Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátom vagy külföld?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Barátommal másfél éve vagyunk együtt, idén érettségizem. Mindenképp tovább szeretnék tanulni egyetemen, de eddig (előtte) úgy volt, hogy külföldre megyek. Jó tanuló vagyok, vannak kint ismerőseim, egy ösztöndíjat össze tudnék vakarni. Ez nagy álmom, amit nagyon régóta tervezgettem.

Amikor összejöttünk, nem gondolkoztam ennyire előre. Egy éve merült fel komolyabban, hogy akkor most mi lesz? Neki nagyon határozott elképzelései vannak az egyetemet illetően (egyidősek vagyunk), Pesten tanulna tovább, amit 100%-osan támogatok. A külföld nála több pkból kifolyólag is kizárt. Én azonban nem készültem B tervvel, mindent egy lapra tetem fel.

Rettenetesen szeretem a barátomat, komolyan gondoljuk együtt, közösen tervezzük a jövőt. De mellette ott van az az érzés, hogy egy régi álmomról mondanék le, ha maradnék, félek, hogy kimaradok valami fontosból, és nem szeretnék egy 'nekem megfelel' szakot választani, csak hogy legyen valami. Távkapcsolatot egyikünk sem szeretne.


Volt már valaki hasonló helyzetben? Mi lett a kompromisszum? Mit gondoltok erről az egészről? Tanácstalan vagyok :(

20L



2016. dec. 3. 00:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Én is szívesen utaznék meg minden, de a helyedben nem lenne kérdőjel hogy itthon maradjak a párom mellett. Elmehetsz, de akkor meg az fog a fejedben járni hogy soha nem találsz hasonlót ha tényleg szereted. 22/F
2016. dec. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Oké, most szereted, de tedd a szívedre a kezed, ő olyan ember, aki mellett még sok évig kitartanál, mert valóban érdemes? Ő is melletted? Ha minden más egyértelműen a külföldi tanulás felé mutat, ne habozz. Miért pont neked kellene lemondani az álmaidról?
2016. dec. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Egyértelműen a külföld. Nagyon fiatal vagy még, ha szakítotok nagyon bánni fogod hogy nem mentél el. Egy férfi miatt sose add fel az álmaidat. Van belőlük pár milliárd...
2016. dec. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Nagy álomból csak kevés vagy egy van, barátod lehet még kismillió. Szóval?
2016. dec. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

ha tényleg nagyon szeretitek egymást és együtt terveztek hosszú távon, akkor szerintem egyikőtök se adja fel a vágyát . ha ő pesten akar maradni, te évek óta külföldre mennél,akkor legyen így. egy igazán erős kapcsolat kibírja távkapcsolatban is, ha belátható időn belül együtt tudtok majd lenni. pl ha az én párom külföldre akarna menni egyetemre,támogatnám. és ha tudnék intéznék 1-1 félévet magamnak abban a városban ,ahol ő van. + gyakran látogatnánk egymást. pár évet ki lehet így bírni, ha komolyan együtt terveztek. én nem várnám el attól,akit szeretek,hogy feladja az álmait miattam.elég önzőség lenne.

ha meg nem akartok távkapcsolatban lenni,akkor ez van, váljatok el békében. nektek kell tudni.

de mondom,ha azt várja a pasi,hogy ne menj külföldre miatta,akkor nagyon önző és nem szeret igazán.gondolom a kapcsolat eleje óta tudja,hogy mi a terved.

de mondom,meg lehetne oldani távkapcsolatban,ha lenne rá igény.

egyik ismerősöm 3 évig volt távkapcsolatban a párjával,amíg ő külföldön dolgozott. most már házasok és együtt élnek. van ilyen is

2016. dec. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is az álomra szavazok.
2016. dec. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Arra nincs megoldas hogy ö is menjen utanad?mindkettötöknek nagy kaland lenne es jo ha az embert tamogatja vki!en 20 eves voltam mikor parom kapott munkat külföldön,szerettem tudtam ha nem jövök elveszitem.bar nekem sok vesziteni valom nem volt,a csalad hianyzik nagyon de nem bantam meg h itt vagyok vele.immat mar 6 eve!ez a parodon mulik h szeret e annyira es tamogat h kimegy veled es egyutt maradtok vagy inkabb marad es hagyja h te donts!ha szeret kapna az alkalmon h ne veszitsen el,menne veled sztem.de ha o maradna otthon akkor te menj es csinald az almod!ne add fel!ez rajta mulik mennyire tamogat!mennyire fogadja el!
2016. dec. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A távkapcsolat lenne a kompromisszum, szerintem működhet, ha mindketten akarjátok. Az egyetem nem egy élethosszig tart, a szüneteket mind-mind töltheted itthon, sőt, akár ő is meg tud téged látogatni, még ha utánad nem is tud/akar menni. Azért egyetemeken félévente van egy hónapos szünet (legalább) a vizsgaidőszakok alatt/után, ez nem kevés együtt töltött időt jelentene.


Szerintem megérné megpróbálni. Ha tényleg olyan jó a kapcsolat, akkor ki fogja bírni - ha nem, akkor pedig legalább időben kiderült, és nem áldoztad fel érte az álmaidat.

Egy jó kapcsolat nem visszatart, hanem segít abban, hogy kiteljesedj.

2016. dec. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, még arra gondolj hogy mennyire ideges lennél ha mondjuk maradsz a barátod miatt és ő pl. egy év múlva kap egy hasonló ajánlatot. Akkor enne igazán a fene.
2016. dec. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Külföld, egyértelmű.


Nálunk a távkapcsolat lett a kompromisszum (a párom egyheti csetelés-flörötlés után ment ki dolgozni, és utána fél évig csak neten beséltünk). Mondjuk mi idősebbek vagyunk, mint ti, és bár néha pokol volt, de tudtuk, hogy kibírjuk... és végre hó végén költözök ki vele-hozzá.

2016. dec. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!