Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ki mivel próbálkozott/próbálko...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki mivel próbálkozott/próbálkozna még, hogy kinevelje a párját abból, amit az anyja elrontott?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy 33 éves koráig otthon lakott, azon kívül, hogy eljárt a munkába, semmmit nem kellett otthon csinálnia. Se 'férfias' házimunkát, mert azt megcsinálta az apja, se háztartási munkákat.

Előző terhességem alatt is végig hisztizte a dolgokat, de akkor a babát a végén elveszítettük, ami mindkettőnket nagyon megviselt. Most újra várandós vagyok, és nem tudok mindent egyedül megcsinálni. Nemrég kültöztünk, és fel kéne szerelni ezt-azt, ami nekem amúgy menne, de most nem emelhetek stb... Ő azzal jön, hogy munkaidő után ő már pihenni akar (8 órás irodai munkát végez), és nem ilyenekkel 'szenvedni'. És hogy majd, majd, majd... Amiből mindig csak veszekedés árán lesz vmi. Ugyanez van a bevásárlásoknál vagy ha bármit el kell intézni, mert neki soha nem kellett semmi ilyet sem...

Egyéb téren érzem, hogy szeret, de mintha itt megragadt volna egy 5 éves makacs gyerek szintjén...

Azt hittem már nem lehet több babánk, mégis lett.

És most olyan boldognak kéne lennem... Ehelyett magányos vagyok és félek, hogy hogy lesz így egy gyerek mellett...

Köszönöm az értelmes válaszokat előre is.



2016. dec. 18. 14:01
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
97%

Igazából nem értem, hogy egy ilyen ember mellett miért vállaltál be egy gyereket.


A gyerek csinált neked egy gyereket.


Nem fog változni, ezt jobb ha tudod, nem lehet egy felnőtt embert megnevelni.

Mielőbb hagyd el, mert sok keserűséget fog okozni!

2016. dec. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
96%

Ez a tipikus esete annak hogy egy nő egy hatalmas gyerektől vállal gyereket. Így rögtön kettő is lesz akit elláthat.

Nem mondom hogy dobd ki, mert ha neked így jó akkor rendben. De gyereket vállalni úgy hogy tudod hogy mennyire életképtelen felnőtt ő maga is...ez ne haragudj de nagy ostobaság.

Megváltozni ha eddig nem tudott ezután sem fog. Remélhetőleg a pelenkáját már egyedül kicseréli majd mikor te a gyereketekét fogod.

2016. dec. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 RRR ***** válasza:
95%

talán hülye gyerek módon magyarázd el,hogy ezt és ezt neki kell megtenni,mert te nem tudod és nem egy csodára várnia

jó lenne ,ha felfogná,mert egy gyerek felnevelése 2 emberes feladat,,,,a többiről nem is beszélve....


én mondjuk a ha nő lennék,hívnék egy jó kiállású pasit szerelgetni,úgy hogy ő is otthon legyen :D

2016. dec. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
95%

Látod, látod, nem most kéne megnevelni őt, mikor terhes vagy, hanem előtte, vagy ha nem változik, akkor szakítani vele, mivel téged csak egy cselédnek néz! és NEM NŐNEK!

Mossál, főzzél, takarítsál, szüljél gyereket és maradj k..ssba! Ez a te dolgod!


Gratulálok, a "csodás családotokhoz" és ahhoz, hogy ilyen példát fognak a gyerekek látni tőletek.

2016. dec. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
96%
Ezen akkor kellett volna elgondolkodnod, amikor összeköltöztél vele.
2016. dec. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
55%

Próbáltad ezt így elmondani neki, ahogy az utolsó bekezdésben leírtad ide? Sajnos a beszélgetésnél jobb ötletem nincs. Azt tudom tanácsolni, hogy semmiképp se parancsolgass, hisztizz, veszekedj. Mondd el neki őszintén az érzéseidet ezzel kapcsolatban, és hogy szeretnéd, ha közösen változtatnátok ezen.

Őszintén, sajnállak, mert erről te olyan tekintetben nem tehetsz, hogy nem te nevelted fel. Sokan nem foglalkoznak a gyerekükkel, csak kiszolgálják őket. Ezt mindenképp jegyezd meg, és amint a lurkó képes bármit elvégezni, kérd a segítségét, és dicsérd meg akkor is, ha nem csinálta jól elsőre. Korrigáld, de érezze, hogy van értelme annak, hogy segített. És valamilyen szinten hasonlóan érdemes viselkedned a férjeddel is. Ha valamit megcsinált, érezze, hogy örülsz neki, jutalmazd meg, ha nem tökéletes, akkor is, de tedd hozzá finoman, hogy így vagy úgy még sokkal jobb lenne. Ha folyton pozitív megerősítést kap az erőfeszítéseiért, akkor hamar rászokik majd, hogy segít.

Sok sikert, és gratulálok a kis jövevényhez! :)

2016. dec. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
61%

Te hogy reagálnál, ha a párod át akarna nevelni valamiben? Valószínűleg nem örülnél neki, és most nem az számít hogy miben és az mennyire jogos.

Nem véletlenül mondják, hogy a megfelelő párt kell kiválasztani, nem egyet kiválasztani és azt megfelelőnek átnevelni.

Amúgy meg hívj egy szakit, aki megcsinálja ezeket és mondd meg a párodnak, hogy hiába vártál arra, hogy ő megcsinálja. Ennyi.

2016. dec. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
96%

"mert neki soha nem kellett semmi ilyet sem..."


Ez milyen kifogás? Nekem sem kellett gyerekként számlákat fizetnem, ügyeket intéznem. Senkinek sem kellett. Felnövünk, ez az élet része.

2016. dec. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
92%
Az "önsorsrontás" magassiskolajat kepviseled te is... csak akkor ne panaszkodj. Felnott emberek ujraszocializalasat meg inkabb felejtsuk el. Nem letezo jelenseg.
2016. dec. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
88%
Semmivel se próbálkoznék, mivel én szóba se álltam volna egy ilyennel, nemhogy gyereket szüljek neki. Az anyja dolga lett volna, hogy felnőtt férfit neveljen a fiacskájából. Ha megszületik a gyerek, csak rosszabb lesz, még több minden szakad rád, amíg a férjecskéd a 8 óra "kemény fizikai" munka után, otthon döglik a kanapén. Nem mondhatom meg mit csinálj, de én a helyedben olyan gyorsan elhagynám, mint a sicc..
2016. dec. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!