Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Anyagiak megosztása? Hogyan?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyagiak megosztása? Hogyan?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyunk együtt a párommal, egyelőre nem élünk együtt, de a hét nagy részét együtt töltjük, mégpedig nálam, mivel mindkettőnk munkahelye közelebb van innen.

Van kulcsa, hogy ne kelljen állandóan hozzám igazodnia, az ő munkahelye kicsit kötetlenebb, sokszor később megy és korábban jön, mint én. Ezzel nincs is semmi gond.

A problémám az, hogy ugyan 7 napból 5-öt itt töltünk és ő már lassan többet van nálam itthon, mint én, ésszerűnek tartanám, ha besegítene egy kicsit anyagilag. A rezsi nem sokkal több, nem halok bele abba a 2-3 ezer forintba, amennyivel több víz és villany fogy, de enni sokkal többet eszik és ha ciki, ha nem, engem ez zavar. Azért zavar, mert sosem tartottam itthon túl sok kaját és akkor is megszoktam, hogy hazamegyek és amit vettem az még ott van. A héten többször is úgyértem haza, hogy kongott a hűtő és nem szólt volna, hogy vásároljak be hazafelé, vagy mégjobb... nem ment volna el ő bevásárolni ha már korábban végzett, egyszerűen éhesen kinyitom a hűtőt és szembesülök vele, hogy a tegnap vásárolt 10 pár virsli nincs sehol.

Lemegyünk a boltba, veszünk (pontosabban veszek, mert ha nálam vagyunk valamiért egyértelmű, hogy én állom a kaját!?) virslit, mert azt ennék, majd hazaérve megfőzöm és nekiülnék. Naivan kiemelem a ketchupot és a mustárt a hűtőből és kiderül, hogy már fél cseppet nem tudok belőle kiimádkozni. Nekem az a ketchup, mustár, majonéz, amit a hűtőben hagytam pár héttel ezelőtt, az kb. fél éves adagom. Ő 1-2 hét alatt megette és eszébe sem jutott pótolni, vagy legalább besegíteni a vásárlásba anyagilag, esetleg csak jelezni egy órával előbb a boltban, hogy azt is kéne venni.

Mindezek mellett, ha hoz este gyümölcsöt, vagy bármit és abból marad, akkor a maradékot elviszi magával másnap.

Hoz pár narancsot, almát, banánt, amiből én megeszek egy banánt és egy almát, az összes többit ő, de szerinte ez így már egál.


Beszéltünk róla, de szerinte ő nem itt lakik, nem az ő dolga ezeket megvenni. Szerintem meg akkor ne egyen itt... Nem tartom jogosnak, hogy ő férfiként sokkal jobban keres kevesebb munkával és nem mellesleg szó szerint 3-szor annyit is eszik, mint én, még is én etetem folyamatosan, ő meg az utolsó almát is elviszi, ami megmaradt abból, amit esetleg nagy kegyesen hozott!

Ő ezt úgy látja, hogy amúgy is vásárolnék, önző vagyok, hogy nem vagyok képes megosztani vele, csak azt nem látja, hogy nekem háromszor annyit kell vásárolnom, amióta így vagyunk.


Volt esetleg valaki hasonló helyzetben? Mi a megoldás erre (ami nem a szakítás), ha egyszer nem osztja a véleményem? Komolyan tartsam mindig üresen a hűtőt, hogy ne legyen ebből vita?



2016. nov. 19. 12:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
4%
Két sóher...
2016. nov. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyaltalan nem vagy soher kerdezo, plane hogyha ezek a fogyasztasok nem eltulzott adatok. Ulj le vele beszelni, reszletesen leirva, vezetve hogy mennyi a kiadas, es mivel, mi miatt novekedett. Ha ezt nem tudja megerteni, akkor csak szimplan fukar paraszt, es nem kell ra tobb idot pazarolni.
2016. nov. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a volt volegenyem volt ilyen. Bevasarlaskor allandoan varta, hogy en fizessek. Nalam lakott, egy fillert nem adott a rezsibe. En kerestem jobban, de azert, mert bevallaltam egy masodallast, hogy meg tudjunk elni. Egy ideig turtem, aztan elegem lett. Mikor kirugtam, kipakolta a lakasomat. Soha ne legyen tobb dolga mint amit tolem elvitt. Legalabb megszabadultam tole.
2016. nov. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mond neki, hogy mivel ő hamarabb végez, így igazán bevásárolhatna és amikor te is hazaérsz, akkor meg vacsorázhattok. Ha te fizeted az egész rezsit, akkor ő meg vállaljon többet a kajából.
2016. nov. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%

Hát én azzal indítanék, hogy akkor kérem a kulcsot, és majd jöhet vendégségbe, ha otthon vagyok!

Ugyanis jelenleg pont úgy viselkedik, mintha minden, ami a tiéd, az közös lenne (mármint az övé), de ami az övé, csak az övé. Mint egy rossz kutya, de komolyan!


Ilyen pasival teljesen felesleges hosszú távon tervezni bármit is, mert gyakorlatilag csak rajtad élősködik, mindezt pedig a lehető legpofátlanabb módon.

Mivel már felvetetted neki a problémát, de nem érdekli, így teljesen értelmetlen másképp elmagyarázni neki. Nem fog megváltozni, ennyi.


Vagy eteted, ellátod, és fizeted utána a rezsit, vagy kidobod, de te ezek szerint ragaszkodsz egy ilyen hímrin.gyóhoz, akit el kell tartani.

Legfeljebb nem most dobod ki, hanem majd később, mikor a megnövekedett igényeit már nem tudod finanszírozni, és nem tudod befizetni a számlákat.

Ő meg közben él a te kajádon, szépen tud félretenni, nálad fürdik, stb. ami azért egy elég jó rezsicsökkentés az ő oldalán. Ráadásul jobban is keres, mint te.


Addig rendben van, hogy nem ott lakik és ő csak VENDÉG. De mifelénk a vendég nem nyúl a hűtőbe, nem kajál fel mindent, ha nem kínálják, és szokott hozni ajándékot, hogy máskor is szívesen lássák.

Ja, azt meg itt leírom neked, hogy később ne kelljen kérdezni: soha nem fog veled ténylegesen összeköltözni, mert neki így kényelmes, és teljes mértékben ki tud használni.


Egyébként úgy megnézném, hogy hol szeditek össze ezeket a pasikat, és hogy nézhetnek ki, ha képesek vagytok eltartani is egy kis fütykösért cserébe!

2016. nov. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha kulcs van és önállóan jár-kel, akkor együtt éltek. Attól, hogy nincs ott 7/7-ben, még ott él. Én is hazajárok anyámhoz minden héten, mégse állítom, hogy ott lakom...

Ergo, ezt verd bele a pici fejébe, hogy ő ott él, tehát igenis vegye ki a részét a dolgokból. Ha azt mondja, hogy ez nem így van, akkor meg kérd vissza a kulcsot. Vendég akkor jöjjön, ha otthon van a házigazda. Ennyi.

Bár borítékolom neked, hogy egyrészt nem fogja elfogadni az érveket, másrészt ha visszakéred a kulcsot, akkor te leszel a hálátlan pitcha, mert ő mindent megadott neked. De ez sajnos benne van a pakliban.

2016. nov. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Dobd ki a p@csába,de most azonnal! 8 évem ráment egy ugyanilyen zsugori,sz@revő emberre! Ő is kiette a hűtőt,elvitte a kerek trapistasajt,rúd szalámi felét,nálam két óráig fürdött,nála 5l vízben lehetett fürdeni,azt sem volt szabad leengedni,mondván jó lesz a wc-t leönteni,3narancsból kettőt gyorsan megevett,ha véletlenül hozott és sorolhatnám!

Nem egy ffiről beszélünk? :D

Ne hagyd magad! Én h@lye voltam,te ne legyél!

Nagyon sokat veszekedtünk,kidobtam emiatt,de igért,fogadkozott ,hogy megváltozik,bocsájtsak meg ,csak most utoljára! Ja,megváltozott! Max 2 hétre!

MENEKÜLJ EBBŐL A KAPCSOLATBÓL!!!

2016. nov. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem "zsugori" egyébként, vagyis nem húzza a száját, ha olykor elmegyünk vacsizni és ő fizet, avagy ha nála alszunk akkor is az az elve, hogy az állja a kaját, akinél vagyunk, tehát én eszem az ő kenyerét... Nem tartom menthetetlennek, csak fairnek sem, mivel egy hónapban kb. egy hétvégét töltünk nála, egyébként meg heti 7 napból 4-et nálam, vagy is így az anyagiak enyhén szólva sem kiegyenlítettek és ez nekem terhet jelent.

Elfogadnám az ő álláspontját, ha ugyanannyi időt töltenénk itt is - ott is, még akkor is ha ő sokkal többet eszik, mert nem ebből csinálok gondot. Azon problémázok, hogy így jelen pillanat már tényleg szinte én tartom el, ami a kaját illeti és nem képes sem bevásárolni, sem szólni, hogy elfogyott valami, megeszik mindent amit talál és váltig állítja, hogy nem az ő dolga pótolni, mert nem itt lakik.

2016. nov. 19. 20:25
 9/12 anonim ***** válasza:

"ha nála alszunk akkor is az az elve, hogy az állja a kaját, akinél vagyunk"


Na látod, itt a gond. Te vendégként vagy nála, ő viszont akkor is remekül otthon érzi magát nálad, ha te nem vagy otthon.

Szép és jó, hogy szokott étterembe vinni, de a problémát nem oldja meg.

_Muszáj_ falhoz állítanod, és a fejébe verned, hogy egy így neked nem okés. Ha most nem vagy nagyon határozott, akkor tényleg te fogod eltartani a végére.

2016. nov. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Akkor mondd meg neki, hogy bocs szívem, de nekem nincs annyi jövedelmem, hogy ezt a kapcsolatot tovább fenn tudjam tartani. Úgyhogy vagy beszállsz a saját kajádba, vagy ezt itt befejeztük, mert a számlákat viszont fizetnem kell.


Hidd el, a reakciójából minden kiderül!

2016. nov. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!