Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lenne a legjobb, amit ebben a helyzetben tehetnék?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron megcsalt a barátnőm (19), azonnal szakítottam vele. Távkapcsolat volt a miénk, hétvégén tudtunk kb csak találkozni, de minden nap órákat telefonáltunk meg camoztunk. Azt mondta azért csalt meg, mert törődésre vágyott, és otthon folyamatos zűrök voltak. Amit így utólag meg tudok érteni, az anyja jócskán közrejátszott abban, hogy ne lehessünk együtt. Mikor lementem aludni hozzájuk, este képes volt hazaküldeni, kocsikázhattam 200 km-t miatta, ő sosem aludhatott nálunk és még sorolhatnám. Még tavaly nyár elején elhívtam pár napra a Balatonra, de nem engedte az anyja. Nem akarom védeni, de így utólag visszagondolva érthető volt, hogy megcsalt. Aztán én rá pár hónapra megismertem egy lányt (19), akivel úgy tűnt alakul köztünk valami, de mégsem lett belőle semmi (a részemről legalábbis) ő viszont a mai napig keres és szeret. Ősszel megmondtam ennek a lánynak, hogy vége, nem akarok tőle semmit, lépjen tovább stb, erre ő azt mondta, hogy engem szeret és nem tud továbblépni. Én mégis megszakítottam vele a kapcsolatot, de aztán felkeresett és bevallotta, hogy lefeküdt valami fiúval. Kicsit rosszul esett, de nem szóltam egy szót sem neki. Ekkor mentem el a volt barátnőmhoz, pár napot ott voltam nála és ezalatt rengeteget beszélgettünk, többek közt a megcsalást is. És nagyon megváltozott, rengeteget komolyodott, szinte más ember lett. Elköltözött az anyjától, és ő is osztja azt a véleményt, miszerint az anyja nagyban közrejátszott abban, hogy mi szakítottunk. Én úgy érzem, hogy el tudnék tekinteni a megcsalás felett, bár ha mélyen magamba nézek, akkor bennem van az, hogy nem zudok (még) benne teljesen megbízni, de tényleg látom rajta, hogy rengeteget változott és tetszik nekem az a lány, akivé lett ez alatt az 1 év alatt. A másik lány, meg azóta is keres, karácsonykor úgy volt, hogy a volt barátnőmmel leszek, de végül a másik lány miatt nem mentem, nem akartam, hogy karácsonyra miattam legyen szomorú. Ma elmondtam neki, hogy szilveszterkor a volt barátnőmmel leszek, ki is akadt és jött megint a szokásos veszekedés. Mondtam neki, hogy nem én kerestem meg őt, hanem ő engem és, hogy inkább ne beszéljünk, úgy könnyebben tovább tud lépni, de nem, ő ezt nem akarja. Pedig szerintem hosszú távon ez lenne a legjobb.

Ti mit gondoltok?


19/f


2016. dec. 30. 11:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Tényleg ne kommunikálj semmit azzal a másik lánnyal, neki is és neked is így lesz a legjobb. A kedvesség itt már nem sokat ér sajnos.

Én hiszek a második esélyben és abban is, hogy az emberek tudnak változni. Szóval sok boldogságot kívánok neked és a volt barátnődnek! :)

2016. dec. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A két kapcsolat közül én az elsőre szavazok. Nagyon fiatalok voltatok, és messze voltatok egymástól, viszont a lelki összhang - úgy tűnik - megvolt. Ha most közelebb vagytok egymáshoz, és mindkettőtök részéről megvan tá az igény, próbáljátok meg újra!
2016. dec. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 kolosszus22 ***** válasza:
66%
Én a helyedben meg egyikkel sem foglalkoznék, lehet mentegetni a megcsalást, hogy elhanyagoltnak érezte magát, stb. A megcsalás egy döntés, akkor ott ő döntött, nekem erre mentség nincs.
2016. dec. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!