Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Férfiak/fiúk! De akár lányok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak/fiúk! De akár lányok is. Szerintetek ez megcsalás?

Figyelt kérdés

Elég hosszú a történet. Nem tudom eldönteni, hogy megcsalt-e a barátom vagy sem.


Úgy kezdődött, hogy együtt turnézott egy lány munkatársával. Elég sok közös kép készült róluk, de ez természetesen nem jelentett problémát nekem (itt még semmire sem gondoltam, csak utólag találtam furcsának).


Facebookon közös kép volt fent róluk (rólunk nem, de megegyeztünk, hogy a kapcsolatunkat nem "pakoljuk ki". Ez az én ötletem volt, én magam semmit nem rakok ki magamról, csak a munkahelyemet és egy képet magamról. Ő ebbe beleegyezett.)


Utána ez a lány el akart válni a férjétől. A barátom minden iratot intézett neki, ügyvédet is szerzett. Együtt mentek a papírokért stb. Még ekkor sem okozott ez nekem problémát, de azért már annyira nem tetszett. Nem a lány miatt, hanem mert én alapvetően nem támogatom a válásokat, hacsak nincs valamilyen nagyon súlyos érv mellette. Miután kiderült, hogy a lány azért akar válni, mert már nem értik meg egymást a férjével, kértem a barátomat, hogy ilyen váláshoz ne asszisztáljon. Ha a lány el akar válni, intézze maga.


Mondta a barátom, hogy nem vagyunk egy hullámhosszon. Zenész, én pedig nyelvész, de van egy mérnöki diplomám is. Ekkor kínomban próbáltam komolyabban zenei témákról társalogni. Nos, elég csendes volt ekkor a kapcsolatunk. Aztán egyszer előttem nyitotta meg az e-mail fiókját, sőt, ezzel a lánnyal való levelezését. Nem olvastam el, ez távol áll tőlem. De azalatt a pár másodperc alatt láttam, hogy igen hosszú levelezést folytatnak. Ez már kicsit kezdett elég lenni. Természetesen lehet, hogy baráti levelezések voltak, ez nem kizárt.


Aztán édesanyám látta őket egyszer ebédelni együtt. Mondta, hogy látta a barátomat a városban. Én ekkor már tudtam, hogy ezzel a lánnyal ebédelt. Anyum mondta, hogy jó akkor. De azért vigyázzak... Nagyon élvezték egymás társaságát. Ekkor kezdett már sok lenni ez a lány.


A lány felajánlotta a barátomnak, hgy menjenek hajóra együtt zenélni. A barátom megkérdezte erről a véleményem. Mondtam, hogy mehet, de a kapcsolatunknak nem fog jót tenni. Erre nem ment vele.


Én ezután beszéltem a barátommal, és higgadtan elmondtam neki, hogy már zavar ezzel a lánnyal való kapcsolata. Erre ő idegesen fel-alá járkált a lakásomban, majd elkezdett velem kiabálni, hogy ez az én hülyeségem és csapkodta az ajtót. Erre én is ingerült lettem, és kitettem... Vissza akart jönni, bocsánatot kért, én visszafogadtam.


Ezután jött nemsokkal a szülinapja, amire ezt a lányt is meghívták neki. Meglepetés szülinap volt. Egész este rám sem nézett, nem ölelt meg, szájrapuszi? :D ugyan... Persze ezzel a lánnyal is távolságot tartott. Nekem elegem lett az estéből. Nagyon rosszul esett.


Szerintetek ez megcsalás volt? Ő nem akar szakítani. Nekem viszont ez sok. Állítólag most megszakított minden kapcsolatot ezzel a lánnyal. Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Bocsi a hosszú írásért.


2016. nov. 11. 09:12
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Együtt érzek veled és sajnálom hogy ezeket éled/élted meg, elég bonyolult helyzetnek nézel elébe. Sajnos neked kell tenni ezért a kapcsolatért és szerintem meg fog csalni.
2016. nov. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ez volt nálunk is, csak én nem bírtam ezt húzni ilyen sokáig, feltörtem a fiókját (tudom nem volt szép) és láttam, amint szerelmet vallott a munkatársnőjének... csak azért nem dobott engem, mert én még jó voltam arra, meg nem volt még biztos a csaj... Szerintem veled is ezt csinálja, a csaj most vált, most kivár, addig jó leszel, aztán ki fog dobni, már ez az ordítozás, csapkodás is erre utal, az intimitás hiánya főleg... Ha a csaj nem is akar esetleg tőle (még) semmit, a pasid 1000% hogy teper nála (ügyintézés, meghívások, közös ebéd, stb), én ezt nem tűrném. Beszélj vele, bár ha olyan mint az én exem, akkor tagadni meg hazudni fog össze-vissza, és nagyon figyelj! A következő kicsit is gyanus jelnél add ki az útját.
2016. nov. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Annyi biztos, hogy érzelmileg eltávolodott tőled, és közeledett a másik lányhoz. Hogy megcsalt-e, ennyiből nem derül ki. Talán nem, de nem kérdés, hogy ha nem tesztek együtt valamit a kapcsolatotokért, akkor ebből végleges szakítás is lehet.

Ha szeretnéd megoldani, akkor ülj le beszélgetni pároddal, teljesen higgadtan, és erre kérd meg őt is. Hangúlyozd, hogy szereted, de észrevetted a változást a viselkedésében, és szeretnéd tudni, hogy ő is nyitott-e arra, hogy rendbehozzátok ezt a mélypontot a kapcsolatotokban. Ha igen, akkor beszéljétek át, mi okozta az elhidegülést. Ha tippelnem kéne, akkor a leírásod alapján a közös programok, érdeklődési körök hiánya. Amennyiben így van, beszéljetek meg közös programokat mindkettőtök érdeklődési körének megfelelően külön-külön. Beszélgessetek többet, próbáljatok érdeklődni a másik dolgai iránt, és kedveskedjetek egymásnak. Lehet triviálisnak tűnik, de nagyon sok esetben ez okozza az elhidegülést. Elkapja az embert a mókuskerék, bezárkózik a konfortzónájába, és kevésbé lesz nyitott a másik dolgai felé. Ez még orvosolható, de nyilván ehhez a másik lányt hanyagolnia kell legalább addig, amíg stabilizálódik a kapcsolatotok. Ha valami más, komolyabb probléma van, akkor mérlegelnetek kell, hogy képesek vagytok-e a megoldásra, vagy jobb lenne békében elválni.

Ugyan már említettem, de ismét hangsúlyoznám: fontos, hogy a megbeszélés ne támadás legyen. Ne dobáljátok oda a másiknak a hibáit, hanem közösen keressétek meg a problémát, mindezt nyíltan, de szeretettel, ne indulatosan.

Remélem tudtam segíteni.

2016. nov. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Ne akarj kisajátítani egy embert. Mással is jól érezheti magát nem csak veled. Nem csalt meg szerintem.
2016. nov. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Köszönöm a 3-as tanácsait is. 4-és válaszolóval is egyetértek, csak annyi megjegyzésem lenne hozzá, hogy barátomnak van néhány barátnője. Ismerem őket, kettejükkel egész jó viszonyt is ápolok. Ezt a lányt viszont nem akarta nekem bemutatni, lehetőség pedig lett volna rá, mielőtt még megromlott volna ez a helyzet. Ezért is furcsa szerintem. Már így is elég hosszú volt a kérdéshez a komment, ezt pl. már nem írtam le. Nekem is vannak fiú kollégáim (kettő egyébként), akiket ő is ismer, pl. közös bogracsozaskor szoktak találkozni. Úgy gondolom, hogy ezzel nincs semmi baj, nem kell, hogy egy férfinak csak férfi, egy nőnek pedig csak nő ismerősei legyenek. Nekem inkább az ilyesfajta kapcsolatok s így az ő kapcsolatuk intenzitása és az "elrejtés", ami furcsa. De elismerem azt is, ha nincs igazam.
2016. nov. 11. 10:12
 6/9 A kérdező kommentje:
Talán még az fontos, hogy ez az egész történet 3 hónapot ölel fel, tehát nem olyan sok idő. Természetesen ez a lány már régebb óta munkatársa. Olyan hirtelen tűnt fel.
2016. nov. 11. 11:54
 7/9 omba ***** válasza:

Nekem elég egyértelmű, hogy az utolsó pillanatban lépett le tőle, - de tőled meg folyamatosan és lassan levált, - szóval ez egy elég üres kapcsolat.

Azt se látom, TE mit tehetnél - az meg még annyira se, hogy minek?

" Erre ő idegesen fel-alá járkált a lakásomban, majd elkezdett velem kiabálni, hogy ez az én hülyeségem és csapkodta az ajtót."

Tök szép elméletek, hogy üljetek le, beszéljétek meg - de hát ezzel???? Mégis hogyan?

2016. nov. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát én dobnám a helyedben. Kapcarongyként kezel szószerint.
2016. nov. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nem biztos hogy megcsalás mert az ebéd meg a levelezés nem megcsalás.


de.. hidd el hogy vele jobban érzi magát, és vagy megcsal majd, vagy lesz benne gerinc és otthagy és utána csal meg..

De lélekben már megcsalt az biztos..

2016. nov. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!