Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek jogosan vagyok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jogosan vagyok elkeseredve?

Figyelt kérdés

A történet dióhéjban annyi, hogy egy éve vagyunk együtt a barátommal. Előre leszögezném, hogy az itt elhangzottak közül bármelyiket gondolkodás nélkül azonnal csinálnám fordított esetben-lehet pont ez a baj-..

Most a munkahelyemen teljesen ad-hoc olyan helyzet állt elő szinte egyik napról a másikra, hogy szinte biztos, hogy munkahelyet kell váltanom ha még jövő hónapban is ki akarom fizetni az albérletemet és meg is szeretnék élni.

Keresek munkát, mind jobban fizet mint itt az új felállás holnapra 3helyre is várnak.

Viszont nagyon aggódom, hogy a régi helyemről biztosan nem fogják kifizetni teljesen a járandóságaim, és az új helyen is ugye csak rész fizetést kapok ugye hó elején.


Én jelenleg mindent megteszek, hogy ezt a cirka majdani egy hónapot megoldjam. Jelenleg minden nap dolgozom plusz pénzért de nincs annyi időm, hogy félrerakjam a hiányzó összeget.

Tudom, hogy télen nem rakhatnak ki albérletből...hivatalosan. És a renomémat se szeretném elveszíteni a lakás tulajdonosánál. 5 éve mindig időben pontosan fizetek.


Ezekről tud a barátom, nem várom el, hogy fizesse ki, de kerülhetek úgymond olyan helyzetbe, hogy szükségem lenne segítségre.

Nyilván visszafizetném stb.

Tudja azt is hogy ha kiraknak nekem nincs hova mennem nincs senkim a világon.


És semmi. Ha valahogy szóba jön, mert amúgy állandó feszültség van rajtam a dolog miatt elvicceli vagy olyat ír hogy nem tud mit mondani.

Túl nagy elvárás egy kapcsolatban az, hogy mondjuk : "Ne aggódj ha minden kötél szakad rám számíthatsz" ?


Én kérni nem fogok tőle, és én már ezt rég megtettem volna.


Vagy túl nagy elvárás ez?

Mind ketten 29 évesek vagyunk egyébként


2016. nov. 14. 13:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem, nem nagy elvárás. Ez a világ legtermészetesebb dolga ez ilyen helyzetben, ha nem egy fél hónapja ismeritek egymást..

Gáz.. de tudom, hogy a férfiak manapság nagyon féltik a pénzüket!

2016. nov. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Hát, legalább még az összeköltözés előtt kiderül, hogy anyagilag nem számíthatsz a párodra.

Én a helyedben elgondolkodnék a hosszútávú terveimen, amikben ő is szerepel, mert nekem nem fér bele az, hogy szükség esetén a párom nem hajlandó támogatni.

2016. nov. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Nagy gáz, hogy ilyen szar a kapcsolat, hogy úgy érzed, nem is kérsz tőle, az meg még nagyobb, hogy elviccel egy ilyen életveszélyes helyzetet.

Mondjuk, ha komolyabbra fordulna a kapcsolat, mondjuk közös gyerek, és éjszaka közepén mész szülni - aludna tovább?

Úgy tűnik.

2016. nov. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi ennél fiatalabbak vagyunk és én gondolkodás nélkül adtam kölcsön a páromnak annó, és ő is, ha tudtam, hogy szüksége van rá. Mindig maradéktalanul visszafizettük a kölcsönt.


Oké, én aztán tényleg nagyon megnézem mire adok pénzt, de ez szerintem elég kiábrándító, hogy gyakorlatilag felőle dögölj csak meg az utcán.

2016. nov. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%
Azért a másik fél relációját is meghálogatnám. Ha beszélnél vele és megkérdeznéd adna e kölcsön, lehet hogy simán igent mondana. Kérni nem szégyen, főleg ha vissza fizeted. Legálabb tudnád hányadán álltok.
2016. nov. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Bocsánat: Meghallgatnám. Másrészt kicsit fura, hogy segítségre van szükséged de te aztán kérni nem fogsz....Lehet arra vár, hogy ne csak célozgass.
2016. nov. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ő már ezerszer elmondta, hogy soha senkinek nem adna kölcsön.

Másrészt lehet, hogy én vagyok rosszul a lovon de nekem evidens lenne, hogy ha egy ilyen helyzetről hallanék szinte naponta mert ugye elmondom, hogy most plusz munkára megyek vagy teszem azt....x időpontban álláshírdetésre, és azt is a kérdésére, hogy ez most nagyon kilátástalan helyzet...akkor mondjon valamit. Mert amúgy semmi.

2016. nov. 14. 14:28
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szóval akkor te is senki vagy.

Hát ritka gusztustalan az az ember, aki annyira fillérb*szó, hogy a saját párjától sajnálja.

2016. nov. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem ez a kérdés nem csak a pénzről szól, nem csak arról, hogy a kérdező tud-e kölcsönkérni a barátjától végszükség esetében, sokkal inkább arról, hogy a pasi nem áll mellette, nem támogatja erkölcsileg, nem érezteti vele, hogy rá mindig számíthat, ha bajba kerül. Pedig ez lenne egy párkapcsolat alapja.
2016. nov. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
te a minimumot várod el, én simán fizetném a páromnak kérés nélkül is
2016. nov. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!