Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mindenki ellene van, de én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenki ellene van, de én szeretem őt. Merre tovább?

Figyelt kérdés
Kicsit több mint egy éve vagyunk együtt a barátommal. A családom és közte nam alakultak jól a dolgok, teljesen egymás ellen vannak. A barátaim viszont szimpatizálnak vele s örülnek a kapcsolatunknak. Régebben boldog is voltam, mostanában viszont valami megváltozott. Rengeteget dolgozik, így csak hétvégén tudunk találkozni, akkor is úgy, hogy segítek a munkájában, ami nekem nem gond. Csak cserébe érezném azt, hogy ő is megpróbál az én szeretetnyelvemen beszélni velem. Neki a szivességek a szeretetnyelve, nekem az együtt töltött idő, a kedves szavak (Gary Chapman könyve alapján). Én türelmes vagyok vele, mert tudom, az ünnepek előtti időszak a legkeményebb neki a munkában mivel kereskedelemben dolgozik, viszont félek, hogy az ünnepek után sem fog sokat változni a dolog. Csak én tervezek ebben a kapcsolatban, pl évforduló, karácsony, szilveszter stb. Ő folyton a munkáján agyal. Barátaim ajánlották Gary Chapman könyveit, olvassuk is az egyiket közösen, mégis úgy érzem, egyedül én akarom életben tartani ezt a kapcsolatot. Felőle egyféle nemtörődömséget érzek. Ha ma vége lenne, sem hatná meg nagyon. Valamikor beszéltünk is róla, hogy már nem szerelmes belém, de attól még ott a szeretet, ezt mondta. Szerintem a szeretet kevés egy kapcsolathoz. Én még mindig szeretem őt, pedig sokszor megbántott, szavakkal. Néha úgy érzem, a szüleimnek igaza van és csak azért tart, hogy legyen akivel hétvégén szórakozzon. Ennyi idő után, ha komolyan gondolná a kettőnk dolgát, elvárnék valami megerősítést, ha nem is összeköltözést, akkor egy foglaló gyűrűt, egy ígéretet, bármit. De semmi. Az előző barátnőjével két és fél évig jártak, ott se volt semmi. Bár szeretem, de nem akarom a fiatal éveimet olyan pasinak áldozni, aki később nem lesz életem társa, aki képtelen elszakadni anyuci szoknyája mellől, aki csak és kizárólag a munkának él, aki mellett legtöbbször magányos lennék. Bocsi a hosszú leirásért, de adni akartam egy átfogó képet. Köszi, ha végigolvastad s esetleg véleményt is írsz.
2016. dec. 12. 17:05
 1/1 anonim ***** válasza:

A szerelem elmúlik, szeretet marad helyette, de az egy kapcsolathoz NEM kevés!

Mond el neki, hogy te így érzel és ha nem változtat, te jobbnak látod külön utakon folytatni. Ha a szakítást választja vagy nem változik, akkor sok szerencsét, hogy találj magadnak olyan párt aki tényleg szeret. Ha pedig változik, akkor sok boldogságot!

2016. dec. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!