Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőm mindig nagyon megvise...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm mindig nagyon megviselt, amikor éppen menzesze van, hogyan tudok segítségére lenni ebben az időszakban? 23F

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a barátnőmet, 5 hónapja járunk, remekül megértjük egymást, illetve sok közös programunk van. Mindig megyünk sétállni egy jót, vagy esetleg különféle rendezvényekre.


Ő egy szelíd, kedves, okos lány, viszont amikor menzesze van, teljesen megválltozik és agresszív lesz. Mindenkivel köteledő, megviselt, hangos, van, hogy csapkod is, parancsolgat stb...


Lévén, hogy fiú vagyok, nem tudom átélni a menstruációt, nem tudom, milyen érzés, mennyire fájdalmas, de biztos vagyok abban, nagyon kellemetlen. Amennyire lehet, igyekszem megértő és kedves lenni hozzá, 3 alkalom vizes borogatást tettem a hasára és simogattam az arcát, miközben az ágyban feküdt.


Mindig, amikor elmúlik a menzesze, elnézést kér tőlem és mondja, nagyon sajnálja, hogy ilyenkor mindig gonosz velem. De volt már olyan is, hogy nem mogorva volt vele, hanem csak sírt és ölelésre vágyott.


Mit tegyek? Hogyan tudok kedveskedni neki ilyenkor? Hogyan tudok a segitségére lenni?


2016. nov. 19. 15:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Vizes borogatást semmiképp ne tegyél a hasára, mert attól csak rosszabb lesz.


Amúgy ezt ne a gyakorin írd ki, hanem beszélj a barátnőddel.

2016. nov. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Talp masszazs ? Nalam mindig bevalik :-)


Mondjuk no letemre en sem erezem at mivel nekem hal istennek rovid es gyenge a mensi, szemelyisegben sem valtozok meg

2016. nov. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
47%
En no vagyok, faj neha valoban, de ezeket a hisztizo teremtmenyeket sosem tudtam megerteni, max. kirohogni, pedig ajultam mar el nem egyszer menzesz miatti rosszullettol, de ahhoz, hogy valaki tud-e normalisan viselkedni vagy sem, annak semmi koze nincs semmi verzeshez, maximum ahhoz, hogy nem allatok vagyunk, hanem emberek es tudunk magunkon uralkodni. Baratnod nem tud, de ettol meg kulonosebbb figyelmet nem erdemel.
2016. nov. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Kezdem azzal, hogy úgy képzeld el, mint amikor begörcsöl a vádlid. Gondolom így már jártál. Ugyanez a fájdalom, csak a hasadban, és több napon keresztül.

Így már kicsit érthetőbb, hogy miért ilyen mogorva azokon a napokon.


Ha ezen kívül akarsz segíteni is neki, akkor nem kell belenyugodni, hogy ez minden hónapban ezzel jár.

Keress rá a Premens tablettára, két barátnőm is ódákat zengett róla, akiknek addig minden hónapban pokoli vérzése és pms-e volt.

Szed fogamzásgátlót? Ha nem, akkor az esetében érdemes lenne megfontolni, ugyanis nem csak a vérzés erősségét csökkenti le jelentősen, de az erős görcsöket és a pms tüneteit is. Nekem is endometriózis miatt írta fel a doki, (rendkívül fájdalmas menstruációval jár), és sokkal jobb lett. Természetesen a terhességtől is véd. :)

Apropó, endometriózis: olvassatok utána együtt a tüneteknek, hátha több is ismerős lesz a barátnődnek!


Ha pedig ilyenkor úgy viselkedik veled, ami neked nem fér bele, akkor nem kell "becsicskulni", mert attól, hogy tombolnak a hormonjai, nem indokolt, hogy teljes mértékben kiforduljon önmagából. Mi lesz vele, ha terhes lesz? Ha valami nem tetszik, akkor szólj, és vagy ő fogja magát moderálni egy idő után, vagy majd rájössz, hogy egyébként is ilyen, csak mensi alatt jobban lecsúszik az álarca.

2016. nov. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

Nem feltetlen hiszti ... Van aki igy reagal a fajdalomra !

Mas nyugodtan turi, aki meg nem birja kiakad

2016. nov. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%

Te is agresszív vagy, ha bevered a lábujjad, nem?


Egyébként ez mind szép és jó, de engem kiakasztana, ha a pasim ezt nem velem beszélné meg. Az ő segítségét kell kérned, hogy hogyan tudsz neki segíteni. Mi nem tudjuk.


És a hideg borogatást tényleg felejtsd el, meleg kell. Anyukám a húgomnak mindig fogta azt a cuccot, amit a tűzhelyre raksz, hogy a kávéfőző ne essen rá a tűzre - nem tudom, mi a neve - megmelegítette, rongyba csavarta, és a hasára tette.


Látod, nő és nő közt is van különbség, nekem pl. soha nem fájt. Tényleg tőle kérdezd, hogy miben tudsz segíteni.

2016. nov. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%

Érdekes... nyilván mindenki másként éli meg, kire kisebb, kire nagyobb hatással van a dolog, ezt aláírom.... ugyanakkor nem tartom reálisnak az önuralom hiányát állandóan a hormonokra fogni, azért mindennek van határa. Mi lesz a terhes lesz? Nő vagyok én is, de ha menstruálok, max bújósabb leszek, jobban vágyon az ölelésre, ilyesmik. De ha tudnám magamról, hogy ennyire nem bírom, az lenne az első és legfontosabb, hogy odafigyelek magamra, és ne a páromon töltsem ki a - ki tudja honnan jövő - agresszivitást. Szóval nagyon szép és jó, hogy te ilyen nyitottan és segítőkészen állsz a dologhoz, de azért nem kell mindent szó nélkül elviselni, mert a kisasszonyban éppen a világ legtermészetesebb biológiai folyamata zajlik. Nyugodtan megkérheted, hogy álljon le, ne rajtad töltse ki a bajait, te is emberből vagy. Mellesleg az élet egyéb területein (munka, suli, stb.) is szüksége lenne arra, hogy megtanuljon együtt élni a menstruációjával, most gondolj bele, azért bukna el a munkahelye egy milliós befektetőt, mert ő éppen nagylány, és nem tudott normálisan tárgyalni? Na, érted...

Szóval előszöris önuralom.

Másodszor viszont az jutott eszembe, hogy mennyire fáj neki? Mert ha valóban komoly fizikai fájdalmakkal küzd ilyenkor, az azért oka lehet a frusztrációnak (bár akkor se a másikkal kéne szemétkedni, na mind1). Ez esetben viszont egyértelműen elküldeném orvoshoz, mert ez nem normális, és valószínű, hogy láttak már ilyet, tudnának segíteni rajta.

2016. nov. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
29%
Egy meleg fürdő jót tesz neki, aztán pedig egy romantikus szex. :)
2016. nov. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
14%
Menekülj, a lány őrült!
2016. nov. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nekem olyankor szeretet kell és türelem és bújás. És ha olyan párom van aki nem undorodik tőle, akkor nyeles aszpirin ;)

De mint olvasod, mások vagyunk. Én bújós vagyok. És fázós. Kicsit türelmetlenebb és ingerültebb is (kb. mint mikor fáj a fejed, gondolom te is hamarabb felkapod a vizet olyankor apróságokon is). De feltétlenül vele beszéld meg.

2016. nov. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!