Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit kellene tennem? Ti voltato...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kellene tennem? Ti voltatok már így?

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk együtt a barátnőmmel (ő 21 én 22), és már nem olyan mint az elején. Még szeretem de azt hiszem ez már nem szerelem. Látom a hibáit, és nem tudom hogy ezek a jövőben mennyire fognak zavarni. Heti egyszer találkozunk de ha kimarad akkor is úgy vagyok vele, hogy "hm, jól van", nem visel meg annyira. Ha ír akkor is van hogy csak jóval később írok vissza mert hát tudom mit ír (alig van már új beszéd téma) és nem nagyon érzek rá késztetést hogy rögtön vissza írjak. Nekem minden tekintetben ő volt az első ezért nem tudom hogy ez így mennyire normális, ezért is érdekel hogy mik a tapasztalatok ilyen téren (bár szerintem ezek elég rossz előjelek).
2016. dec. 25. 18:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Ennek eleg erosen kihules szaga van...

De valoszinuleg tobb oka is van. Egyreszt : heti egy talalkozas nagyon keves egy valodi jo kapcsolat kialakitasahoz. Ez gyakorlatilag sokkal inkabb a szexrol szol, mint kapcsolatrol, mert nincsenek igazan kozos elmenyek amik osszekotnek benneteket. Mentetek-e el valahova utazni, kirandulni pl?


Masreszt valoszinuleg - lehet pont ezert is- nincs igazan kozos tematok. Nem igazan tudjatok megvitatni a napi dolgokat. Szerintem ez a kapcsolatkezdemeny valojaban leginkabb a fizikai vonzalomra epult de mivel az ugye egy ido utan nem elegendo, nem igazan alakult ki tobb.


Tedd fel magadnak a kerdest : nem is kivanod / kivantad sose, hogy a kapcsolatotok magasabb szintre lepjen? Peldaul hogy ne csak heti egyszer legyen talalka? Ha a valasz egyertelmu nem, akkor a legjobb, ha szakitotok. Ha pedig mindenkeppen helyre szeretned hozni, adni neki egy probat, akkor tessek belole rendes kapcsolatot csinalni, ne csak f***buddyk legyetek akik hetente egyszer osszejarnak dugni, hanem legyenek romantikus kozos elmenyeitek, amikre aztan lehet alapozni...

2016. dec. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Badmeg! Szereted, de nem szerelem? Erről beszél mindenki. Az élet nem egy hálívúdi film, a szerelem idővel elmúlik. És akkor mit csinálsz? 3 évente elmész és keresel egy másik nőt? Ha családot alapítasz akkor lesz 4 gyereket 8 nőtől, aszerint hogy éppen ki iránt érzel szerelmet?


Látod a hibáit, ahogy biztos ő is látja a tieidet. Kérdés hogy ezek milyen hibák. Én spec a hűtlenségi hibákat tartom nagyon súlyosnak.


Leírod, hogy minden tekintetben ő volt neked az első. (Lehet te is neki) Mit akarsz? Piccsoghatsz tovább mint a többi ember, hivatkozhatsz arra, hogy még élni akarsz, fiatal vagy meg mindenfélét ki akarsz próbálni és ezt a szöveget eljátszhatod több nővel. De ha nincs valódi súlyos gond miért állnál tovább?


Én nem mondom se azt hogy menj tovább, se azt hogy maradj. De ha minden ember így gondolkozott volna az elmúlt 200 évben, akkor most még zűrzavarosabb lenne a társadalmunk. A szerelem érzése elmúlik, mégis képesek voltak sokan hozni egy döntést a másik mellett. Volt aki képes volt tartani is ezt a döntést. Ha odébb állsz akkor mi lesz tulajdonképpen? Egyrészt hazudhatod magadnak hogy mindenki ezt csinálja, keresed az utad, és idézhetsz a romantikus manapság divatos filmekből vagy gegekről amiket bugyuta emberek terjesztenek facebookon. Vagy megpróbálhatod elfogadni a másikat, mivel ti vagytok egymás számára azok akik legjobban ismeritek a másikat. A hibákat is rendezhetitek. 3 éve együtt vagytok, ez épp hogy megerősítő is lehetne, ha más szemszögből akarjátok nézni.


Igen, a felek időnként ráunnak egymásra, kiismerik egymás hülyeségeit. Idős házaspárok is veszekednek, lekezelően beszélnek egymásról, ugyanakkor sokat viccelődnek és szeretik egymást és nem tudnának egymás nélkül élni.


Nagyon kevés olyan dolgot hallottam, hogy valaki folyamatos szerelmet érez, azt is csak itt gyakorin olvasva valakitől és abban sem vagyok biztos hogy igaz volt. A szerelem elmúlik és újra fellángolhat. De ha a szerelmet minél több emberrel akarod kiélni attól függően hogy pillanatnyilag hogy áll akkor lesz-e valóban értéke? Ér-e valamit egy olyan ember szerelme, aki tovább áll ha elmúlik az érzés?


Mert szerintem ez az egyik nagyon nagy gond ma a párkapcsolatokkal. Bármit is ígértek egymásnak, bármin is mentetek keresztül, bármikor bárki tovább állhat. És később még meg is gondolhatja magát és visszajöhet. Nyilván nem lehet és nem is szabad valakit pórázon tartani, mindenkinek a szabad akarata és döntése fontos. De mi értelme van úgy bármilyen szövetségnek (mert a párkapcsolat részben szövetség is), hogy azt bármikor megszegjük mert épp olyanok az érzéseink, az előjelek vagy a barátaink azt tanácsolták?


Fogalmam sincs mit érzel. MÁsok elmondják majd hogy szakíts, stb. Én csak annyit mondok, hogy másoknak lehet több a tapasztalata, de az érzéseid a te érzéseid, nem tudják a te érzéseid érezni. Hasonló érzésük lehet volt, ha épp leírod a sajátaid nekik. Szeretik a saját tapasztalataikat kisugározni és mások életét befolyásolni. Nem egyszerű a dolog mert a te életedről van szó. De azt akarom a hozzászólásommal, hogy belásd, mennyire el vagyunk hűlyítve. Mennyire manipuláltak vagyunk, milyen klisékkel, mémekkel és hazugságokkal terhelt a gondolkodásunk és az életre szóló döntéseinket ostoba filmekre, reklámokra és megmondóemberekre alapozzuk. Érdekes hogy a romantikus filmek nem az együttélés nehézségeiről élnek és nem a konfliktuskezelés helye módjaira akarnak rászoktatni minket. Talán egy boldog kiegyensúlyozott család nem is fog annyi gdpt termelni és annyi pénzt elkölteni, mint egy veszekedéssel, megcsalással, szakítással, válással és újraházasodással terhelt ember élete.


Úgy mondom ezeket hogy tapasztalatlan vagyok, most jöttem le a falvédőről és kezdek rácsodálkozni a világunk hülyeségeire. És nem értem hogy mások miért nem csodálkoznak és miért nem mérgesek az ilyen klisés hazugságokra amikkel befolyásolják az életünket. Mert eddig az eredmény egyértelműen rossz. Onann tudom hogy rossz, hogy meg kell nézni a válások számát, az abortuszok számát, a lelki problémákkal küzdő emberek számát, a beteg emberek számát és a boldogtalan emberek számát. Egyre nagyobb szabadságot hírdetnek, egyre jobban keressük a boldogságot szélhámosok hazugságaira építve és egyre jobban elcsszett lett minden!

2016. dec. 29. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!