Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek nekem rossz a hozzáállásom?

Figyelt kérdés
A kapcsolatunk során eddig szinte mindent én fizettem. Fiatalok vagyunk, ő végzős, csak zsebpénzen él. Én a zsebpénzemen és az ösztöndíjamon. Nyáron meg mindketten dolgozunk. Sokkal jobban állunk anyagilag, legalábbis a családom, én azért egy közepesnek mondható fix havi összeget kapok az egyetemi távollétemre+ az ösztöndíjam. Őket az átlagosba sorolnám, szóval nem az van, hogy annyira megszorultan élnének. Szóval az a helyzet, hogy mondtam neki, hogy szeretnék elmenni a nyáron nyaralni.(Idén nyáron elvittük a családdal, nem kellett semmit sem fizetniük, nincs is ezzel baj.) De most úgy szeretnék, hogy csak mi ketten. Úgy tervezem, hogy minél kisebb költséggel menjünk. Na és itt jön a baki. Én folyamatosan gazdálkodom, hogy ide-oda el tudjam vinni(sokszor még egy köszönömöt sem kapok), a karácsonyi pénzemet is lekötöttem. A szülinapi és névnapival is ezt tervezem. Tulajdonképpen nélkülözök, azért, hogy legyen 1 közös nyaralós hetünk. Mellesleg szeptember óta gyűjtögetek, szerintem júniusra összejön körülbelül 200 ezer forint. És az itt a baj, hogy neki meg sem fordul a fejében, hogy legalább egy kicsit is gyűjtsön rá. Én már azt sem bánnám, ha mondjuk az 5-10%-át ő állná. Úgy gondolom, hogy 1 év alatt simán össze tudna annyit gyűjteni. De eszébe sem jut, mindig mondja, hogy nem tudja miből, de azért napi szinten a mekiben és egyéb gyorséttermekben kajál a barátnőivel. Azok a kommentelők, akik azzal jönnek, hogy apuci anyuci pénzéből könnyű eljutni ide-oda, ne is írjanak, mert szerintem elég korrekt az én részemről, hogy képes vagyok még az egészet is kifizetni és csak azért várnám el azt a minimális összeget, hogy érezzem, hogy fontos neki, hogy én képes vagyok hónapokig gyűjtögetni miatta és nem akarja, hogy az egészet nekem kelljen állni.
2017. jan. 4. 15:17
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Sokkal jobban állunk anyagilag, legalábbis a családom, *DE én azért egy közepesnek mondható fix havi összeget kapok az egyetemi távollétemre+ az ösztöndíjam.
2017. jan. 4. 15:20
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nagyon elkényeztetted, és természetes neki hogy mindent te fizetsz.

Tudom én is elkövettem ezt az óriási baklövést, és ha szóba hozom hogy néha legalább a felét fizethetné mondjuk egy mozinak, akkor szinte kinevet, mondván hogy tudom mennyi kiadása van (vannak adóságai az tény). Marha nehéz innen kimászni... :(

2017. jan. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

"Tulajdonképpen nélkülözök, azért, hogy legyen 1 közös nyaralós hetünk. Mellesleg szeptember óta gyűjtögetek, szerintem júniusra összejön körülbelül 200 ezer forint. És az itt a baj, hogy neki meg sem fordul a fejében, hogy legalább egy kicsit is gyűjtsön rá. Én már azt sem bánnám, ha mondjuk az 5-10%-át ő állná. "


És leültetek már megbeszélni? Párkapcsolat 1. szint...

Ha közös a célotok - elutazni valahova együtt (de akár kisebb dolog is: vacsorát főzni, megoldani egy konfliktust stb.) - akkor azért közösen kell tennetek. Ehhez pedig le kell ülni, kitalálni, mi a cél, mennyibe kerül, ki hol tud hozzátenni erejéhez mérten.


Az rohadtul nem működik, hogy nem beszéltek meg egy ilyen dolgot, nem tiszta, hogy kinek mi a feladata, te meg fillérre számon tartod, mennyivel tettél bele többet a kapcsolatba. Felnőttek közt értelmes megoldás a megbeszélés.

2017. jan. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Oh de ismerős mintha az első exemről lenne szó, csak ő a férfi és én a nő. 19-20 éves voltam amíg együtt voltunk, akkor kezdtem szinte a sulit, a szüleim tartottak el. Ő felnőtt +30 férfi aki nem keresett rosszul (havi 400e körül) de sose volt pénze mert elbszta. Mindig én fizettem minden kaját, wellnesst, utazásokat. Jó hülye voltam így utólag. Valami kompromisszumot kössetek mert ez így nem normális, és ha hosszútávon gondolkozol vele akkor nagyon gyorsan változtasson a hozzáállásán. Ülj le vele beszéljétek meg, ha nem érti meg akkor hagyd. Nehogy te nélkülözz mindig hogy ő nyaralhasson.
2017. jan. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Próbáltam vele megbeszélni többször is, ilyenkor mindig azt mondja, hogy sosem kérte, hogy menjünk ide-oda, neki jó otthon is (ami igaz). Na de most komolyan, hogy nem unja a 0-24-ben történő otthonülést? Amúgy igaz, hogy mindig én mondom, hogy menjünk el ide vagy oda(havi 2-3 alkalom), de azért néha ő is kitalálhatna valamit. Vagy mondjuk 5 alkalomból 1-szer eszébe juthatna, hogy "Na most ezt én fizetem, mert már így is sokat költesz rám." Továbbá, ha mondom, hogy menjünk már el valahova, sosem ellenkezik.
2017. jan. 4. 15:29
 6/13 A kérdező kommentje:

Szóval ez a nyaralás is olyan, hogy ő nem igényli, de szívesen eljön, ha megyünk..

Én amúgy nagyon szeretnék menni, de vele. Ezt sem érti meg, mindig jön a passzív agresszív dumákkal, hogy menjek el mással és egyebek. De én nem azért gyűjtök, hogy mással menjek el.

2017. jan. 4. 15:31
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer ülj le vele beszélni, hogy te ezt a kapcsolatot komolyan gondolod, de kezdesz félni tőle, hogy a végén úgy fogsz járni, hogy a te kereseted közös lesz, az övé meg a sajátja, és semmivel sem fog a közös jövőtökbe beszállni, a becses személyét kivéve. Márpedig most te annyit terveztél hosszú távra, hogy együtt menjetek el nyaralni, amibe kérted, hogy ő is szálljon be egy kicsivel. De nem...


Nyugodtan hozd fel, hogy min és hol tudna spórolni, ha akarna, de szemmel láthatóan egyáltalán nem akar, még csak a szándékot sem látod rajta hogy bármilyen költségbe beszálljon. Ez pedig így kihasználás és lehúzás.


Nincs azzal semmi gond, ha ezen besértődik, vagy veszekedés lesz belőle, tudod egy kapcsolatot sokszor a viták visznek előre. Fel kell vállalni az őszinte véleményed, és elmondani kertelés nélkül, ami zavar.

Ha ő erre előadja a sértett királykisasszonyt, és bedobja, hogy szakít, akkor menjen amerre lát.

Ez magyarul annyit tesz, hogy inkább rólad mond le, mint arról, hogy mekizzen a barinőkkel, és fontosabb neki saját maga, mint a kettőtök kapcsolata.

2017. jan. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor semmi gond, kezdd el két haverral megszervezni a nyaralást, és kézcsókom. Aztán majd megnézem, hogy áll a szája, ha te egyedül mész, és ő otthon marad.

Főpróbaként elmehetnél hétvégén pár haverral bulizni egy kicsit, ahová őt nem viszed, vagy ülj be mással egy mozira. Ha megy a duzzogás, megmondod, hogy neki otthon is jó, neked most nem volt pénzed két jegyre, a film érdekelt, hát megoldottad. Eddig arról volt szó, hogy csak nyugodtan...


Egyébként ha ennyire eltérőek vagytok, nem biztos, hogy kell ezt az egészet erőltetni.

2017. jan. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem vagy annyira fontos neki, hogy pénzt költsön ilyenekre.

Vagy úgyis tudja, hogy kifizeted az egészet, minek adjon bele?


Mondjuk ahogy nézem, az igényeitek eleve eltérnek, olyat kéne találnod, akivel hasonló, mert ez frusztrációhoz fog vezetni, ami pedig vitákhoz, stb

.

2017. jan. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Alapvetően nem térnek el, szeretek otthon ülni. De néha-néha azért mindenkire ráfér egy kis kikapcsolódás a 4 falon kívül. Rá is rátör néha, csak sosem jut el odáig, hogy tegyen is érte.
2017. jan. 4. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!