Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan kuzdheto le a feltekeny...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kuzdheto le a feltekenyseg?

Figyelt kérdés
25 eves no vagyok, fel eve elek egyutt a parommal. A gond az, hogy a korabbi rossz tapasztalatok miatt indokolatlanul feltekeny vagyok. Pedig nem ad ra okot, nagyon normalis, semmit se titkol elottem, nem kulonosebben bulizos, de megsem tudom a negativ gondolatokat kitorolni a fejembol. Annyit elertem, hogy a kezdeti hisztizes helyett mar sikerul szimplan kontorlalni magam es nem razuditani a buta gondolataimat. Ilyenkor max annyit lat, hogy szotlanabb vagyok, de semmi mast, elszoktam vonulni a masik szobaba filmezni,olvasni, hogy megnyugodjak. De attol meg az erzes ott van, amitol nagyon szenvedek. Sikerult valakinek hasonlo probleman atlendulni? Tudom, talan aprosagnak tunik, de nagyom szeretnek valtoztatni rajta, viszont borzaszto nehez. Az mar megy, hogy a parom elott kontrolaljam magam, de attol az erzes nem szunik meg. A valaszokat elore is koszonom.

2016. nov. 13. 21:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez beteges dolog, és nem hiszem hogy az elfolytása elegendő! Menj pszichológushoz! (párterápia, stb.)
2016. nov. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%

A féltékenység önbizalomhiányból származik és abból hogy nem bízol meg a párodban.

A féltékenység rólad szól és nem a másikról.

Nézd meg ezt a videó:

[link]


Kezd önismerettel, önfejlesztéssel foglalkozni.


Ha folyamatosan a negatívra koncetrálsz a végén tényleg az fog bekövetkezni.

2016. nov. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem ördögtől való dolog. A féltékenység normális, különösen ebben a mai világban.
2016. nov. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szergej55 ***** válasza:
Van az a fokozata, ami rendben van még, de ez nem annak tűnik. A kérdező sem erről számolt be, ne adjuk már be neki, hogy ez a normális. Ha nem megy egyedül rájönni a probléma pontos mivoltára, tényleg nem ördögtől való egy szakemberrel elbeszélgetni erről.
2016. nov. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
5%

#4


Ha vakon bízol valakiben 99%, hogy rákúrsz. Nem szabad. Az emberi természet alapjáraton hazug, az vesse ide az első követ aki még sosem haudott/akinek még sosem hazudtak. Sajnos nincs ilyen :(

2016. nov. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A feltekenyseg nem minden esetben szarmazik onbizalomhianybol. Helyzetfuggo. A te esetedben arrol van szo, hogy meg nem gyogyultak be a regi sebek, a multban elszenvedett karokat meg most is erzed. Ahhoz hogy ezen tullegyel ket dolog kell: ido es egy partner aki segit azzal hogy nem ad okot a feltekenysegre. Ha a parod ilyen, akkor idovel rendbe fogsz jonni. Mar az is haladas hogy tudod magad kontrollalni. Ez egy lassu folyamat, es ha a parod szeret es huseges, akkor vegleg kifogja gyogyitani beloled ezt a feltekenykedest. Mindenki osztonszeruen keruli a fajdalmat, es ha egyszer valaki fajdalmat okoz, akkor a legtobb embernel ez akkor szunik meg igazan ha talal valakit aki segit megerositeni hogy a fajdalmunk mar a mult. Kitartas, jo uton haladsz.
2016. nov. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt mondják, hogy a féltékenység a bizalom hiánya és aki igazán szeret, az nem féltékeny. De ezt csak úgy mondják.
2016. nov. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Bobi69 ***** válasza:

Én amig nem add rá okot addig megbizok benne.

De ha add rá okot akkor tuti megcsalt :D

(ezt tapasztalatból tudom, mert megtudtam)

2016. nov. 19. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A saját démonjaiddal neked kell megküzdened!
2016. nov. 19. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kétfajta pasi van:

(1) aki már okot adott a féltékenységre

(2) aki még csak ezután fog okot adni rá.


A féltékenység természetes biológiai ösztön. Ha meg nem lennél az, az lenne a baja a pasidnak. És kell is nekik a kontroll, hiszen minden pasi háromlábú.

2016. nov. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!