Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Akik külföldön élnek és már...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik külföldön élnek és már házasok, h oldjátok meg a karácsonyt?

Figyelt kérdés
Én ritkán látom a családom és pont karácsonykor nagy igényem van rá,h meglátogassam őket. Ugyanakkor a férjemmel is lenni szeretnék. Ha az én szüleimhez megyünk az viszont azzal jár h ő egy szót sem ért . Nem tudom mi lenne megoldás, mert én szeretem ha ott van velem és fordítok is neki. Gyerekünk még nincs
2016. dec. 30. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért, Külföldön a karácsony 12.30-án van?? ez nekem új
2016. dec. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem, de idén is rosszul jött ki és ezen elgondolkodtam, h jövőre h kéne megoldani. Amúgy ha már itt tartunk, igen, vannak országok (ortodox) ahol még csak most jön a karácsony
2016. dec. 30. 14:53
 3/5 anonim ***** válasza:

A mi ismerettségi körünkben sok ilyen van. Ez egyénfüggő. Ismerek olyan párost, akik mikor hazamennek, az egész család tárt karokkal fogadja a párját aki igaz egy szót sem ért de elhadonászva elvannak arra a pár napra. Sőt, a férj még pár szót meg is tanult magyarul (kérem, köszönöm, szia) és mindenki imádja, mert tényleg egy nagyon kedves, figyelmes ember. Ráadásul az évek alatt, bár soha nem tanult magyarul, már egész jól megérti, miről is folyik a beszélgetés. És a feleség tolmácsolásával nagyonis jól elvannak, imádnak hazautazni.


Másik ismerősnél azonban a férj lealacsonyítónak érezte, hogy a "balkánra" kell utaznia (bár nem tudom minek választott akkor magyar feleséget) és minden ilyen hazalátogatás kínszenvedés. Egy szót nem szól, beül a sarokba és telefonozik (sőt sokszor még alszik is egy jót a kanapén a rokonok orra előtt). Ezt a lenézést egy idő után már megérezte a család is és annyira nem kedvelik, de hát mégis csak a férj és eltűrik. De tény, hogy nagyon ritkán jár haza a férj, legtöbbször csak egyedül megy a feleség a gyerekekkel.


Szóval szerintem a nyelv nem értése egyáltalán nem probléma, enélkül is el lehet kommunikálni simán. Sőt, már eleve adja a beszédtémát az eltérő kultúra és szokások. Meg te is ott leszel és tolmácsolsz ha kell.

2016. dec. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon nagy családom van és a probléma lényegében az, h meg engem is lefáraszt ez a rengeteg program, ugyanakkor igénylem, őt meg végképp lefárasztja. Én olyan boldog vagyok, h együtt éljük ezt át és nélküle folyton azt érezném, h hiányzik ebből a fontos ünnepből. Neki viszont elég lenne a fele, azaz 2-3 nap is.
2016. dec. 30. 15:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi ezt ugy oldjuk meg, hogy evente mashol karacsonyozunk es amikor nalunk vagyunk akkor forditok. Mindket helyen jo, mindkettonk csaladja szereti egymast es minket, szoval sztem az egyszer itt egyszer ott kozeput az ami jarhato. Legalabbis szamomra.
2016. dec. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!