Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Költözzek össze a 3gyerekes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Költözzek össze a 3gyerekes párommal aki nem él együtt a feleségével, de nem is vált el tőle? 25 vagyok ő 39, mindenben jól kijövünk de rám szakadt a felelősség súlya és úgy érzem fiatal is vagyok ehhez. Azt kéri köteleződjek el mellette.

Figyelt kérdés

Ha én komolyan gondolom tegyen ő is így. Eddig beadtam a derekam és azt mondtam kivárom míg elválik, de a környezetemre nem tudok nem hallgatni. Nem tudtam kijelölni a határaimat és most már úgy látom menthetetlen a dolog, azt tanulta meg hogy velem bármit meg lehet tenni. Költözzek össze vele, vagy álljak ki végre magamért és mondjam azt hogy nem, amíg el nem válik?


25 éves vagyok ő 39. A történethez hozzátartozik hogy az egész kapcsolat borzasztó nehezen indult, én nem is akartam tőle semmit, de lassan ahogy megismertük egymást árjöttünk mennyire hasonlítunk és hogy ugyanazt akarjuk az élettől. A személyiségéből sok minden hiányzik, ami nekem fontos lenne, de ő nem ilyen. Ezen kívül a teljes kapcsolatunk alatt betartott minden ígéretet, nincs az a veszély hogy visszamenjen a feleségéhez. Ettől függetlenül tudom, hogy örökre harmadik leszek. És hogy nem vált még el, pedig tudja hogy ez nekem és minden épeszű embernek mennyire fontos, kezdi ellehetetleníteni a kapcsolatot. Nagyon viharosan kerültünk közel egymáshoz. Elhatároztuk hogy együtt, onnantól kezdve hozzám költözött ami nagyon megviselte. Gyászolta a szétment házasságát, nem találta a helyét a számára új környezetben én meg teljesen szerelmes lettem. Láttam hogy szenved és nemt udtam neki segíteni, mert nem mondta el mi a baja. Majdnem beleőrültem hogy nem viszonzott szeretetet kapok hanem folyamatos szenedést amit ráadásul nem is értek. Meghaltam volna érte ő meg teljesen elzárkózott. Akkor beszéltem először a feleségével, ez mentette meg először a kapcsolatot, mert elmondta hogy min megy keresztül a férfi, adott hozzá egy "fordítókulcsot". Hát nem egyszerű eset, de senki sem az.


Ő majdnem egy az egyben olyan mint az apám (akire meg én hasonlítok nagyon). Apámmal pár éve értek szót, előtte tönkretette a kamaszkoromat az állandó kritizálásával. Amióta rájöttem hogy azért nem bírtam elviselni mert annyira egyformák voltunk, teljesen jó a kapcsolatunk. És most egy ugyanilyen emberrel, egy életnagyságű tükörrel készülök összekötni az életem. Volt már szó házasságról is (nem vagyok házasságpárti, de jól esett) de elég komolytalanul ahngzik ha még a meglévő kapcsolatát sem bontotta fel.


A másik komoly gond az, az hogy nem tudok kiállni magamért, a saját elhatározásaimért. A kapcsolat legelején mondtam, tegye rendbe a régi életét, induljunk tiszta lappal. Költözzön el, váljon el, adok neki időt, utána kezdhetünk valamit közösen. Addig győzködött amíg ezt elengedtem és azóta is renegeteg általam megalázónak vélt helyzet, surlódás, szenvedés keletkezett ebből.


Kompromisszumra azóta sem nagyon képes, én pedig elnyomottságot tanultam egész gyerekkoromban, ezért úgy nyomom el magamat ebben a kapcsolatban is hogy észre sem veszem. Utólag jövök rá, szólok, de már késő hisz már azt tapasztalta a másik hogy velem bármit meg lehet tenni.


2016. nov. 12. 09:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
A 3 gyerek az asszonynál?
2016. nov. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
39%

a költözéssel a házasságot siratta vagy a gyereket? Hogy nem látja őket ugyanúgy? amúgy tényleg egy papír, az én szüleim 15 éve ne élnek együtt, új párjuk van, de lecarják a papírt. A párjaik se vinnyognak miatta.


De ha te ennyire megalázónak érzel dolgokat, és ő nem változtat, miért vagy vele? Enynire leépítette az önbizalmadat vagy ennyire romantikus lélek vagy és képzelegsz hülyeséget arról, hogy ez egy szép romantikus hőstörténet?

2016. nov. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

"az egész kapcsolat borzasztó nehezen indult, én nem is akartam tőle semmit, de lassan ahogy megismertük egymást árjöttünk mennyire hasonlítunk és hogy ugyanazt akarjuk az élettől"


Aztán leírod még kétszáz sorban, hogy milyen nagyon mások vagytok és mást akartok. Szerintem ez felejtős, értem én, hogy szereted, de annyi sebből vérzik a dolog, hogy jo szívvel senki nem fogja azt mondani, hogy hajrá.

2016. nov. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%
Ne haragudj, de a leirasod alapjan, ha ilyen kapcsolatba, ilyen ember melle neked egyaltalan eszedbe jut az elkotelezodes, akkor nagyon megbolondultal. Droton vagy rangatva, de pincsikutyanak is masodrangukent hasznal, mert "o epp szenved". Tul fiatal vagy ilyen agyremhez.
2016. nov. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Amikor kéri,hogy köteleződj el azért megkérdezném, hogy ezt hogy a fenébe gondolta. Ő az aki nem köteleződik el.
2016. nov. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

A gyerek az asszonnyal, minden pénteken az apjával, és minden második héten az egész hétvégét együtt töltik. Eddig majdnem mindig nélkülem mert hozzám nem jöhetnek a gyerekek (az apa szerint, mert egy garzonban lakunk) és nem találtunk eddig megfelelő lakást. Már ezis megviselt önmagában, én szívesen nyitottam volna de a közös házukba nem mehettem, megértem miért.


Romantikus lélek vagyok, nagyon tudok szenvedni de szeretni is. És nem tudok kiállni önmagamért igen, önbizalomhiány. Talán most egy életre megtanulom a leckét, azzal ugyanis hogy nem állok ki magamért csak utólag, másokat is becsapok, nem csak magamat.

2016. nov. 12. 10:01
 7/20 anonim ***** válasza:
73%

#3,4

Bár igazat adok nektek, de a kérdező akkor is ilyen pasi mellé kerülne, ha nem a mostanival lenne. Azt is leírta miért.

Lehet pár év múlva racionálisan végiggondolva az életét tud majd változtatni, de ezt a tapasztalatot most be kell gyűjtenie.

2016. nov. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Igen, az elköteleződéssel van nekem is a legnagyobb bajom. Meg azzal hogy túl sok lemondással jár nekem ez az egész és igazából kegyetlenül hangzik mert párkapcsolatról beszélünk, de nem vagyok rászorulva. Értelmes, diplomás nő vagyok akinek iszonyatosan alacsony az önbecsülése. Ha csak ésszel nézem és van egy kis józan eszem bele sem megyek ebbe az egészbe. De az érzelmek mindig nagyon tudtak hatni rám.
2016. nov. 12. 10:03
 9/20 anonim ***** válasza:
93%
Neked nem az elkotelezodes a problemad, mert ahogy latom ilyen hapekok melle is lazan elkotelezodsz azonnal, es melyen. Neked az a bajod, hogy egyelore a pincsikutya szerepeben szeretnel lihegni valaki utan, mert semmi onbecsulesed. De amig es igy van, addig lesz egy halom ehhez hasonlo nulla kapcsolatod, amikben rosszul erzed magad.
2016. nov. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hol talalkoznak? Apuka elmegy vissza a csaladi hazba es a felessegel vannak egyitt oten olyankor?
2016. nov. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!