Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Akinek nagyon túlzásba viszi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinek nagyon túlzásba viszi párja a féltékenykedést, ki hogy tesz ellene?

Figyelt kérdés

Már nagyon kezd elegem lenni, ha meglátja hogy elérhető vagyok messengeren már ír, hogy miért vagyok fent, kivel beszélgetek?

Ha nincs otthon de én igen, s jön akár a testvére, már tiszta ideg, még meg is szokta kérdezni hogy szoktam e beszélgetni vele?

Ez a folytonos ellenőrizgetés már igencsak sok, mit lehet tenni, hogy csillapodjon le végre? Már annyi mindent próbáltam de általában veszekedés a vége... (ezen kívül nincs veszekedés, de emiatt elég sokszor)


2017. jan. 4. 12:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Hogy mit? Fogod és úgy kib*aszod ezt a beteges, ellenőrzésmánias féltékeny barmot, hogy csak úgy nyekken. Hánynom kell az ilyen pasiktol, akik még egy legyre is féltékenyek... Volt nekem is ilyen pasim, hát nemsokaig volt az. Elmondtam neki 2-3x szépen, hogy fejezze be, utána kiraktam.

Az ilyen nem fog változni, hagyd a francba, de tényleg!

2017. jan. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Nem a tüneteket kell eltüntetni, hanem az okokat.


Két oka lehet, amire eddig rájöttem.


1.) Bizalmatlanság. Nem bízik benned, hogy elég hűséges vagy... Nos ez a párkapcsolatot megöli természetesen. Kell a bizalom, azt ki kéne építeni köztetek.


2.) Ha a bizalom megvan amúgy, akkor még ÖNBIZALOM hiány lehet. Attól fél, hogy ő nem elég jó, és Te majd ahogy másokkal beszélgetsz, másokkal vagy együtt, akkor egyszer csak találsz egy nála jobbat, mert hogy ő sajátmagában nem bízik eléggé, hogy elég jó volna.

Ha nincs önbizalma, akkor mindig félni fog, hogy van egy nála jobb, akire Te rátalálsz, és elveszít téged.


Tudatalatt ezek lehetnek szerintem. Talán ő is tagadja magának ezt amúgy, de ezek a kiváltó okok egy féltékenységben szenvedőnek.


Vagy talán még irányítás mániás beteg emberről van szó, aki minden lépésedet tudni akarja, és talán nem is féltékeny, csak ellenőriz. Az se oké persze.


Amúgy férfi vagy nő? Mert a kérdésből nem derül ki. Kor?

2017. jan. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre elmeséltem, hogy nekem ez a hozzáállás sértő, mert nekem úgy jön le, hogy szerinte én csak egy szextárgy vagyok, amit az használ, aki meglátja. Van saját akaratom, mindegy, ki akar velem kikezdeni, nagylány vagyok, és elhajtom. Úgyhogy ha tovább rugózik azon, hogy velem veszekszik, mert tetszek valakinek, akkor balhé lesz.

Másodszor nem koptattam ilyen sokáig a számat, megmondtam neki, hogy ebből itt elég is volt, hagyjuk abba, mert nem szolgáltam rá, hogy állandóan így viselkedjen velem. Persze jött a "biztos van valakid" kezdetű kirohanás, de pont letojtam, magyarázkodni se voltam hajlandó. Aztán még hetekig figyelte, hogy kivel "csalom" mire leesett neki, hogy tényleg nincs más pasi a képben, ő ba.szta el.


Azóta megtudtam, hogy a volt barátnőjénél ez annyira elfajult, hogy elcsattant pár pofon is. Úgyhogy örülök, hogy időben kitettem, mielőtt elkezdett volna még agresszívebb lenni.

2017. jan. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

Nálam azonnali válóok.


Egyszer majdnem tönkretette az életem egy ilyen ember, pedig nagyon sokáig mindent megtettem azért, hogy bízzon bennem, számtalan módon bizonyítottam, hogy szeretem, támogattam, beszélgettem vele, mindent megpróbáltam, ami rajtam múlt. Fiatal voltam és naiv, azt hittem, egy komplexusos, önbizalomhiányos, birtoklásmániás embert szeretettel, kitartással és törődéssel meg lehet változtatni, de aztán rá kellett jönnöm, hogy ostobaság volt ezt hinni. Szerettem amúgy nagyon, de ez nem kifogás semmire és így utólag életem egyik legjobb döntése volt szakítani.


Azóta szóba se állnék olyannal, aki képtelen bennem maximálisan megbízni, most már tudom, milyen egy bizalommal teli, szeretetteljes kapcsolatban lenni, ennél lejjebb nem adnám. A környezetemben is annyi példát láttam, mint a sajátom, hogy nem kergetném az illúziókat, hogy én leszek majd a kivétel, akinek sikerül.. Számomra a féltékenykedő ember nem több egy csótánynál, lehet 1000 jó tulajdonsága, de ezt a defektet soha nem fogja tudni ellensúlyozni.


Mindenesetre rajtad áll, megpróbálod-e rendbetenni, aztán remélem nem teszi pokollá az életed. Azért minimum elküldeném pszichológushoz.

2017. jan. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

1 vagy alapbol betegessen feltékeny

2 önbizalomhianyos

3 sajat magabol indul ki.

Ez tenyleg tönkre fogja tenni a kapcsolatot. Elöbb utobb kifog keszíteni.

Aki a sokadik figyelmeztetes,megbeszelés utan is ilyen szinten feltekeny az nem fog változni.

N25

2017. jan. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Úgy rúgnám ki, hogy repülne.
2017. jan. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én azt szoktam mondani hogy "jó hát akkor hidd azt, ha ez tesz boldoggá" Meg "igen öt is, ott a Béla, a Pityu a Sanyi, a Jósti, meg a mittomén ki, már a nevét se tudom" Erre be is szokta fejezni a hülyeségeit, és folytatjuk a beszélgetést normálisan
2017. jan. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

"Hánynom kell az ilyen pasiktol, akik még egy legyre is féltékenyek... Volt nekem is ilyen pasim, hát nemsokaig volt az."


Hol írta a kérdező, hogy nem ő a "pasi"?

2017. jan. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nő vagyok, 25 éves.

Elmondása szerint ő mindig is féltékeny típus volt, de most az előző kapcsolata miatt ilyen, meg mert nem egyszerű az élete, de ez változni fog. Bár hogy őszinte legyek szerintem sem fog :(

Lehet az lenne a legjobb amit mondtatok is, de ugye mint tudjuk nem olyan egyszerű az :$

2017. jan. 4. 14:08
 10/12 Szergej55 ***** válasza:
Dobtam.
2017. jan. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!