagú szájától (régen se tetszett,de eltűrtem).... Pedig nem csinál úgy semmi rosszat, néha sajnálom szegényt. Tudom hogy bennem van a hiba, elmúltak az érzelmeim. Viszont ő eléggé szeret, nagyon jószívű ember, okos és tudom, hogy ha egyszer gyerekünk lenne, nagyon jó apa és családfő lesz.

Hogy hozzam vissza az érzelmeimet? Ez egy folyamat eredménye, először csak kicsit voltak jelen ezek a dolgok, szép lassan egyre rosszabb lett. Józan ésszel nem akarnám őt elveszíteni és olyan jó lenne, ha minden helyrejönne.

Lehet tudatosan irányítani az érzelmeket?? 3,5éves kapcsolatról van szó amúgy. Az eszem nem akarja elveszíteni, a lelkem meg szabadulna, menne, új életet kezdene.


2016. nov. 9. 19:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az érzéseidet nem erőszakolhatod meg. :-( Nem ő számodra az igazi, ha így idegesít a jelenlétével. Valószínűleg nem ezt akartad olvasni, de nekem ez a véleményem. 3,5 év még nem olyan sok idő, hogy kihunyjanak az érzelmek.
2016. nov. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi ertelme beleragadni egy kapcsolatba, ahol a parodra az undor, nyűg es idegesit szavakat hasznalod.
2016. nov. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt még azért hozzátenném, hogy más dolgok is vannak az életemben, amik miatt lelkileg a padlón vagyok. Családi dolgok, pontosabban anyám akivel sosem jöttem ki jól, sok fájdalmat okoz, amin agyalok és munka területen is mélyponton vagyok. Nem tudom eldönteni, hogy ezeket a dolgokat nem-e vetítem még rá pluszban a kapcsolatomra. Amúgy is marha ingerült vagyok.
2016. nov. 9. 19:22
 4/11 anonim ***** válasza:

Akkor... Mikor megoldható, hogy véglegesen együtt lakhassatok? Lehet, hogy az (is) a bajod vele, hogy úgy érzed soha nincs melletted.

Mostanság bennem is előjön ez az érzés. Amikor én kelek, ő még alszik, mire hazaérek már elmegy dolgozni, amire hazaér már rohadt késő van és nekem meg mennem kell aludni. Igazán egy hónapban két szabadnapunk van közösen, baromira nehéz kibírni. :( Olyankor én is feszültebb vagyok és néha (nem jogosan persze), de haragszok rá, hogy nem látom sűrűn. Talán nálatok is ez a baj.

2016. nov. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Amikor elkezdődött ez a heteléses téma, kb másfél éve, akkor még vártam haza, számoltam a napokat... egy darabig... aztán ingerült lettem, veszekedtem, haragudtam, hogy sosincs itthon. Most mar attól vagyok ideges, ha itthon van..
2016. nov. 9. 20:58
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem lenne fair vele szemben ha bevállalnál egy gyereket. Nem érzed hogy mennyire gáz amit csinálsz? Miért nem állsz elé és közlőd hogy már nem szereted?? Ennek úgy is az lenne a vége hogy halálra idegesít úgy, hogy nem is tud róla szegény. Aztán szerelmes leszel és elhagyod. Miért nem adod meg neki az esélyt, hogy találjon valakit aki szereti? Miért vagy önző? Azt hiszed ezzel tsszel jót, hogy szánalomból nem dobod, mert jó apa lenne? Közben meg bármit csinál kiakadsz. Nagyon jó lenne a gyereknek tényleg.....Gondolkozzál már egy kicsit.
2016. nov. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem ilyen időszakok MINDEN hosszú párkapcsolatban vannak. Én nem ismerek olyan párt, akik 10-20 éves együtt vannak, és ne számoltak volna be kapcsolati válságról. (Már ha elég őszinték). A jó kapcsolatok titka az, hogy a problémákat tudják kezelni. Nem kell rögtön kiugrani az első nehézségnél. A rózsaszín köd minden párkapcsolatban elmúlik idővel, és utána jön ez, amit írsz...

Na mármost ha a rózsaszín köd elmúltával is tudod értékelni emberileg, akkor nem veszett fejsze nyele!

Néhány gyakorlati tanács:

1. Írod, vannak problémáid az élet más területein. Nagyon jól érzed, hogy ezek kihatással lehetnek a párkapcsolatod minőségére is. Először is ezekkel kellene foglalkozni, mindenképpen BESZÉLJ róla valakivel, aki meghallgat, nem akarja helyetted megoldani, csak tükröt tart, rávezet, hogy hogyan tudnád kezelni a problémáidat. (Ha a környezetedben nincs erre alkalmas személy, akkor fordulj szakemberhez, megéri!)

2. Butaság azt várni, hogy az érzelmek csak úgy maguktól lángoljanak évekig, évtizedekig. Azért bizony TENNI is kell. Gondolj bele: az elején nyilván sok időt töltöttetek együtt, igyekeztetek egymás kedvében járni, meghódítani a másikat. Hát ez az, ami az érzelmeket okozza. Ha most nem csináljátok, akkor természetes, hogy nincsenek érzelmek sem. Én egy irdatlanul pocsék házasságban kezdtem el tudatosan minden nap egy picit tenni a kapcsolatért. Pár nap, vagy hét után azt vettem észre, hogy olyan szerelmes vagyok, mint egy tini! Az más kérdés, hogy az akkori párom erre nem volt vevő, ő nem dolgozott kapcsolaton semennyit, de legalább kiderült, hogy menthetetlen a dolog és így könnyű volt lezárni. A mostani kapcsolatomban, ha lanyhul a lángolás, akkor mindketten elkezdünk úgy dolgozni a kapcsolaton, mint az elején. Újra randizunk, programokat csinálunk, flörtölünk egymással, apró meglepetésekkel kedveskedünk egymásnak. Akkor is, ha éppen nincs hozzá kedvünk! Evés közben jön meg az étvágy alapon belekezdünk, aztán az egyik lépés hozza maga után a másikat. Tapasztalatból írom: vissza lehet hozni az érzéseket és lángolást, HA teszel érte. Ha csak várod, akkor megette a fene.

Van egy mondás, amit én nagyon igaznak érzek: "A szerelem nem érzés, hanem döntés kérdése".

Döntsd el, hogy szeretni akarod a párod, és tegyél olyan dolgokat, mint egy szerelmes. A tettek pedig hozzák magukkal az érzéseket.

2016. nov. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

1.-nek: "3,5 év még nem olyan sok idő, hogy kihunyjanak az érzelmek"


Egyénfüggő, hogy kinél mikor hunynak ki a kezdeti lángoló érzelmek, de sokkal gyakoribb, hogy néhány éven belül, mint az, hogy ennél tovább is kitart a kezdeti lángolás.

2016. nov. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A 7-es válaszolónak nagyon köszönöm!!! Persze a többieknek is, de az övét különösen!! KÖSZÖNÖM!!!
2016. nov. 10. 14:51
 10/11 anonim ***** válasza:
8-as: Én mindig is azt vallottam, hogy a szerelem nem múlik el, maximum lejjebb apad egy kicsit. Értem én, hogy szerinted mindenkinek más és ebben egyet is értenék, de így sok év párkapcsolat után azt mondom, hogy a 3,5 év az gyakorlatilag semmi. Egy 10 éves kapcsolatban elhiszem, hogy már nincs lángolás, nincs meg az a húúú érzés. Amúgy meg ez is olyan, hogy ha két ember EGYÜTT tesz érte, akkor a kezdeti nagy lángolás is visszahozható, ha eleget kommunikálnak a felek és ha nyitottak arra, hogy megoldják a problémákat és ne elbagatellizálják.
2016. nov. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!